intuicja motywacja Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość

Odkryj magię porannych notatek – wykorzystaj swoją podświadomość

Potęga podświadomości
Dodane przez Redakcja

Czy wiesz, że to, co zapisujesz, może odmienić twoje życie? Wielu badaczy dowiodło, że technika zapisywania myśli i refleksji wpływa na naszą podświadomość, pomagając trwale zmienić nastrój i nastawienie. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest technika „morning pages”, czyli porannych notatek. Nie musisz być pisarzem, aby z niej skorzystać. To proste narzędzie może być kluczem do odkrycia siebie na nowo.

Poranne notatki – jak to działa?

Poranne notatki to technika polegająca na zapisywaniu wszystkiego, co przychodzi ci do głowy zaraz po przebudzeniu. Kiedy jesteśmy jeszcze w stanie półsnu, mamy dostęp do naszej podświadomości. To idealny moment, aby uchwycić myśli, które mogą wpływać na nasze samopoczucie i życie. Nie musisz martwić się o ortografię czy styl – ważne jest, aby pisać płynnie i bez cenzury, przez około 15 minut lub do wypełnienia trzech stron. To doskonałe ćwiczenie umysłu, które może poprawić twoją świadomość i intuicję.

Pamiętaj, twoje życie może być takie, o jakim marzysz. Wystarczy, że zaczniesz od małego kroku – porannych notatek. Powodzenia!

Dlaczego warto pisać?

  1. Oczyszczasz umysł: zapisując swoje myśli, uwidaczniasz nieświadome problemy, które mogą cię dręczyć. Wypisanie ich na papierze pozwala na lepsze zrozumienie i znalezienie rozwiązań. To również świetna metoda na programowanie podświadomości.
  2. Komunikujesz się z podświadomością: poranne notatki to sposób na skomunikowanie się ze swoją podświadomością. Możesz formułować pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź, i pozostawić je otwartymi. Twoja podświadomość będzie aktywnie poszukiwać odpowiedzi, co zwiększy twoje poczucie własnej wartości i motywację.
  3. Zyskujesz pozytywne nastawienie: formułując pozytywne pytania, programujesz swoją podświadomość na optymizm. Przykłady takich pytań to: „Co sprawia, że jestem teraz w życiu szczęśliwy?” lub „Za co odczuwam wdzięczność?”. Tego rodzaju ćwiczenia umysłu wspierają twoje spełnienie marzeń i rozwijają świadomość.

Sprawdź, co możesz zrobić, aby spełnić marzenia

Nie czekaj, aby odmienić swoje życie. Wystarczy notes i kilka minut każdego ranka. Zacznij od prostego pytania: „Co mogę zrobić dzisiaj, aby zbliżyć się do swoich marzeń?”. Odpowiedzi mogą cię zaskoczyć i poprowadzić w kierunku, o którym nawet nie marzyłeś. Te poranne ćwiczenia umysłu pomogą ci zwiększyć motywację i intuicję, co jest kluczowe dla programowania podświadomości.

Jeśli chcesz zgłębić temat pracy z podświadomością i poznać więcej technik, które mogą odmienić twoje życie, sięgnij po książkę Potęga podświadomości w praktyce autorstwa Johanesa Freitaga. To wyjątkowy przewodnik, który pomoże ci zrozumieć, jak twoje myśli i uczucia wpływają na rzeczywistość. Znajdziesz tam praktyczne porady i ćwiczenia umysłu, które wspomogą twoją drogę do spełnienia marzeń i rozwinięcia poczucia własnej wartości.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.