John Upledger, który jest autorem terapii czaszkowo-krzyżowej, czerpał wiedzę m.in. z klasycznej jogi i wielu nauk Dalekiego Wschodu, hinduskiej ajurwedy, tradycyjnej medycyny Indian północnoamerykańskich, a także współczesnej psychologii. Korzystając z tak bogatych doświadczeń, których wspólnym mianownikiem było poprawienie witalności, stworzył on terapię, która wykorzystuje inteligencję organizmu.
Terapia czaszkowo-krzyżowa
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest praktyczną metodą służącą poprawieniu stanu zdrowia i funkcji ciała (poprzez delikatny dotyk i stymulację ruchową określonego obszaru ciała). Istotna jest współpraca pacjenta z terapeutą polegająca na wizualizacji. Uruchamia ona wspomagający mechanizm pracy z podświadomością. Bez udziału świadomości i podświadomości trudno by było uruchomić mechanizmy, które inicjują i kontrolują procesy samoleczenia. Dla wzmocnienia skuteczności terapeuta stosując niektóre techniki używa „bioenergii”.
Bożena Przyjemska
Terapia czaszkowo-krzyżowa
Bezbolesna i nieinwazyjna metoda integracji organizmu. Nowatorska książka, która zawiera opis Terapii Czaszkowo-Krzyżowej i wyjaśnia sposób jej działania.
Terapię czaszkowo-krzyżową można zaliczyć do medycyny interwencyjnej, ponieważ pomaga w bardzo wielu przypadkach, nawet jeżeli medycyna konwencjonalna jest bezradna. Zalicza się ją też do osteopatii i nazywa „Osteopatią kranialną” (CranioSacral Osteopathy), a także można ją zaliczyć do terapii stymulującej, reguluje bowiem mechanizmy samoregulacji w organizmie. Terapia ta w swojej zaawansowanej formie obejmuje prace z emocjami, jest też rodzajem psychoterapii tkankowej. Zwłaszcza tkanki łącznej, która ma zdolność przechowywania traumatycznych przeżyć. Terapia ta jest na wskroś holistyczna, zajmuje się ciałem fizycznym, umysłem i duszą.
Po szczegółowe informacje sięgnij do książki Bożeny Przyjemskiej Terapia czaszkowo-krzyżowa.