astrologia Astropsychologia

2017 – rok Koguta. Jakie są osoby urodzone w roku Koguta?

rok koguta
Dodane przez Redakcja

Urodzeni w roku koguta to np. osoby z lat: 1921 – 1933 – 1945 – 1957 – 1969 – 1981 – 1993 – 2005 – 2017 . Koguta kojarzy się z pięcioma cnotami: fortuną, odwagą, dobrocią, zaufaniem i honorem żołnierskim. Związany jest z Metalem i zasadą Yin. Każdy rok Koguta związany jest jednak dodatkowo z innym żywiołem (Woda, Drewno, Ogień, Ziemia, Metal) oraz zasadą (Yin lub Yang), które zaznaczają swój wpływ w danym roku. Wpływ każdego żywiołu powtarza się co 60 lat.

Kogut myśli: to ja mam rację

Człowiek urodzony w tym roku ma przekonanie o swej nieomylności. Wydaje mu się, że ma zawsze rację. W pracy jest stały i wytrwały. Przeżywa w życiu wiele trudów i rozczarowań, zwłaszcza w miłości, od której oczekuje więcej, niż dostaje. Musi się strzec wód, morza i rzek. Lęka się przyszłości.
Kobieta jest zarozumiała, z tendencją do pychy. Podkreślaniem swojej niezależności sprawia przykrości partnerom. Chce być podziwiana i adorowana. Jest tak konserwatywna w poglądach, że nietrudno ją obłaskawić. Ma przy tym dobry charakter.
Mężczyzna bywa bystry, uparty, zmienny i pyszny. Z łatwością się uczy. Szczery i uczciwy, broni swych racji za wszelką cenę. Ma wiele cech ekscentryka. Jest czuły na pochwały i pochlebstwa. Dopisuje mu zdrowie.

Kogut zbawca ludzkości

Człowiek Kogut to barwna postać – niezadowolona jednak ze swej prezencji. Ciągle ją więc poprawia, starając się zrobić wrażenie na innych. Jest przyjaźnie usposobiony do ludzi, uprzejmy i miły. W sytuacjach kryzysowych dowodzi swej zaradności i utalentowania. Jego mądrością jest brać życie takim, jakie jest, i być zawsze odprężonym. Jest niezależny, pyszny – i tylko w sobie szuka wsparcia i rozwiązań problemów. Mimo demonstracji siły i brawury jest wrażliwy i łatwo go zranić. Jest bowiem podatny zarówno na pochlebstwa, jak i na krytykę (daje się nimi powodować). Słabość tę skrywa za fasadą zuchwalstwa. Ma zamiłowanie do książek – choć nieczęsto przyznaje się do swej wiedzy, przez co jest niedoceniany. Osądza się go po powierzchowności – nie po wiedzy i inteligencji.
Życie Koguta nie jest łatwe. Pełno w nim wzlotów i upadków (bogactwo przeplata się z biedą, radości ze smutkami). Aby je poprawić, ludzie ci powinni dążyć do równowagi emocjonalnej (do równowagi między swoim nad wyraz wyolbrzymionym wizerunkiem i kruchym wewnętrznym „ja”). Wtedy ich życie uspokoi się i staną się twórczy.

Kogut bystry, zmienny, prężny

Kogut to typ nieustraszonego bohatera, którego największą tragedią jest to, że musi patrzeć na ziemię, choć najchętniej uniósłby się w obłoki. W związku z tym nie jest rozumiany przez otoczenie i przypisuje się mu wiele ekscentrycznych cech. Kogut na zewnątrz wydaje się być bowiem agresywny i dbający jedynie o swoją pozycję i bezpieczeństwo, podczas gdy w swoim wnętrzu skrywa wiele sentymentu dla tradycji i starych przyzwyczajeń.
Spotyka się Koguty pobudliwe, gadatliwe i szybkie w działaniu oraz Koguty będące obserwatorami życia, które do analizy zjawisk życia codziennego nieustannie używają swoistych promieni. Z każdym Kogutem trudno współżyć, choć ma wiele cech towarzyskich. Jest bowiem gwałtowny, bezpośredni w działaniu i nieustannie czujny. Ma jednak dobry gust, jest dokładny i dobrze zorganizowany. To powoduje, że wyróżnia się wśród innych. Oprócz paradowania lubi krytykować, debatować i pokazywać, jaki jest mądry i inteligentny. Jest niezrównanym aktorem i piarowcem. Wszędzie błyszczy i stara się pozostawać w centrum zainteresowań. Gdy napotyka trudności, staje się nieznośny – choć i to okazuje się często grą. Doskonale potrafi się wypowiadać – zarówno ustnie, jak i na piśmie – zawsze pamiętając, aby chociaż spróbować wywołać u słuchacza zmiany w sposobie myślenia.
Intelektualne drogi Koguta nie należą do prostych. Aby móc z nim dyskutować, należy przygotować się do ciężkiej i długiej batalii. Należy pamiętać, że ma on szczególne upodobanie do bycia oponentem. On się tym bawi, nie poruszając żadnych zasadniczych kwestii. Sprzeczka jest dla niego rozrywką umysłową. Dlatego w swej wersji pozytywnej doskonale nadaje się do zawodów wiążących się z publicznymi występami (poza dyplomacją, w której potrzebne jest, obce Kogutowi, opanowanie). W wersji negatywnej potrafi być egoistycznie uparty w swoich nie zawsze słusznych przekonaniach. Zwykle uparcie stoi na stanowisku, że racja jest po jego stronie.
Nie tylko w przekonaniach, ale także na innych płaszczyznach działania nie można wymagać od niego inwencji, improwizacji i twórczości. Leży to poza jego naturą. Bardziej odpowiada mu dokładne realizowanie dyrektyw innych znaków – i jedynie w tym zakresie można na nim polegać. Jest specjalistą od realizowania dyrektyw i załatwiania skarg czy poprawiania nieprawidłowości.

Urodzeni w roku Koguta – cechy i zagrożenia

Kogut zwykle dobrze sobie radzi w sprawach finansowych. Potrafi liczyć i wyliczać także tam, gdzie nie jest to konieczne. Nawet w tym względzie potrafi być perfekcjonistą, dbającym o detale. Zwykle jego pomysły lepiej wyglądają na papierze niż w realizacji. W trudnych i stresowych sytuacjach potrafi być waleczny i rycerski, choć i to może się okazać aktorstwem.
Kogut zgadza się z posługującym się intuicją Wężem oraz z Bawołem. Odpowiada mu również Smok. Z innymi Kogutami toczy nieustanną walkę, a ze Szczurem i Zającem trudno mu się dogadać. W kontaktach z Psami zdarza mu się przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów.
Wzrasta przekonanie o nieomylności, stałość w pracy, wytrwałość, ilość trudów i rozczarowań (zwłaszcza w miłości), niebezpieczeństwo ze strony wód, morza i rzek, obawa przed przyszłością, bystrość, upartość, zmienność, pycha, łatwość uczenia się, szczerość, uczciwość, zdolność bronienia swych racji, ekscentryczność, czułość na pochlebstwa, zdrowie, zarozumiałość, konserwatyzm i niezależność kobiet, dobre cechy charakteru.
Swój charakter i przyszłość możesz poznać dzięki mądrości Wschodu opisanej przez znanego astrologa Henryka Antoniego Rekusa w książce „Horoskop chiński”.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.