Astropsychologia runy

Karty runiczne jak psycholog – test osobowości, który odkryje Twoje tajemnice

Runy - test osobowości
Dodane przez Janusz Nawrocki

Ludzie zwykle chcą poznać swoją osobowość, ale tak naprawdę boją się oceny posiadanych cech. Innymi słowy: szukają oni raczej potwierdzenia dla własnych sądów niż prawdziwego samoodkrycia się.
Kluczem do ulepszenia swojego życia jest samoświadomość. Ważne jest, aby potwierdzić i wykazać różnorodne strony swojego charakteru. Ludzie bowiem często ukrywają się pod różnymi “maskami”, które przybierają zależnie od okoliczności. Test osobowości pozwoli na całkowite poznanie siebie. Do jego przeprowadzenia można wykorzystać karty runiczne.

Po co robi się testy osobowości?

Poszukiwanie prawdziwej osobowości może zaowocować tym, że zobaczymy siebie w nowym, właściwym świetle. Uświadomimy sobie swoje mocne strony i choć prawdopodobnie potwierdzą się nasze podejrzenia dotyczące trudnych cech naszego charakteru, to pocieszający będzie fakt, że wszyscy ludzie mają zarówno wady jak i zalety. Nie zniechęcajmy się słabościami naszego charakteru. Mamy też swoje mocne strony, pozytywne cechy. Zaskakujące będzie to, że tych pozytywnych cech będzie znacznie więcej, niż do tej pory sądziliśmy.
Każdy człowiek żyje w swoim własnym subiektywnym świecie, który jest odbiciem jego wnętrza, jego umysłu. Dlatego należy skupiać się nad tym, co lepsze, na tym co piękne i dobre, aby wytworzyć wokół siebie świat odpowiedniej jakości, zgodnie z wewnętrznym życzeniem. Nikogo nie możemy winić za to, co nas w życiu spotyka. Sami jesteśmy twórcami tego wszystkiego, co nas dotyczy i otacza. Zrozumienie tego i zastosowanie uwalnia od ciągłych narzekań, od krytykowania i osądzania. Każdy człowiek jest tym, co kiedyś myślał lub mówił zarówno o sobie i o innych. Jego świat jest jego własnym wytworem, jest kreacją czy projekcją zawartości jego umysłu, a szerzej jego psychiki.
Są różne sposoby poznawania osobowości. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu różnego rodzaju badania zawierające:

 • odpowiedzi na pytania,
 • wybór odpowiednich barw – test barw,
 • testy rysunkowe.

Test osobowościowy pozwoli na poznanie swojego typu osobowości, a dalej pomoże przewidywać swoje zachowanie w różnych sytuacjach. Wyniki testów mogą także posłużyć za podstawę do dalszych rozważań na temat zachowania. Dzięki nim możemy stworzyć sobie szansę do przemyślenia swoich zalet i wad, rozważenia strategii dla rozwoju mocnych stron i zrekompensowania sobie słabości.
Ważne jest, aby poznać różnorodne strony swojego charakteru.
Test jest świetną okazją do odkrycia cech naszej osobowości.
W przedstawionym artykule przykładowo podano wyniki badań z wykorzystaniem klasycznych metod oraz porównano je z metodą wykorzystującą karty runiczne. Obie te metody są opisywane w dalszej części. Testy klasyczne zostały zaczerpnięte z książki “Potęga osobowości”, wyd. Świat Książki – 2001. Są one przedstawione poniżej. Szczegółowe opisy tych testów znajdzie czytelnik właśnie w tej książce. W artykule podano skrótowo ich opis. Celem tej publikacji jest bowiem pokazanie testu kart runicznych. Testy klasyczne mają potwierdzić słuszność metody wykorzystującej karty runiczne.

Ukryte cechy swojej osobowości oraz charakter innych możesz poznać korzystając także z różnych metod. Być może łatwiejsze do zastosowania będą dla Ciebie sposoby opisane w książce Tajniki osobowości wpisane w twarz i dłonie.

