Medycyna naturalna Terapie Zdrowie

Analiza twarzy zdradzi jakiego minerału brakuje w Twoim organizmie

analiza twarzy
Dodane przez Redakcja

Rozpoznanie na twarzy ewentualnego zapotrzebowania na minerały wydaje się wielu ludziom bardzo tajemnicze, prawie niesamowite. Otrzymuję często pytania: „Co też Pani u mnie widzi?” Wyjaśniam wtedy, że w efekcie wielu eksperymentów na przestrzeni dziesiątek lat ustalono, które punkty na twarzy odzwierciedlają określone zapotrzebowanie na minerał dr. Schüsslera.

Na jakiej bazie rozwinęła się analiza twarzy?

Schüssler bardzo dokładnie obserwował ludzi, których jako lekarz kurował minerałami. Jego uwagę przykuł fakt, że na twarzach występowały znaki przy niedoborze danego minerału (np. twarz solna) – po zastosowaniu określonych soli twarz zmieniała się. Zwrócił również uwagę na to, że przez studium twarzy można rozpoznać ukryte choroby. Jego apel rozwoju „diagnozy twarzy”, został podjęty przez Kurta Hickethiera (1891-1958), który ciężko chorował (choroba Bechterewa). Uwolnił się od swoich dolegliwości dzięki minerałom dr. Schüsslera. Odtąd sam zajmował się nie tylko opisaną metodą, lecz także innymi formami terapii. W swojej wieloletniej praktyce, dzięki zdumiewającej zdolności obserwacji, dopasował znaki na twarzy do 11 związków minerałowych.
Szczególne możliwości diagnozowania twarzy postrzegał w umiejętności diagnozowania dolegliwości. Nauka Schüsslera poszerzyła się także o profilaktykę zdrowotną, szczególnie w pediatrii. „Powinniśmy dążyć nie tylko do leczenia i usuwania skutków chorób, ale przede wszystkim walczyć o profilaktykę w trosce o ludzkie życie”. (Kurt Hickethier).
Akcentował potrzebę diagnostyki twarzy dla „nieograniczonych ilości badań pediatrycznych”, by zapobiegać ewentualnym cierpieniom i zaburzeniom. Dziś wezwanie Hickethiera: „Odczytuj z twarzy, co ci i twoim bliskim dolega!” jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

sole-schusslera

Margit Müller-Frahling
Sole Schüsslera. Minerały wzmacniające odporność

Dr Heinrich Wilhelm Schüssler, wyodrębnił dwanaście soli mineralnych niezbędnych dla zdrowia i opisał ich właściwości. Według niego choroby powstają w wyniku zaburzeń spowodowanych niedoborem substancji mineralnych w komórkach. W książce znajdziesz szczegółową charakterystykę działania podstawowych dwunastu soli mineralnych oraz piętnastu uzupełniających.

Drogowskaz do przydatnego minerału

Analiza twarzy jest wspaniałym sposobem rozpoznania prawidłowego zapotrzebowania na minerały. Zwracamy uwagę na przebarwienia, gładkość, fałdy skórne i inne zmiany na niej występujące. Dla każdego minerału istnieje znak. Na długo przed pojawieniem się choroby można zaobserwować oznaki niedoboru określonych substancji w oparciu o znaki analityczne. Dlatego analiza twarzy jest idealnym wprowadzeniem do profilaktyki zdrowotnej!
Celowo unikam słowa „diagnoza”, bo z tym słowem jest związana ogólna wypowiedź na temat stanu i zaburzeń organów. Jeśli twarz pokazuje na przykład zapotrzebowanie na minerał nr 6 Kalium sulfuricum, nie można jednoznacznie określić, czy trzustka, w której skład on wchodzi, jest uszkodzona.
Twarz wyraża samopoczucie człowieka. Skóra twarzy jako najwrażliwszy obszar ciała jest najbardziej ukrwiona. Jest wystawiona na wszystkie zewnętrzne warunki jak np. deszcz, słońce, wiatr. Daje wskazówki dotyczące wewnętrznego stanu człowieka.
Wszyscy zwracamy uwagę na twarz. Z pewnością już kiedyś przeżyłeś spotkanie z jakimś człowiekiem i pomyślałeś przy tym: on wygląda staro. Co widziałeś? Może skóra była zwiędła i pomarszczona. W każdym razie spostrzegłeś, że stan twarzy i jej skóry nie odpowiadał rzeczywistemu wiekowi tej osoby. Nie wiedziałeś tylko, dlaczego tak jest i czego brakuje. Analiza twarzy daje Ci możliwość odpowiedzi na to pytanie.
W zasadzie każdy może nauczyć się analizować twarz, tak jak każdy może nauczyć się czytać i pisać. Nie każdy staje się molem książkowym, nie każdy staje się pisarzem. Możesz sobie przyswoić podstawową wiedzę, która będzie Ci przydatna w codziennym użytku. Jeśli oczekujesz szczegółowej analizy twarzy i dawkowania albo masz specyficzne problemy, możesz udać się do kompetentnej i doświadczonej doradczyni bądź doradcy. Przy poszczególnych minerałach istnieją odniesienia do znaków analizy twarzy. Popatrz na nią nowymi oczyma!

Więcej o minerałach przeczytasz w książce „Sole Schüsslera” autorstwa Margit Muller-Frahling.

Autorka: Margit Müller-Frahling

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.