Rozwój duchowy

Naukowa modlitwa – złoty klucz do szczęścia?

naukowa modlitwa
Dodane przez Redakcja

Naukowa modlitwa jest podstawą wiary, która niczym afirmacja pomoże odnaleźć szczęście, motywację, zdrowie i oświecenie. Jest to Złoty Klucz do harmonii i rozwoju osobistego. Stanowi podstawę samodoskonalenia i rozwoju człowieka, zapewniając przewodnictwo i pomoc duchową, jakich wszyscy potrzebujemy. Sam będziesz zaskoczony jej skutecznością.

Trudno znaleźć lepszego eksperta od modlitwy niż Emmet Fox. Udowodnił on już nie raz, że Bóg istnieje naprawdę i nie jest bynajmniej jakąś eteryczną zjawą a prawdziwym towarzyszem ludzkiego życia. To Fox doskonale rozpracował prawdziwe znaczenie modlitwy „Ojcze nasz”, którą dał ludzkości Jezus Chrystus. On również dogłębnie przeanalizował wiele psalmów i wersetów z Biblii czyniąc oświecone nauki przydatnymi i niebywale praktycznymi.

Spróbuj rozmowy z Bogiem!

Bóg jest wszechmocny, a człowiek jest stworzony na Jego obraz i podobieństwo i ma panowanie nad wszystkim. Jest to inspirująca nauka i ma być traktowana dosłownie, jako pewnik. Mówi się tu o każdym człowieku, a więc zdolność czerpania z tej mocy nie jest specjalnym przywilejem Mistyków czy Świętych, jak się często uważa, ani nawet dobrze wyszkolonego praktyka. Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, Złoty Klucz do harmonii jest teraz w twoich rękach. Dzieje się tak, ponieważ w Naukowej Modlitwie to Bóg działa, a nie ty, więc twoje szczególne ograniczenia czy słabości nie mają znaczenia w tym procesie. Jesteś jedynie kanałem, przez który dzieje się Boskie działanie, a twój udział polega tylko na tym, by trzymać się z boku. Początkujący często uzyskują zdumiewające rezultaty, kiedy próbują pierwszy raz, ponieważ to, co jest absolutnie najważniejsze, to otwarty umysł i wystarczająca wiedza, by przeprowadzić ten eksperyment. Poza tym możesz mieć jakiekolwiek poglądy religijne albo nie mieć żadnych.

Metoda piękna w swej prostocie

Jeśli chodzi o samą metodę działania, tak jak przy wszystkich istotnych rzeczach, jest w tym sama prostota. Wszystko, co musisz zrobić, to: Przestań myśleć o swoim problemie, czymkolwiek on jest, a zamiast tego pomyśl o Bogu. Jest to cała zasada i jeśli tylko to zrobisz, twój problem, czymkolwiek on jest, momentalnie zniknie. Nie ma zupełnie znaczenia, jaki to jest problem. Może to być duża rzecz albo bardzo mała; może dotyczyć zdrowia, finansów, sprawy w sądzie, sprzeczki, wypadku, wszystkiego, co można sobie wyobrazić. Jednak cokolwiek to jest, po prostu przestań o tym myśleć i myśl zamiast tego o Bogu – to wszystko, co musisz zrobić.
To nie mogłoby być prostsze, prawda? Sam Bóg nie mógłby uczynić tego łatwiejszym, a jednak to nigdy nie zawodzi, jeśli da się temu uczciwą szansę.

