Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szkolenie ze stawiania baniek ogniowych

23 września 2017 w godzinach 08:00 - 11:00

Jak działają bańki ogniowe?

Leczenie bańkami to jedna z podstawowych terapii z zakresu medycyny naturalnej. Sięga się po nią od wieków, szczególnie podczas infekcji i przeziębień.
Bańki ogniowe działają na zasadzie ogrzewania powietrza wewnątrz nich i wytwarzania podciśnienia. Po przyłożeniu takiej bańki do ciała skóra zostaje wessana do jej wnętrza. Dochodzi do miejscowego przekrwienia i tzw. wynaczynienia, czyli pękania podskórnych naczyń włosowatych. Krew po wynaczynieniu wypływa do tkanki podskórnej oraz przestrzeni międzytkankowych i przez organizm jest traktowana jako ciało obce. Jest silnym bodźcem dla organizmu do wytworzenia intensywnej odpowiedzi immunologicznej. Następuje wówczas ogólna mobilizacja sił obronnych organizmu, w tym redukcja stanów zapalnych, oraz rozpoczęcie procesu samouzdrawiania.

Szkolenie ze stawiania baniek w Białymstoku

Podczas zajęć dowiesz się, na jakiej zasadzie działają bańki ogniowe, dlaczego i jak często sięgać po nie w codziennym życiu. Nauczysz się również praktycznego zastosowania baniek na:

  • przeziębienie
  • infekcje
  • zapalenie oskrzeli i płuc
  • spadek odporności
  • bóle kręgosłupa, kończyn i innych narządów
  • zaburzenia krążenia krwi i limfy
  • napięcia i sztywności karku

oraz zastosowania baniek pourazowo.

Prowadząca szkolenie:

Marta Wałamaniuk-Dragun – dyplomowana naturopatka, magister zdrowia publicznego, dietetyk i nieustanny odkrywca, propagator naturalnych metod holistycznego podejścia do zdrowia jako całości. Człowiek wielbiący wszystko, co wchodzi w skład Natury.

Cena warsztatów: 80 zł

Podczas zajęć można będzie nabyć bańki ogniowe w sklepie TALIZMAN.

Zapisy:
TALIZMAN
15-762 Białystok
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 20

tel. 85 654 78 35

Szczegóły

Data:
23 września 2017
Godzina:
08:00 - 11:00

Miejsce wydarzenia

Sala konferencyjna
Antoniuk Fabryczny 55 lok. 5
Białystok, Podlaskie Polska
+ Google Map
Phone
856547835
Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.