Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość

Nakieruj się na Prawdę – sam odkryj to, co ważne

prawda
Dodane przez Redakcja

Na Dalekim Wschodzie mówi się: śmierć jest najlepszym doradcą. My na Zachodzie, w kulturze zdominowanej przez religie dogmatyczne oraz przez naukowy światopogląd możemy poczuć się niewygodnie, gdy usłyszymy takie słowa. Dlaczego? Ponieważ na poziomie poznania jesteśmy bardzo mocno uzależnieni. Uzależnieni od autorytetów. Nie czujemy swobody poznawania świata, siebie, życia i śmierci, ale presję instytucji naukowych i religijnych, które wiedzą lepiej jaka jest prawda i które wszelkie samodzielnie próby jej odkrywania uważają za naukową, obyczajową, wyznaniową herezję.

Odkryj swoją prawdę

Bardzo ważne jest, aby wyzbyć się kontroli autorytetów, tego uzależnienia. To po pierwsze niezgodne z prawami człowieka. Masz prawo do wiedzy i do nauki, masz wolność wyznania. Nikt i nic nie ma prawa wpajać ci niczego, czy to pod kątem doktryny religijnej, czy naukowej.
Po drugie jest to niegodne, że musisz polegać stale na wynikach innych. To osłabia twoją inicjatywę. To uzależnienie ma i fizyczny, i psychiczny wymiar. Rzutuje się na wszystkie dziedziny życia, na twoje odczuwanie, postrzeganie i myślenie o rzeczywistości.
Prowadzi do konformizmu i schematyzmu. Jest wrogiem twojej wolności i pasji tworzenia.
Po trzecie masz mało czasu by poznać prawdę. Życie jest krótkie. Nie po to tu jesteśmy, by tylko żyć tym, co na zewnątrz. Poznanie prawdy to naturalne wyzwanie, to ogólny cel, dla którego tu jesteśmy.

Czy wystarczy nam życia?

Wszystko, co przeszkadza ci w realizacji tego celu, osłabia cię i sprawia, że chorujesz i że czujesz się niespełniony.
Śmierć bliskich uzmysławia nam, że życie poświęcone temu, czym oni się często zajmowali, kończy się śmiercią i jest absurdem. Twoje życie może wyglądać podobnie do życia twojej babki czy twojego dziadka, ojca lub matki, którzy odeszli. Przypomina życie ludzi zmarłych z twojej okolicy, z województwa, kraju, kontynentu, świata. Te same dążenia, podobne marzenia, smutki i radości, troska i walka o pieniądze, seks, zdrowie itd. Jakby ten sam scenariusz, co do którego możesz być pewnym, że kończy się tragicznie.
Masz do odegrania tragiczną rolę w całym tym spektaklu. Główny bohater na końcu ginie. Czy to ci nie przeszkadza?
Tu uwidacznia się podobieństwo między ludźmi na kształt podobieństwa zwierząt. Grupowo żyją i grupowo umierają. Powielają ten sam schemat. Czy jesteś tym usatysfakcjonowany?

Chcesz wiedzieć, czy jest coś po drugiej stronie? Sięgnij do książki Dowód wieczności. Cała prawda o Drugiej Stronie, by zyskać odpowiedź.

Prawda to sens życia

Życie, twoje życie tylko wtedy nabiera sensu, gdy nakierowane jest na prawdę. Nakierowanie się na prawdę wymaga przede wszystkim odrzucenia autorytetów. Stajesz z umysłem wolnym od autorytatywnej wiedzy. Samodzielnie zadajesz pytania, drążysz i szukasz odpowiedzi.
W ten sposób podążasz duchową ścieżką. Duchowa ścieżka jest ścieżką prawdy. Nie jest to ścieżka kultu, ślepego poddawania się jakimś przewodnikom czy jak wspomniałem autorytetom.
Do tego, by poznawać samodzielnie i odrzucić autorytety potrzeba chęci i odwagi. Kontemplacja nad śmiercią może ci pomóc, by je w sobie wzbudzić. Inne życie, życie nienakierowane na prawdę jest pospolite, skazane na zagładę. Nie jest warte przeżycia. I nie jest dla ciebie odpowiednie.
Dlatego rodzisz się na tym świecie i rodzić się będziesz ponownie i ponownie, by wreszcie poznać prawdę i ją urzeczywistnić. Ale nie wierz w moje słowa, że reinkarnacja istnieje. Porzuć wiarę w to, co ktoś mówi na rzecz doświadczenia. Szamanizm oferuje doświadczenie a nie dogmaty, w które należy wierzyć. Przekazuje metody, które możesz zastosować, aby rozwinąć swoje postrzeganie o ciało energetyczne, jego czakry i aurę, o ciała subtelne i aby rozpoznać swoją prawdziwą naturę.

Do poznania świata i siebie niezbędne jest zaufanie. Dowiedz się, jak je w sobie rozbudzić, korzystając ze wskazówek z książki Cztery filary zaufania. Jak uwierzyć w siebie, ludzi, Boga i życie.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.