Czego należy unikać podczas modlitwy

Nie staraj się stworzyć obrazu Boga, co jest oczywiście niemożliwe. Pracuj, przypominając sobie wszystko, co wiesz o Bogu. Bóg jest Mądrością, Prawdą, niepojętą Miłością. Bóg jest obecny wszędzie, posiada nieskończoną władzę, wie wszystko i tak dalej. Nie ma znaczenia, jak dobrze w swojej opinii rozumiesz te rzeczy; wciąż je powtarzaj.
Musisz jednak przestać myśleć o swoim problemie, cokolwiek to jest. Zasada jest taka, żeby myśleć o Bogu, a jeśli myślisz o swoich trudnościach, nie myślisz o Bogu. Ciągłe oglądanie się przez ramię, niejako by sprawdzić, jak idą sprawy, jest fatalne, ponieważ to jest myślenie o problemie, a ty musisz myśleć o Bogu, o niczym więcej. Twoim celem jest wyrzucić myślenie o problemie ze swojej świadomości, przynajmniej na kilka chwil, zastępując je myślami o Bogu. To jest sedno całej sprawy. Jeśli możesz zanurzyć się tak w rozważanie duchowego świata, że na chwilę zapomnisz o problemie, w związku z którym zacząłeś się modlić, wkrótce zauważysz, że w sposób bezpieczny i łagodny wydostałeś się z kłopotów – twoje wyrażenie dokonało się.

Złoty klucz w praktyce

Aby zastosować Złoty Klucz na trudnej osobie czy sytuacji, pomyśl: „Teraz zastosuję Złoty Klucz na Johnie albo Mary, albo na tej przerażającej rzeczy”, a następnie postępuj tak, by pozbyć się ze swojego umysłu wszelkich myśli na temat Johna, Mary czy zagrożenia, zastępując je myślami o Bogu.
Pracując w taki sposób nad jakąś osobą, nie starasz się wpłynąć w żaden sposób na jej zachowanie z wyjątkiem tego, że nie pozwalasz jej ranić czy irytować ciebie i nie czynisz jej nic złego. Przeciwnie, po tym wszystkim on czy ona będzie z pewnością w jakimś stopniu lepszą, mądrzejszą i bardziej duchową osobą dlatego, że zastosowałeś na niej Złoty Klucz. Oczekujący pozew sądowy czy inna trudność prawdopodobnie wyblakłyby bezboleśnie, zapobiegając kryzysowi, a sprawiedliwość zostałaby wymierzona wszystkim zainteresowanym.
Jeśli stwierdzisz, że potrafisz robić to bardzo szybko, możesz powtarzać to kilka razy dziennie z przerwami. Upewnij się jednak za każdym razem, kiedy zakończysz, że odpuszczasz wszystkie myśli dotyczące tej sprawy do następnego razu. To jest bardzo ważne.

Najczęściej popełniane błędy

Powiedzieliśmy, że Złoty Klucz jest prosty. I tak jest rzeczywiście, ale oczywiście nie zawsze łatwo go przekręcić. Jeśli jesteś bardzo wystraszony lub zmartwiony, na początku może trudno odciągnąć myśli od materialnych spraw. Jednak poprzez ciągłe powtarzanie pewnych zdań absolutnej Prawdy, które ci odpowiadają, takich jak Nie ma innej potęgi oprócz Boga; Jestem dzieckiem Boga, przepełnionym i otoczonym doskonałym spokojem Boga; Bóg jest Miłością, Bóg mnie prowadzi albo po prostu najlepiej i najprościej Bóg jest ze mną – nawet jeśli z początku może to wydawać się mechanicznym i pozbawionym życia powtarzaniem – wkrótce zauważysz, że coś zacznie się dziać i twój umysł zacznie się oczyszczać. Nie walcz gwałtownie; bądź wyciszony, ale stanowczy. Za każdym razem, gdy zauważysz, że twoja uwaga rozprasza się, po prostu przekieruj ją z powrotem na Boga.
Nie próbuj wymyślać z góry, jakie może być rozwiązanie twojego problemu. Technicznie nazywa się to „zarysowywaniem” i tylko oddali twoje rozwiązanie. Pozostaw sprawę sposobu i środków całkowicie w rękach Boga. Chcesz wyjść ze swojego problemu – to wystarczy. Ty robisz swoją połowę, Bóg nigdy nie zawiedzie w zrobieniu swojej.
Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.

Więcej sposobów na skuteczną modlitwę Emmet Fox zdradza w książce „Pomyśl a będzie Ci dane. Kultowe przesłania twórcy potęgi pozytywnego myślenia”.

Autor: Emmet Fox

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.