pozytywne myślenie Rozwój duchowy

Będę głośno mówił o swoich potrzebach. Pierwsze kroki do realizacji marzeń

potrzeby a realizacja marzeń
Dodane przez Redakcja

Jak zrealizować swoje marzenia? Zacznij od tego, by wsłuchać się w swoje potrzeby. Dzięki temu dowiesz się, co tak naprawdę Cię uszczęśliwi.

Dzień 1.

Pierwszego dnia spisz, proszę, listę swoich potrzeb. Śmiało pisz o tym, czego potrzebujesz, jednak twardo stąpaj po ziemi, uważaj, żeby Twoje potrzeby nie były zbyt skromne, ale też nie oderwane od rzeczywistości. Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Wsłuchaj się w cichy głos serca. W tym tygodniu dbasz o swoje potrzeby. Jak każdy człowiek, potrzebujesz, aby ktoś Cię czasami przytulił, pochwalił czy wyręczył w pracy. Potrzebujesz czasu wyłącznie dla siebie, potrzebujesz kupić sobie jakiś drobiazg, potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa.

Dzień 2.

Drugiego dnia zastanów się, komu i jak chcesz opowiedzieć o swoich potrzebach. Możliwe, że rzadko mówiłeś o sobie, więc możesz zacząć od tych „małych” spraw, by czuć się bezpieczniej w przełamaniu pierwszych lodów. Jest to czas, by o tych potrzebach mówić. Zachęcam do mówienia o swoich potrzebach wraz ze swoim partnerem/ partnerką. Jeżeli zaczniesz zasypywać bliskich swoimi potrzebami, a oni nie będą mogli tego zrobić, będzie kłótnia. Słuchaj innych, ale też mów. Możesz się bać mówienia o sobie, wiedz jednak, że lęk przed tym jest zawsze silniejszy w myślach niż rzeczywistość. Pamiętaj też, że Ty wiesz najlepiej, czego pragniesz, nikt się nie musi domyślać.

Jeżeli chcesz raz na zawsze zaakceptować siebie i swoje potrzeby, skorzystaj z porad zawartych w książce Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji.

Kurs-realizacji-marzeń

Aquarius
Kurs realizacji marzeń

Każdy z nas posiada marzenia. Umilają nam one życie i pozwalają oderwać się od rzeczywistości dopingując do pracy w celu ich realizacji. Jak je spełnić i zamienić w łatwe do osiągnięcia cele, dowiesz się właśnie z tej książki. Kurs realizacji marzeń to program rozwoju osobistego, prosty i motywujący o udowodnionej skuteczności bo oparty na doświadczeniach Autora.

Dzień 3.

Od trzeciego dnia do końca tygodnia zaczynasz mówić. Jednak w zależności od sytuacji rozpocznij każdą rozmowę od przedstawienia swojej sytuacji. Powiedz, że chcesz porozmawiać o swoich potrzebach, ale z ochotą wysłuchasz też potrzeb rozmówcy. Potrzebujesz awansu lub podwyżki w pracy? Idź po nią! Nie oczekuj, że dostaniesz, nie powtarzaj, że nie dostaniesz. Idź i powiedz, że zasługujesz na awans i/lub podwyżkę. W domu powiedz rodzinie o swoich potrzebach. Jeżeli chcesz trochę czasu wyłącznie dla siebie, poproś bliskich, aby to uszanowali i pomogli Ci w osiągnięciu tego. Jeżeli potrzebujesz piżamowego dnia, powiedz o tym. Jeżeli masz potrzeby łóżkowe, porozmawiaj o nich. Kiedy trzeba, mów o sobie z ogromnym wyczuciem i zrozumieniem, innym razem idź na żywioł. Kiedy mówisz głośno o swoich potrzebach, mniej na uwadze pozostałych, handluj nimi. Denerwujesz się zachowaniem partnera? Zapytaj, czy może to zmienić w zamian za Twoją słabość, którą on się denerwuje.

Dzień 4. i 5.

Czwartego i piątego dnia mów sobie: nie oczekuję i słucham innych. Znam swoją wartość, mówię o sobie. Mówiąc głośno o swoich potrzebach, nie masz być egocentrykiem, masz naprawdę znać swoją wartość. Ludzie nie potrafią czytać w myślach na co dzień. Nikt się nie domyśli, że czegoś chcesz, jeżeli o tym nie powiesz. Najgorsze, co możesz sobie zrobić, to: Ja myślę, że on/ona pomyśli… Dopóki nie powiesz o sobie, nikt się nie dowie! Powtarzanie tego, że jeżeli ktoś Cię kocha, powinien znać Twoje potrzeby, jest bzdurą! W tym tygodniu mów o swoich potrzebach, nie bój się tego, bo cokolwiek się wydarzy, poczujesz się dużo lepiej!

Dzień 7.

Dzień siódmy: zanotuj, jak się czujesz.

Więcej praktycznych wskazówek i ćwiczeń pomocnych w realizacji Twoich marzeń znajdziesz w książce „Kurs realizacji marzeń” autorstwa Aqurius.

Autor: Aquarius

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.