choroby energia medytacja

Medycyna czakralna – jak odzyskać równowagę wewnętrzną?

Dodane przez Redakcja

Cierpisz na astmę lub alergie? A może doskwiera Ci ból brzucha, zaburzenia pracy żołądka, problemy skórne czy bezpłodność? Wszystkie te dolegliwości mają swoje źródło w zaburzeniach pomiędzy czakrami. Odzyskując ich równowagę możesz poprawić dosłownie każdy aspekt swojego życia.

Czym są czakry?

Znasz swoje ciało fizyczne. Znasz to uczucie gdy rozciągasz lub napinasz jakąś część swojego ciała. Wiesz, że twoje mięśnie są przyczepione do układu kostnego, wiesz, że układ nerwowy wysyła sygnały do twoich kończyn, tułowia, głowy. Wiesz, że to co jesz i pijesz ma wpływ na twoje zdrowie. Dzięki temu dobrze sobie zdajesz sprawę z tego jak różne aspekty twojego fizycznego ciała łączą się ze sobą i jak zmysły dotyku, zapachu, smaku, wzroku i słuchu wymieniają się ze sobą informacjami, pozwalając ci w pełni doświadczać swojego życia. Jednak jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym. Gdy zaczniesz studiować bliżej system czakr czy też fizykę kwantową, zauważysz, że wszystko wokół nas jest energią, i że wszystko ma swoją własną częstotliwość drgań.

Energia, która jest w Tobie

Wszystko, od podstawowych atomów, które tworzą nasze komórki, organy, kości, mięśnie i układy wewnętrzne, aż do największej planety istniejącej w układzie słonecznym – wszystko składa się z energii. Ta energia nosi wiele imion: qi, ki, chi, prana, mana, siła odyczna, bioplazma, energia życiowa – to tylko kilka z nich. Ciało energetyczne to pole energii człowieka, które rozciąga się poza jego ciałem. Podobnie jak twoje ciało, które składa się z wielu elementów – układu nerwowego, mięśniowego i kostnego – które nakładają się na siebie współpracując, tak samo energia twojego ciała jest sumą wielu komponentów, które ze sobą współdziałają. Wszystkie warstwy twojego ciała energetycznego razem wzięte nazywamy aurą. Twoja aura oddziałuje
na twoje ciało fizyczne jak i na każdy ośrodek energetyczny, czyli czakry.

Odbicie praw natury w systemie czakralnym

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu, a dokładniej od słowa cakra, które oznacza „koło”. Pierwsze wzmianki na ich temat pojawiły się w Wedach, świętych księgach hinduizmu, których powstanie datuje się na 1500 rok przed naszą erą. Wiele kultur i narodów, jak na przykład Egipcjanie, Hindusi, Chińczycy, Sufici, Zaratusztrianie, Grecy, rdzenni Amerykanie, Inkowie czy Majowie – zdawali sobie sprawę z istnienia systemu czakr i wierzyli, że są one odbiciem praw natury rządzących wszechświatem, a nasze fizyczne ciała są ściśle związanymi z nim odpowiednikami tego systemu.

Czakry człowieka – wsparcie fizyczne i energetyczne

Czakry są energetycznymi wirami, które znajdują się w każdym z nas. Te wiry transportują energię z wszechświata i twojego otoczenia i inkorporują ją do twojej aury i ciała. Mają też związek z przepływem wewnątrz ciebie – między twoim ciałem fizycznym a energetycznym. Układ czakr można postrzegać jako energetyczny układ krwionośny. Krew transportuje tlen, składniki odżywcze i hormony w całym organizmie; chroni też go poprzez usuwanie niepotrzebnych substancji i krzepnięcie w miejscach zranienia. W podobny sposób w jaki ten układ łączy i wspiera twoje układy wewnętrzne, układ czakr łączy i wspiera twoje ciało fizyczne i energetyczne.

Połącz się z energią swoich czakr

Wszystkie żyjące istoty – ludzie, zwierzęta, rośliny, drzewa, a nawet Ziemia – posiadają swój własny układ czakr, tętniący życiem system wirów, które się w nich znajdują. W naszych ciałach możemy znaleźć siedem głównych czakr i siedem pomniejszych. Każda łączy się z konkretnymi organami i gruczołami, funkcjami i dysfunkcjami naszych ciał oraz kwestiami związanymi z naszą emocjonalnością, duchowością i mentalnością. Kiedy uda nam się połączyć z energią naszych czakr, jesteśmy w stanie być w lepszym kontakcie z samymi sobą i możemy dowiedzieć się jak uzdrowić się na wielu poziomach, wykorzystując leczenie holistyczne. Właśnie dlatego ćwiczenia rozwijające naszą samoświadomość, takie jak medytacja, pomagają nam uzyskać połączenie ze swoim ciałem i duchem, i z tego samego powoju niektóre ćwiczenia fizyczne pomagają nam oczyścić myśli i poczuć harmonię, a dbanie o naszą duchowość leczy nasz umysł i ciało. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Autor: Margarita Alcantara

Więcej na temat czakr, ich umiejscowienia oraz utrzymania równowagi czakralnej przeczytasz w publikacji „Medycyna czakralna. Techniki samoleczenia duszy i ciała” autorstwa Margarity Alcantara.

Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link