Astropsychologia Ezoteryka magia rytuały wróżenie zaklęcia

Kim jest Święta Śmierć i jak z nią pracować?

Sekrety Santa Muerte
Dodane przez Ewelina Kuryłowicz

Święta Śmierć to potężna i mistyczna meksykańska ludowa święta śmierci. Jest przedstawiana jako kobieta − Ponury Żniwiarz. Chociaż może być przedstawiana na wiele sposobów, w większości ikonografii nosi długą suknię przewiązaną szarfą w talii. Kaptur zakrywa jej nagą czaszkę. W prawej kościstej ręce dzierży kosę. W kościstej lewej dłoni trzyma kulę ziemską lub wagę sprawiedliwości. Często towarzyszy jej sowa, jej posłaniec i zwierzę towarzyszące. W jej rodzinnym kraju, Meksyku, modlą się do niej miliony, ponieważ jest niezwykle potężną i skuteczną cudotwórczynią, która obdarza magicznymi cudami i wszelkiego rodzaju błogosławieństwami tych, którzy ją pobożnie czczą. Ma potężną osobowość i wielowymiarowy charakter, o czym przekonasz się, gdy ją poznasz.

Opiekuńcza, hojna, ale też i mściwa

Święta Śmierć jest opiekuńcza, matczyna i hojna wobec swoich czcicieli. Jest też mściwa i gniewna wobec tych, którzy nie dotrzymują złożonych jej obietnic, którzy jej nie szanują lub którzy obrażają i lekceważą jej dzieci, jej lojalnych czcicieli. Jest bardzo otwarta i wysłucha każdego, kto się do niej modli – to znaczy, jeśli traktuje ją odpowiednio z szacunkiem, na jaki zasługuje.

Jeśli nauczysz się słuchać znaków, ostrzeże cię przed niebezpieczeństwem. Jednocześnie, przy całej swojej nieziemskości, Święta Śmierć jest nie tylko Królową Śmierci, ale także wesołą panną, która cieszy się tym, co ten świat ma do zaoferowania. Lubi dobre jedzenie, picie, czasem palenie, a nawet imprezy organizowane na jej cześć. Dlatego jej ołtarz nigdy nie powinien być pusty.

Nikt nie ucieknie przed kościstymi szponami Świętej Śmierci

Szamani, znani jako curanderas (forma żeńska) lub curanderos (forma męska) mówili, że śmierć jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie, ponieważ przychodzi do nas wszystkich. Nikt nie może uciec przed kościstymi szponami Świętej Śmierci, gdy rozbrzmiewa jego dzwonek. Śmierć jest zatem ostateczną prawdą i najsilniejszą siłą, która łączy nas wszystkich. Śmierć jest najwyższa. Święta Śmierć to moc śmierci w postaci świętej kobiety, która jest ponadczasowa i dostępna dla wszystkich, którzy ją znajdą, nauczą się ją szanować i odpowiednio z nią pracować.

Jak pracować ze Świętą Śmiercią?

Aby móc pracować ze Świętą Śmiercią, niezbędne jest zdobycie jej obrazu lub figurki. Niezależnie od tego, czy jest to obraz drukowany, figurka domowej roboty czy zakupiona podobizna. Istotne jest, aby podjąć rytuały w celu obudzenia i aktywowania obrazu lub figurki. Kupowane podobizny nie muszą być duże, wyszukane ani drogie. Dla oszczędnego praktykującego na początku wystarczy wydrukowany wizerunek, chociaż zaleca się, aby ostatecznie wykonać lub zdobyć figurkę. Kluczowe jest wykonanie rytuału i ewentualne nazwanie swojego wizerunku/figurki, aby związał się z tobą, a duch Świętej Śmierci mógł działać poprzez jej wizerunek.

Niektórzy kreatywni czciciele spoza Meksyku kupują szkielety w sklepach rzemieślniczych i szyją, projektują i wyplatają dla niej własne suknie. W Meksyku ci, którzy pracują z drewnem lub innymi metodami rzemieślniczymi, rzeźbią i tworzą własne unikalne figurki ku jej czci. Drewno jest idealnym materiałem do tworzenia podobizn Świętej Śmierci, o czym dowiesz się w rozdziale czwartym. Jeśli posiadasz takie umiejętności, możesz stworzyć własną podobiznę Świętej Śmierci. Jeśli jednak wykonasz własną figurkę, pamiętaj, aby zachować odpowiednie materiały i motywy kolorystyczne i dać jej akcesoria, z którymi jest zwykle przedstawiana, jak opisano w książce „Sekrety Santa Muerte”.

Więcej informacji na temat Świętej Śmierci, symboliki, zasad pracy z nią oraz modlitw przeczytać można w książce „Sekrety Santa Muerte. Rytuały, zaklęcia i modlitwy związane z meksykańską Świętą Śmiercią” autorstwa Cressidy Stone.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.