Nie tylko wróżby z kart

Karty runiczne mają ogromną moc. Wróżka wróżąca z run może wyczytać z nich przepowiednie i przeznaczenie swoich klientów. Znaki runiczne można wykorzystać jednak nie tylko w ezoteryce. Osoby z otwartymi umysłami mogą odkryć dzięki nim swoją prawdziwą osobowość. Runy to ciekawa alternatywa dla testów osobowości, które wykonywane są kandydatom podczas rozmów o pracę. To, jakie runy wybierzesz, będzie świadczyć o Twoich pozytywnych i negatywnych cechach. Dzięki skorzystaniu z tej możliwości lepszego poznania siebie, zyskasz bezcenną wiedzę z zakresu psychologii osobowości. Jasno określone Twoje mocne i słabe strony pomogą Ci zaakceptować siebie, dobrze dobierać różne zadania stawiać określone cele. Będziesz także wiedzieć, w jaką stronę rozwijać się duchowo oraz jak lepiej się motywować. Dobierzesz do siebie także odpowiedni talizman, który wzmocni energię tego, co cenne. Łatwiej pokochasz siebie i zyskasz niezbędną do szczęście świadomość swojego umysłu.

Testy z wykorzystaniem kart – skala chęci i oporu

 1. Test ekstrawertyk – introwertyk. Test ten określi jak dalece badana osoba jest otwarta na zmiany w życiu i czy podejmie ryzyko, aby tych zmian dokonać. Test ten ocenia cechy związane z zachowaniem się wśród ludzi. Oceniamy pięć następujących cech:
  1. towarzyskość,
  2. impulsywność,
  3. asertywność,
  4. aktywność,
  5. skłonność do ryzyka.
 2. Test chwiejność emocjonalna albo stabilność – Test ten ukaże nam jak dalece emocjonalną jest badana osoba. Oceniamy pięć następujących cech:
  1. niepokój,
  2. poczucie winy,
  3. odporność na stres,
  4. poczucie niższości,
  5 depresja.
 3. Test twardy czy łagodny – Test ten określi nam, jak badana osoba podejmuje decyzje. Oceniamy pięć następujących cech:
  1. agresywność,
  2. poszukiwanie wrażeń,
  3. dogmatyzm,
  4. ambicje,
  5. manipulacja.

Karty runiczne określają osobowość

Podczas spotkań towarzyskich, rodzinnych czy firmowych często poznajemy nowych ludzi, z którymi szybko nawiązujemy kontakty. Rozumiemy ich problemy, mamy podobne doświadczenia życiowe. W trakcie tych spotkań są też ludzie, z którymi trudno nam nawiązać kontakt lub jest on prawie niemożliwy. W rozmowie odczuwamy napięcie, a czasem nieuzasadnioną wrogość.
Jak to tłumaczyć?
Są różne rodzaje osobowości i zachowań ludzi, które akceptujemy lub nie. Często dzieje się to w podświadomości. Dla wielu ludzi ich własna osobowość jest największą życiową tajemnicą. Czują się niedowartościowani, bo nie potrafią zrozumieć swoich emocji, zachowań oraz reakcji. Jeżeli stopniowo będziemy odkrywali siebie to jesteśmy w stanie kierować własnym życiem. Można powiedzieć, że sposobem do osiągnięcia dojrzałości jest zrozumienie własnej osobowości. Karty runiczne mogą być sposobem na poznawanie samego siebie.
Mogą służyć pomocą w odkrywaniu prawdy o sobie i pomóc w poznaniu innych ludzi.
Należy pamiętać, że karty runiczne, to obrazy składające się z symbolicznych rysunków oraz kolorów. Te obrazy oddziałują na podświadomość wywołując określone reakcje. Każda karta runiczna określa zbiór cech charakterystycznych dla danej osobowości. Symbolika nie ogranicza się tylko do pokazania rodzaju osobowości, ale też odkrycia w jaki sposób poszczególne znaki i kolory wpływają na związki międzyludzkie.
Każdy człowiek w jedyny i charakterystyczny dla siebie sposób rozwija swoje cechy osobowości, ale ma ograniczoną możliwość obserwowania siebie. Może też zauważyć wielką różnorodność typów osobowości innych ludzi. Karty runiczne ułatwiają identyfikacje swojego typu, nauczą wykorzystywać swoje zalety. Pomogą w poznaniu innych tak, aby związki międzyludzkie były harmonijne.

Jeżeli potrzebujesz zwiększenia pewności siebie, sięgnij po książkę Radykalna miłość do siebie. Znajdziesz w niej receptę na to, jak przestać przejmować się otoczeniem i nauczyć się pełnej samoakceptacji.

