amulety i talizmany rytuały sposoby na stres

Kryształy ochronne – jak wykorzystać je do zbudowania magicznej tarczy ochronnej

Kryształy ochronne – 50 najsilniejszych kamieni do ochrony psychicznej
Dodane przez Ewelina Kuryłowicz

Ochrona magiczna nie jest czymś, czego możemy nauczyć się w szkole. Nie mówią nam o tym nasi rodzice ani inni starsi członkowie naszych społeczności. Ba, nawet religia nie daje nam tej wiedzy. Większość osób nie ma o niej w ogóle pojęcia, więc kiedy słyszą o niej po raz pierwszy, często reagują dość ostro. Zaprzeczają jej istnieniu lub odczuwają lęk.

A prawda jest taka, że żyjemy we Wszechświecie zbudowanym z energii. Wszystko jest energią i żadna jej forma nie jest tak naprawdę odrębna od innych. Ty i otaczający cię świat jesteście zaledwie kroplą w morzu energii. A jej większość jest niewidzialna i niedostrzegalna żadnym z naszych pięciu zmysłów. Każdy, kto jest wrażliwy lub kto wyruszył w jakąkolwiek duchową podróż, będzie doświadczać różnych typów energii. Nie wszystko w naszym życiu czy w naturze jako takiej jest dla nas dobre. Dlaczego zatem inaczej miałoby być w świecie duchowym?

Kryształowa ochrona – kryształy, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie

Ochrona magiczna oznacza wzmocnienie osobistej siły i mocy. Lęk bierze się z niewiedzy lub niezrozumienia. Kiedy czujemy się bezpiecznie, jesteśmy spokojniejsi, swobodniejsi i lepiej działamy. Podobnie jest w świecie duchowym, na każdym etapie podróży duchowej. Jeśli zerkniesz na jakiekolwiek internetowe forum czy grupę, gdzie rozmawia się o sprawach ducha, zauważysz, że wiele osób ma problem z tym, jak poradzić sobie z negatywną energią czy atakiem magicznym.

Większość technik stosowanych do odparcia ataków i wzmocnienia bariery polega na czysto duchowej pracy. Ale kryształ to coś fizycznego, coś, co możesz trzymać, czego możesz dotknąć. Kryształy to jakby kotwice łączące cię z pozytywną, ochronną energią. Kryształ może także służyć jako probierz, kiedy nie czujesz się bezpiecznie.

Szukanie ochrony w kryształach to nic nowego. Prawdopodobnie robiono to już w prehistorii. Używano ich w każdej kulturze i w każdych czasach. Ze wszystkich właściwości kryształów ich działanie ochronne było jednym z najważniejszych powodów, dla którego starożytni ich poszukiwali.

Najpopularniejsze kryształy ochronne, które być może masz w swoim domu

Poznaj 2 przykładowe kryształy, które posiadają silne właściwości ochronne. Każdy z nich może być pomocny, ale musisz pamiętać, że mają one odrębne właściwości i swoiste specjalizacje. Każdy kryształ jest wyjątkowy i równie wyjątkowa jest twoja energia.

Ametyst

Najważniejsze właściwości: ochrona magiczna; ochrona domu; ochrona rozwoju magicznego; blokowanie ataków magicznych; głębokie oczyszczanie; transmutacja negatywnych energii; naprawa aury; łagodzenie skutków stresu geopatycznego; ochrona przed czarną magią; dla magów, mediów, nauczycieli duchowych

Energie: wysoka wibracja, Liliowy Płomień

Czakry: czakra serca

Żywioły: powietrze i ogień

Ametyst to świetnie znany kamień. Występuje powszechnie i jest łatwo dostępny. Przyjmuje wiele form i barw, od jasnolawendowej przez liliową aż do głębokiego fioletu. Surowe kryształy są szerokie i krótkie i zazwyczaj znajdują się w geodach. Większość ametystów jest przejrzysta, ale można znaleźć także takie nieprzepuszczające światła.

Kamienie te gwarantują potężną magiczną ochronę wszystkim, którzy jej potrzebują. Kryształ ten wibruje bardzo wysoko, ma silne właściwości oczyszczające i swoim mistycznym liliowym płomieniem transmutuje negatywne energie skierowane w twoją stronę. Doskonale blokuje ataki magiczne i pozwala na zakotwiczenie magicznej ochrony w przestrzeni domowej. Możesz także użyć go do naprawienia aury po doświadczeniu ataku magicznego. Świetnie chroni także osoby poszukujące duchowego rozwoju i wykonujące magiczne rytuały. Działa to dla magów, mediów czy wszelkich nauczycieli duchowych. Kiedy umieści się je w różnych miejscach domu, pozwalają na złagodzenie napięcia geopatycznego. Są także wystarczająco silne, aby chronić przed czarną magią. Spalają i oczyszczają wszelkie szkodliwe czy manipulacyjne energie. Ametysty są rewelacyjne dla osób, które mają przodków pochodzących ze starożytnej Grecji lub Rzymu, lub tych, które żyły tam w przeszłych wcieleniach.

Bursztyn

Najważniejsze właściwości: absorbuje negatywną energię; chroni aurę; ochrona w miejscach świętych; połączenie z przewodnikami, dla energoterapeutów; szamańska ochrona; dla dzieci

Energie: słoneczna, energia Gai

Czakry: czakra splotu słonecznego

Bursztyn to kamień organiczny. Powstał ze skamieniałej żywicy drzew, które miliony lat temu wzrastały w porastających naszą planetę lasach. Najczęściej ma złotawy lub ciepłopomarańczowy kolor i jest delikatnie przejrzysty. Zdarzają się także bursztyny innych barw, ale nie dzieje się to zbyt często. Prawdziwe bursztyny to bardzo lekkie kamienie, delikatne w dotyku. Miej świadomość, że są one bardzo często podrabiane, zwłaszcza w wyrobach biżuteryjnych.

Bursztyn blokuje wszelkie formy negatywnej energii i ochrania aurę. Absorbuje wszelkie pozostałości nieprzyjaznych energii i natychmiast je neutralizuje. To świetny kamień dla ludzi planujących wizyty w miejscach świętych, szczególnie na północnej półkuli.

Ten złotopomarańczowy kamień poprawia łączność z duchowymi przewodnikami. Noszony przez energoterapeutów, działa jako bufor dla negatywnych energii, z którymi się oni stykają. Jest polecany także dla szamanów czy innych ludzi idących szamańską drogą duchową.

Jest bardzo delikatny i dlatego może być używany do ochrony dzieci. Jest doskonały także dla ludzi pracujących z żywiołami lub wierzących, że są wcieleniem żywiołów. Poleca się go również ludziom o pochodzeniu skandynawskim lub nordyckim, a także tym, którzy w przeszłych życiach mieszkali w tamtych rejonach świata.

Więcej informacji o kryształach ochronnych i ich właściwościach znaleźć można w książce Ethana Lazzeriniego „Kryształy ochronne – 50 najsilniejszych kamieni do ochrony psychicznej. Zbuduj swoją osłonę i zneutralizuj wszystkie negatywne energie z otoczenia”.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.