energia medycyna naturalna Terapie

Poznaj oczyszczającą moc kwiatów. Ten rytuał możesz przeprowadzić w domu!

moc kwiatów
Dodane przez Janusz Nawrocki

Czujesz, że potrzebujesz oczyszczenia, ale nie wiesz, jak się za nie zabrać? Nie pomagają Ci zioła i akupunktura? Nie odnajdujesz motywacji i satysfakcji w medytacji? Tajemnica Twojego wewnętrznego spokoju może tkwić w otaczającej Cię przyrodzie. Może nadeszła pora, aby skorzystać z energii drzemiącej w kwiatach?

Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz teraz we własnym ogrodzie lub pobliskim lesie. Możesz wykorzystać moc świeżych kwiatów i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Dzięki temu rytuałowi oczyszczającemu uda Ci się pozyskać energię z naturalnego źródła, zrozumieć mowę kwiatów i to, jak bardzo mogą zmienić Twoje życie!

Rytuał oczyszczający ze świeżymi kwiatami

Nie musisz jechać do Ameryki Środkowej czy Południowej, żeby doświadczyć florecida, czyli oczyszczenia za pomocą świeżych kwiatów. Możesz wykreować podobne doświadczenie napełniające mocą kwiatów w domu.

Powiedz kwiatom czego potrzebujesz

Po pierwsze ustal jaka jest twoja intencja w kwiatowym oczyszczaniu. Chcesz zyskać jasność co do jakiejś sprawy? Wzmocnić określoną cechę w sobie? Dzięki jasności co do tego czego chcesz, będziesz bardziej otwarty na rozpoznanie kwiatu, który dostarczy ci to, czego szukasz.
Następnie wyjdź na swoje podwórko, do ogrodu, lasu lub w inne naturalne otoczenie, gdzie rosną kwiaty. Zlokalizuj kwiaty, do których czujesz się szczególnie przyciągany lub które cię intrygują, ponieważ to wskazuje, że w tym czasie to one przyniosą ci szczególne korzyści. Muszą rosnąć w ziemi i być w pełnym rozkwicie.

Uwaga, trucizna!

Ważne: sprawdź czy kwiat, który wybrałeś nie jest toksyczny. Nie używaj kwiatów, które są toksyczne lub trujące. Jeśli bierzesz pod uwagę kwiaty z ogrodu, upewnij się czy nie stosowano na nie pestycydów czy innych toksycznych chemikaliów.

Oczyszczająca kąpiel w kwiatach

Kiedy zidentyfikujesz kwiat, którego chcesz użyć, zamknij oczy i połącz się z esencją rośliny. Zapytaj o pozwolenie na ścięcie kilku kwiatów na swoją kąpiel i poproś roślinę o pomoc w realizacji twojej intencji. Bez dotykania kwiatów palcami zetnij* je nożyczkami tak, żeby wpadły do przezroczystej szklanej miski z czystą wodą. Zetnij wystarczająco dużo kwiatów, by przykryć powierzchnię wody i umieść miskę w porannym słońcu. Jeśli to kwiaty rozkwitające nocą, nasyć je światłem pełni księżyca.
Pozwól kwiatom przesycać wodą przez około 3 godziny. Odcedź kwiaty. Zatrzymaj się nad swoją intencją, weź wodę i wylej ją sobie na czubek głowy pozwalając wodzie nasycić cię jej właściwościami.
Przy ciepłej pogodzie możesz przeprowadzić ten rytuał na zewnątrz mając na sobie strój kąpielowy. W zimowych miesiącach możesz to zrobić w wannie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ukrytym potencjale kwiatów, sięgnij do książki Katie Hess „Jak wykorzystać energię kwiatów. Sztuka codziennego rozkwitania”.

Autor: Katie Hess

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link