Test osobowości – przeprowadzenie testu

Celem przeprowadzonego badania jest wykazanie jak bardzo nasza podświadomość wpływa na nasze postrzeganie, na to co odbieramy pozytywnie a co negatywnie. Podświadomość wysyła nam sygnały, których jednak często nie umiemy odczytać, bądź mylnie je interpretujemy, dlatego niezbędne okazuje się skorzystanie z instrumentów takich jak na przykład karty runiczne, umożliwiających przeprowadzenie wewnętrznego dialogu i wydobycie ukrytych treści naszej osobowości.
Badanie powinno być przeprowadzone przy świetle dziennym lub przy oświetleniu jak najbardziej zbliżonym do dziennego. Tak jak w przypadku każdego obiektywnego ćwiczenia, również i tym razem należy zadbać, aby osoba prowadząca owe badanie była całkowicie neutralna wobec badanego. Osobie poddawanej badaniu nie wolno czegokolwiek sugerować. Prowadzący badanie jedynie podaje nazwy wybranych przez badanego kart runicznych. Wszystkie karty runiczne powinny zostać rozłożone w trzech rzędach (po osiem kart każdy), oczywiście z widocznymi obrazkami.
Następnie osoba wybiera trzy karty, które zostały przez nią pozytywnie ocenione (podobają się) oraz trzy kolejne, które budzą w niej negatywne skojarzenia (nie podobają się). Osoba zaznajamia się ze wszystkimi kartami, a następnie dokonuje wyboru, szeregując karty od tej, która podoba się jej najbardziej do tej, która podoba się jej najmniej. Jeżeli badany jest niezdecydowany i zwleka z wyborem sześciu kart, wówczas konieczna jest sugestia, aby zdał się na swoje odczucia i uszeregował je w następującej kolejności:

 • karta podoba mi się bardzo,
 • karta podoba mi się nieco mniej,
 • karta podoba mi się średnio.

Kolejność kart, które się nie podobają jest analogiczna:

 • karta nie podoba mi się bardzo,
 • karta nie podoba mi się nieco mniej,
 • karta nie podoba mi się średnio.

Interpretacja poszczególnych pozycji wybranych kart

Karty, które się podobają:
– Karta, która wzbudza najsilniejsze odczucia i wywołuje najbardziej pozytywne skojarzenia, posiadająca silne działanie motoryczne, to co daną osobę mobilizuje i motywuje do działania. Podpowiada, iż wykorzystując tę cechę możliwe jest osiągnięcie obranego celu.
– Karta zajmująca miejsce środkowe wśród ocenianych pozytywnie, określa cechę o mniejszym wpływie na charakter badanego, jednakże jest ona uzupełnieniem cechy nadrzędnej.
– Karta wybrana jako ta, która podoba się w najmniejszym stopniu w grupie, znamionuje cechę, która nie jest stała i silna, lecz w różnych momentach wywołuje różne zachowania i odczucia.

Karty, które się nie podobają:
– Karta wytypowana jako karta, która oddziałuje najsilniej i powoduje najbardziej nieprzyjemne skojarzenia, precyzuje cechę utrudniającą, przeszkadzającą i spowalniającą działanie. Jednocześnie jest niezwykle trudna do zwalczenia ze względu na swój ogromny wpływ i silne działanie.
– Karta wywołująca nieco lepsze odczucia, analogicznie do grupy kart, które podobają się badanemu, definiuje cechę dopełniającą cechę najsilniejszą. Razem z kartą dominującą wskazują one na uśpiony potencjał i rezerwy aktualnie niewykorzystywane.
– Karta, która zajmuje ostatnie miejsce w tej grupie, determinuje cechę negatywną, zmienną, od której należy zacząć w procesie pokonywania swoich słabości i samodoskonalenia. Karta wskazuje na potrzeby i treści psychiki, które są tłumione i wypierane ze świadomości w związku z obawą, że ich zaspokojenie może prowadzić do negatywnych następstw. Podpowiada również jaką pracę należy wykonać nad sobą, aby nastąpiła pełna integracja z “cieniem”.

