intuicja motywacja Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość

Human Design – sposób na szczęśliwe i spełnione życie

Human Design
Dodane przez Redakcja

Human Design to unikalny system energetyczny, który pozwala ukierunkować rozwój osobisty i w pełni wykorzystać wrodzone zdolności. Dzięki niemu można odkryć mocne i słabe strony, wrodzone dary i kierunki, w których każdy powinien się rozwijać. Jak w praktyce wykorzystać jego niesamowite możliwości?

W 1987 roku mężczyzna zwany Ra Uru Hu stworzył system energetyczny, w którym połączył elementy astrologii, I Ching, systemu czakr i Kabalistyczne Drzewo Życia. Nazwał go Human Design. Celem systemu Human Design jest mierzenie w sposób precyzyjny tego, jacy jesteśmy. Podstawą obliczeń są czas i miejsce urodzenia. Ra Uru Hu wyszedł bowiem z założenia, że dane te ukazują wrodzoną energię każdego człowieka. Jeśli zdołamy zmierzyć tę energię, możemy również dość dokładnie zmierzyć energię, którą nasza dusza zdecydowała się ucieleśnić. Każda podróż duchowa – według konceptu Human Design – zaczyna się od zapoznania się z własnym wykresem opracowanym na podstawie tego systemu.

Jak opracować wykres Human Design

Dysponując informacjami o swoim urodzeniu, wprowadzamy je do złożonego oprogramowania zawierającego heksagramy I Ching, dane astrologiczne i inne, które pozwalają ujawnić nasze prawdziwe ja. Uzyskane dane pozwolą ci stać się takim, jakim pragniesz, i dostać wszystko, o czym marzysz, bez oporu i walki, o których tak wielu z nas sądzi, że są nieodłączną częścią życia. Nie znaczy to, że w życiu nie napotkasz wyzwań czy trudności, ale oznacza, że możesz uzyskać dostęp do boskości, która pomoże ci we wszystkim po prostu dlatego, że jesteś prawdziwym, autentycznym sobą.

Programy ze specjalistycznymi algorytmami, które służą do sporządzenia wykresu Human Design, są powszechnie dostępne w Internecie. Istnieją również proste aplikacje, które można ściągnąć za pośrednictwem Google Play lub Apple App Store. Dzięki nim można generować nieograniczoną liczbę wykresów i przechowywać je w telefonie.

Podstawą obliczeń w systemie Human Design są czas i miejsce urodzenia. Nic dziwnego, że czerpie on między innymi z tradycji astrologicznej (fot. depositphotos)

Jak wygląda wykres Human Design?

Na pierwszy rzut oka wykres Human Design wygląda dość skomplikowanie. Ogólnie rzecz biorąc, ma postać stylizowanej sylwetki ludzkiej. Zarys ciała i głowy przedstawia dziewięć rombowych, prostokątnych i trójkątnych centrów, połączonych 36 kanałami z 64 ponumerowanymi „bramami” na końcach. Wykres może także przybierać formę zamkniętą w kole symboli astrologicznych i liczb I Ching. Generalnie pokazuje on przepływ wewnętrznej energii.

Na wykresie znajdują się centra, kanały i liczby, które są pokolorowane lub zdefiniowane, oraz centra i kanały, które są niepokolorowane/białe lub otwarte. Obszary pokolorowane odpowiadają cechom, które z natury już w sobie posiadasz. Są to twoje wrodzone przymioty, których potrzebujesz, aby osiągnąć to, po co przybyła na Ziemię twoja dusza. Stanowią unikalną kombinację, która sprawia, że jesteś sobą. Z kolei obszary białe to elementy, których w zasadzie nie potrzebujesz. Ale są to obszary, w których jesteś podatny na uwarunkowania płynące ze świata zewnętrznego.

Wykres to zaledwie początek

Sporządzenie wykresu stanowi zaledwie wstęp na drodze do samopoznania. Prawdziwym wyzwaniem są jego prawidłowa interpretacja oraz wyciągnięcie wniosków. Na wykresie Human Design znajdziesz informacje dotyczące:

  • Twojego Typu Energii – czyli tego, jak przepływa twoja energia;
  • Twojej Strategii, która sprawia, że pewne rzeczy dzieją się łatwo i bez wysiłku;
  • Twojego Podpisu i Nie-ja (Nie-jaźni) – czyli sposobów, w jakie wszechświat pokazuje, kiedy jesteś na właściwej drodze lub kiedy z niej zboczyłeś;
  • Twojego Autorytetu – czyli tego, jak podejmujesz właściwe decyzje;
  • Twojego Profilu – czyli Twojej osoby/osobowości;
  • Twoich Darów – czyli rzeczy, w których jesteś z natury dobry.

Łącząc wszystkie te elementy w spójną całość, otrzymasz obraz tego, jak żyć prawdziwie, a nie realizować narzucone wzorce i spełniać cudze oczekiwania.

System Human Design dostarcza wiedzy na temat mocnych i słabych stron każdego z nas, a także ułatwia wytyczenie ścieżki rozwoju osobistego i duchowego (fot. depositphotos)

Praktyczny wymiar Human Design

Human Design jest narzędziem dokonywania trwałych, pozytywnych zmian w życiu. Nie tylko na poziomie duchowości, lecz również w obszarze codziennych spraw i wyborów. Jest adresowany zwłaszcza do tych, którzy czują, że ich potencjał pozostaje uśpiony, wciąż szukają swojej drogi życiowej lub dręczy ich poczucie niespełnienia. Ten nowatorski system oferuje wiele praktycznych informacji, znajdujących zastosowanie w życiu codziennym. Dotyczą one choćby:

  • Trawienia – rodzaju spożywanych pokarmów lub sposobu odżywiania, który jest najbardziej odpowiedni;
  • Wiodącego zmysłu – tego, który dostarcza najwięcej informacji;
  • Środowiska – miejsca, gdzie odczuwasz największą inspirację.

Wiedza to da ci motywację do stworzenia lepszej wersji siebie. Dzięki niej zyskasz świadomość swoich darów i nauczysz się je wykorzystywać, by cieszyć się pełnią życia. Osiągając stan wysokich wibracji i kierując się bezbłędną intuicją, spełnienie marzeń i realizację celów będziesz miał w zasięgu ręki.

Jak prawidłowo interpretować swój wykres Human Design, dowiesz się z książki „Human Design – wzór na lepsze życie” autorstwa Jenny Zoë.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.