czakry Medycyna naturalna medytacja Rozwój osobisty świadomość Terapie

Duchowość to twoja rzeczywistość

Metafizyka świadomości
Dodane przez Redakcja

Duchowość to pewien fundamentalny aspekt naszego życia wynikający z tego, kim jesteśmy jako osoby ludzkie. Istotą człowieka jest jego dusza i duch, a nie ciało czy umysł. Odkryli to już filozofowie starożytni i postrzegali duszę jako wieczną formę człowieka, która sprawia, że jest tym, kim jest. Nieśmiertelna dusza zakorzeniała człowieka nie tylko w tym świecie, ale także poza tym światem, w rzeczywistości wiecznych idei czy form oraz ich Stwórcy. Przekonanie, że istotą człowieka jest nieśmiertelna dusza głoszą również wszystkie wielkie religie. Duchowość nie jest jednak ani określoną filozofią, ani aspektem religii, lecz naszą własną fundamentalną rzeczywistością, dzięki której i poprzez którą możliwa jest pełna samorealizacja tu na Ziemi, ale także poza nią. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie zna się na duchowości albo nie interesuje się nią, to tak jakby twierdził, że słyszał, iż jest człowiekiem, ale nie do końca wie, co to oznacza, więc nie będzie się tym zajmował.

Mistrzowie duchowi, nauczyciele oraz duchowi terapeuci – jak czerpać od nich wiedzę

Duchowość to także cała przestrzeń wiedzy dotyczącej naszej fundamentalnej rzeczywistości, w której jesteśmy zakorzenieni poprzez naszą duszę i inne aspekty naszej duchowej konstrukcji, nasze połączenie z duchem. Tą przestrzenią wiedzy zajmują się mistrzowie duchowi, nauczyciele oraz duchowi terapeuci i konsultanci, ale zarazem jest to wiedza, którą każdy z nas posiada w sobie, zanim jeszcze zda sobie z tego sprawę. W pewnym zakresie jest ona dostępna każdemu człowiekowi, bowiem dotyczy tego, kim on jest. Nikt, żaden nauczyciel duchowy, mistrz ani guru nie może nam przekazać wiedzy o nas samych, jeżeli nie odkryjemy jej w sobie. Zarazem jednak rolą nauczyciela lub mistrza duchowego jest wprowadzenie do tej wiedzy i pokazanie narzędzi wywołujących zmiany, a nade wszystko proces wewnętrznej transformacji, który sami mamy przejść.  Nauczyciel może służyć tylko pomocą i wskazówką, może również nas prowadzić do pewnego momentu, ale odkrywanie i rozumienie każdy musi podjąć sam dla siebie. Nauczyciel duchowy czy mistrz duchowy ma za zadanie przekazywać ważne informacje na temat wielowymiarowej przestrzeni, w jakiej funkcjonujemy, działać energetycznie i używać metod, które zna, by umożliwić, przybliżyć czy też wywołać ważne zmiany i procesy, bez których życie danej osoby się nie zmieni, czy to dotyczy jej zdrowia fizycznego, psychicznego, czy też duchowego.

fot. depositphotos

Otwórz się na własną duchowość

Moment przebudzenia oznacza otwarcie na własną duchowość, na swój wewnętrzny wymiar, który zawsze tam jest, ale wymaga odkrycia, zrozumienia i rozwijania. Możemy do niego dojść poprzez wiarę albo konkretne praktyki duchowe, poprzez święte księgi albo podręczniki traktujące o duchowości i różnych tradycjach duchowych. W pewnym momencie całą tę wiedzę należy jednak odłożyć na rzecz poznania, które płynie prosto z naszego wnętrza i nie ma już charakteru mentalnego, lecz jest głębokim odczuwaniem własnej istoty i światła, które ją przepełnia. Psychologowie często traktują duchowość jako związaną z poszukiwaniem sensu życia. To poszukiwanie może jednak dokonywać się w wielu przestrzeniach, przestrzeń ducha dotyczy nade wszystko bycia w sobie i poznania siebie, czyli swojej istoty, swojej duszy i czerpania z niej wszelkiej prawdy i wszelkiego sensu. Jest to również proces odbierania i odczuwania kosmicznego głosu, światła i informacji płynącej wraz z energią obecną wokół nas, wokół planet, naszego układu słonecznego, gdzie różne pola elektromagnetyczne, pola grawitacyjne oraz energia słoneczna nieustannie biorą udział w procesie ciągłego przepływu energii oraz informacji na fali fotonów światła.

Myśli to materia

Prawdziwa przemiana, to, co określa się mianem rozwoju duchowego, może się dokonać na poziomie serca, do którego trzeba dostroić umysł i wolę, by w jego przestrzeni realizował się powrót do siebie poprzez świadome podnoszenie swoich wibracji, obserwację, wyobraźnię i intuicję, stopniowo kształtujące kontakt z wyższym Ja. Nie jest to jednak oderwanie od świata zmysłowego i mentalnego, czyli wytworzonego w umyśle, od świata ludzkiego, lecz jego wyższe zrozumienie i połączenie oraz umacnianie połączenia naszej duszy i materii. Nasz dobrobyt nie powinien być uzależniony od czegokolwiek, co jest na zewnątrz nas; szczęście, spełnienie, dzieje się wyłącznie na poziomie serca i duszy z nim połączonej. Oczywiście szczęście można odnaleźć również w materii i świecie zewnętrznym, tak jak i rozwój, dlatego też ten świat powstał. Jednak nie należy zapominać o tych najważniejszych aspektach w naszym wnętrzu, o naszej istocie, czyli duszy.

Poznaj swoją ścieżkę duchowości

Ścieżka duchowa jest ścieżką praktyczną, niezależnie od tego czy jest to ścieżka mistyka, nauczyciela, uzdrowiciela, czy po prostu kogoś, kto chce nią podążać dla osiągnięcia wyższej samorealizacji, która jest stanem wolności od uwarunkowań i identyfikacji ze swoim ciałem, umysłem, innymi osobami i otaczającym światem. Ścieżka duchowa prowadzi do bezpośredniego doświadczania metafizycznej rzeczywistości przekraczającego nasze doświadczenie w świecie materialnym czy psychicznym, w którym uczestniczy nasze ciało i umysł.

Więcej o odkrywaniu świadomości i podświadomości czytaj w książce Metafizyka świadomości, czyli droga do wyższej samorealizacji

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.