Interpretacja kart runicznych – przykład

Fehu
karta podoba się: osoba ta dobrze realizuje zadania dotyczące spraw materialnych, cieszy się swoim dobrobytem, potrafi dobrze inwestować. Jest dynamiczna, twórcza, dba o swój stan posiadania, nie marnuje tego co osiągnęła swoją pracą, szanuje majątek innych,
nie podoba się: zbyt dużo przywiązania do dóbr materialnych, wygodnictwo, żądza pieniądza, manipulowanie i przekupstwo, należy uważać na rozrzutność i marnowanie własnego majątku. Upokarzanie słabszych finansowo, chciwość, chytrość.

Uruz
karta podoba się: siła i energia życiowa, dobre zdrowie, osoba ambitna, cierpliwa, autorytatywna, rozsądna, solidna, prostolinijna, uparta i zdecydowana,
karta nie podoba się: stagnacja, nieuzasadniony i bezmyślny upór, próżność, nieustępliwość, nieufność, nieuprzejmość, arogancja.

Ingwaz
karta podoba się: duża siła przebicia, umiejętność wyzwolenia się z ograniczeń, pokazanie własnej siły i inteligencji, ambicja, bunt, zaradność i wykształcenie,
karta nie podoba się: zamykanie się w sobie, ucieczka przed światem, brak inicjatywy i wiary, utrata poczucia rzeczywistości, depresja, dreptanie w miejscu, tchórzliwość, zgorzknienie.

Dagaz
karta podoba się: osoby szczęśliwe, zadowolone, dobre, czułe, pogodne, marzycielskie, serdeczne, śmiałe, radosne.
karta podoba się: nieszczęśliwe, zagubione, nie potrafiące dostrzec dobrych stron swojego losu, rozgoryczone, brak im samodzielności i odporności na stresy.

Othala
karta podoba się: to karta rodziny, a więc opiekuńczość, matkowanie, poczucie bezpieczeństwa, w domu i rodzinie, serdeczność, ciepło domu rodzinnego, umiejętność korzystania z doświadczeń pokoleń, domatorstwo,
karta nie podoba się: brak kontaktu z domem, konflikty w rodzinie, wyobcowanie, brak czułości i opieki, bunt i ucieczka z domu, niedojrzałość w życiu w rodzinie, dominacja w domu.
Przedstawione interpretacje są tylko wskazówkami, nie stanowią one obowiązujących kanonów. Ludzie mają różne preferencje zarówno co do barwy jak i kształtu, więc przedstawione cechy mogą tylko służyć jako wskazówki. Często osoby badane nie chcą się odsłonić w obawie pokazania głębszej prawdy o sobie, wtedy wybierają karty przypadkowo.
W dalszej części przedstawiam wyniki badań wybranej osoby – Magdy, zarówno wykorzystując testy klasyczne, jak też test kart runicznych.

Więcej o znaczeniu poszczególnych run przeczytasz w książce Kompletny przewodnik runiczny. Dowiesz się z niego też, jak wykorzystać moc run do osiągnięcia powodzenia.

Ocena badań Magdy – test z kart klasycznych

Z zaznaczonych odpowiedzi w teście skala chęci i oporu wynika, że Magda silnie wierzy w zmiany w swoim życiu, jest również skłonna podjąć ryzyko, aby móc je realizować.

Ocena testów ekstrawertyk albo introwertyk. Wyniki testu:

 • Towarzyskość – Magda jest osobą towarzyską, łatwo nawiązuje nowe znajomości, lubi funkcje towarzyskie.
 • Impulsywność – jest osobą, która żyje szybko i działa szybko. Czasami odruchowo i niezbyt dojrzale. Powinna zwrócić uwagę na pochopne decyzje.
 • Aktywność – Magda jest bardzo żywa, energiczna i lubi też działać w grupie.
 • Asertywność – osoba dominująca, broniąca swoich racji za każdą cenę.
 • Skłonność do ryzyka – woli bezpieczeństwo i bliski kontakt z ludźmi, nawet jeżeli oznacza to brak ekscytacji w życiu rezygnację z nadarzających się okazji.

Z testu chwiejność emocjonalna a stabilność określamy następujące cechy:

 • Niepokój – łagodna, odporna na strach i niepokój.
 • Poczucie winy – Magda jest osobą, która potrafi rozróżniać co jest etyczne dla niej, moralne i czego nie akceptuje.
 • Odporność na stres – rzadko się martwi, mało choruje, ale też zbyt mało dba o swoje zdrowie.
 • Poczucie niższości – jest człowiekiem oceniającym siebie jako osobę wartościową i lubianą. Uwaga! Może przejawiać się w pewien sposób arogancja i zarozumialstwo.
 • Depresja – nie wykazuje cech depresyjnych, jest szczęśliwa, pełna optymizmu, zadowolona z życia i potrafiąca się tym życiem cieszyć.

Ocena testu twardy czy łagodny, oceniamy następujące cechy:

 • Agresywność – Magda jest osobą łagodną, spokojną i woli unikać osobistych konfliktów.
 • Poszukiwanie wrażeń – jej żądza przygód jest niewielka, ma zasadę ograniczonego ryzyka.
 • Dogmatyzm – jest otwarta na racjonalną dyskusję, perswazję i tolerancyjna.
 • Ambicje – Magda systematycznie dąży do podnoszenia swojej stopy życiowej i pozycji społecznej. Jest bardzo ambitna, ciężko pracuje, jest nastawiona do robienia kariery.
 • Manipulacja – osoba ciepła, ufna, prostolinijna, altruistyczna, chociaż być może trochę naiwna i łatwowierna, nie potrafi manipulować ludźmi.

Karty klasyczne możesz wykorzystać również do wróżenia. Możesz się go nauczyć w łatwy sposób, korzystając z podpowiedzi zawartych w książce Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych.

Wyniki badań z wykorzystaniem kart runicznych

W celu porównania badań testowych z metodą kart runicznych, Magda uczestniczyła w teście z wykorzystaniem kart runicznych i wybrała następujące:
Karty, które się podobały:

 1. Gebo,
 2. Uruz,
 3. Dagaz.

Karty, które budziły negatywne skojarzenia:

 1.  Eihwaz,
 2. Perthro,
 3. Tiwaz.

Po wybraniu kart poprosiłem Magdę o podanie powodów wyboru przez nią tych właśnie kart i krótką analizę:

 • Gebo – karta przesycona jest erotyzmem, a piorun między kochankami rozumie jako pasję i namiętność, łączące parę w jedność.
 • Uruz – zwierzę widniejące na karcie kojarzy się jej z siłą, witalnością i triumfalnym pokonywaniem przeszkód. Uderza ją zieleń tej karty.
 • Dagaz – karta ta przykuła uwagę Magdy ze względu na jeden z jej głównych atrybutów – wschodzące słońce. Według badanej symbolizuje ono nadzieję, nowe możliwości i niewyczerpywalny potencjał. Wschód słońca w górach kojarzy ze świeżością, rześkością i oddychaniem pełną piersią. Karta mówi o poczuciu bezpieczeństwa.
 • Eihwaz – karta ta kojarzy się Magdzie ze złem. Mężczyzna widniejący na niej wzbudza nieprzyjemne odczucia, zaś zaćmiony księżyc nie wróży nic dobrego.
 • Perthro – pierwsze co nasunęło się badanej na myśl, to ciemne obrzędy. Poza tym karta ta wywołuje smutek i przygnębienie. Obraz na tej karcie jest ciemny.
 • Tiwaz – karta ta wzbudza negatywne odczucia, kojarzy się z całkowitą klęską, totalną przegraną, ze złą walką.

Analizując dokonany przez Magdę wybór kart uznałem, że największym motorem do jej działań jest partnerstwo. Tu się dla niej wszystko zaczyna. Wybór ten mówi nam również o pełnym zadowoleniu zarówno w sferze ciała jak i ducha. Pokazuje Magdę jako osobę spontaniczną romantyczną i zmysłową.
Karta Uruz wybrana jako druga pokazuje ją jako osobę o dużej sile, dobrym zdrowiu i witalności, co pozwala jej na realizację swoich planów i marzeń.
Karta Dagaz wybrana jako ostatnia w tej grupie wskazuje na cechy, które nie są stałe i w zależności od sytuacji, ujawniają się w różnej formie i o zróżnicowanym natężeniu.
Wszystkie podane przez badaną skojarzenia odpowiadają niemal w całości treści karty. A mianowicie Magda jest osobą radosną, zadowoloną, z silną pogodą ducha, marzycielską i sentymentalną.
Eihwaz w odniesieniu do Magdy określa to, co blokuje jej działania. Jest to mała odporność psychiczna, silna pamięć emocjonalna, sentymentalizm oraz uleganie pokusom. Przesłanie Perthro będzie uzupełnieniem poprzedniej karty, mówi o braku poczucia kontroli nad swoim życiem i o niedostatecznej odwadze, by zaryzykować. To sprawia, że pozostaje ona pod wpływami otaczających ją osób, które próbują podporządkować ją swoim wyborom. Dopełnieniem będzie karta Tiwaz, która determinuje cechę zmienną, od której należy zacząć w procesie pokonywania swoich słabości i samodoskonalenia. Karta ta mówi, że Magda zbyt dużo czasu i energii poświęca na cele doraźne, zapominając o celach strategicznych oraz zbyt drobiazgowo rozpatruje daną sprawę, co sprawia, że znudzona i zniecierpliwiona poprzestaje na przygotowaniach, które odbierają jej chęć działania, nie posuwa się do przodu. Nie ma już ani sił ani ochoty iść dalej i w konsekwencji decyduje się na łatwiejsze rozwiązania – rozczarowana i zawiedziona, nie chce angażować się i poświęcać. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż przytoczone powyżej przesłanie karty Tiwaz, dotyczy cechy, która w pierwszej kolejności powinna być przez Magdę wyeliminowana, gdyż jej usunięcie pozwoli przejść do dalszego etapu pracy nad sobą.

Zakończenie

Test klasyczny ma ogromne zalety, jest czytelny dla każdego, kto trzyma się określonych reguł. Wadą natomiast jest to, że nie uwzględnia odstępstw od normy – jest “sztywny”. Z kolei test runiczny ma większe możliwości wnikania w osobowość człowieka. Karty runiczne, których obrazy w sposób symboliczny ilustrują przesłania odpowiednich im run, umożliwiają wyłowienie z nieświadomości tego, ci jest głęboko w nas ukryte. Wybór kart oraz skojarzenia badanych są przeróżne, a odczucia do konkretnych kart mogą mieć różny charakter. Wynika to stąd, iż każdy przypadek jest inny. Indywidualne różnice w analizie wyboru konkretnych kart wynikają z osobowości poszczególnych ludzi, z ich doświadczeń i intuicji. Odmienne zabarwienie stosunku nawet do jednej karty ma swoje źródło w tym, że nic w naszym świecie nie jest w pełni białe ani całkowicie czarne. Każda runa w swej symbolice zawiera plusy i minusy. Ich wyłuskanie należy do człowieka. Jedna karta opowiada tyle historii, ile osób poddało się podobnemu badaniu. Choć dotyczą one jednej i tej samej runy, ich charakter i treści mogą być bardzo różne w zależności od osobowości i intuicji konkretnego człowieka. Dlatego nie można powiedzieć, iż dana karta niesie w sobie tylko złe i negatywne cechy, bądź odwrotnie – mówi wyłącznie o cechach pozytywnych. Każda zawiera w sobie nieograniczoną i nieskończoną wiedzę dotyczącą każdego, kto po nią sięga, ale różne osoby z pewnością otrzymają inne, słuszne dla nich wskazówki. Dlatego też najważniejsze jest to, aby interpretator miał głęboką wiedzę o kartach runicznych, jak również posiadał głęboką intuicję.

Autor: Stefan Karol Wdowiak

3 komentarze

 • Tekst jest w całości wzięty z mojej książki p.t ” Mądrość kart runicznych” wydanej w wydawnictwie w Białymstoku.To wstyd ,że wydawnictwo które prowadzi portalPsychotronika.pl toleruje plagiat

 • Szanowny Panie Doktorze,
  Dając nieodpłatny dostęp do krótkich fragmentów publikacji naszych autorów staramy się zainteresować opisywanymi w nich zagadnieniami nowych czytelników. Już niejednokrotnie otrzymywaliśmy pozytywne sygnały od osób szukających jakiegoś zagadnienia, które natrafiły na opublikowany artykuł, a po szersze omówienie tematu sięgnęły już do samej książki. Jest to więc forma promocji publikacji i działalności jej autora.
  Serdecznie pozdrawiamy

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.