Choroby choroby autoimmunologiczne medytacja psychosomatyka Terapie Zdrowie

Jaką terapię stosować w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM)?

Leczenie stwardnienia rozsianego SM
Dodane przez Redakcja

Wielu ludzi, gdy słyszy diagnozę stwardnienie rozsiane, uważa to za wyrok. Załamują się, tracą chęć do życia i coraz bardziej podupadają na zdrowiu. Niewielu z nich wie, że ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym można żyć jeszcze wiele lat lub w ogóle bez jego objawów. Trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Kluczowa jest zmiana podejścia do samego siebie i wprowadzenie w życie innych modyfikacji, takich jak dieta bogata w składniki odżywcze, stosowanie różnego rodzaju terapii oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Przestrzeganie tych zasad nie tylko poprawi samopoczucie pacjentów, ale również pozwoli znacząco zmniejszyć objawy i częstotliwość ich występowania, a także pobudzi organizm do wytwarzania nowych komórek. Duże znaczenie dla zdrowia ma psychosomatyka holistyczna, terapie i medytacje, które możemy stosować nawet w zaciszu własnego domu!

Psychosomatyka holistyczna

Choroba jako język duszy.

W ciągu pierwszych lat SM nie za bardzo mogłam zrozumieć tę nazwę i kiedy tylko ją słyszałam, bardzo się denerwowałam. Uważałam stwardnienie rozsiane za chorobę czysto fizyczną, jednak, wraz z upływem lat, musiałam przyznać się do tego, że tak nie jest. Centralny układ nerwowy nie tylko odpowiada za nasze poruszanie się, lecz także za nasze uczucia i myśli. Prędko zauważyłam, że nie tylko sam początek choroby, ale również każdy napad związany był z moją aktualną życiową sytuacją. Dotyczyło to nawet rodzaju pojawiających się objawów. Fakt, który od samego początku wypierałam nie dawał mi spokoju. Prawdziwe okazało się stwierdzenie, że ciało, umysł oraz dusza są ze sobą ściśle powiązane.

Uzdrowienie to poddanie się

Uzdrowienie w sensie holistycznym jest możliwe dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy, że nasze najintymniejsze pragnienia są prawdą o nas samych. Z tego powodu powinniśmy się sobie przyjrzeć i przyznać się przed sobą, że nie jesteśmy wyłącznie silni, niezłomni i pełni energii, ale także delikatni, słabi oraz potrzebujący pomocy. Każdy z nas ma tendencję do samooszukiwania się i zamiatania pod dywan pozornie niepożądanych cech. Chodzi jednak o to, aby zauważyć całość – kompletnego człowieka, gdyż nie zawsze musimy być perfekcyjni, pełni werwy zdobywać kolejne szczyty i dawać z siebie maksymalny wysiłek. Pozwól sprawom się dziać i zaufaj biegowi życia! Proces uwolnienia oznacza pozbycie się panicznego lęku przed życiem i przyszłością, danie sobie pozwolenia na bycie słabym. Jest to radość z każdego momentu, każdej chwili oraz dostrzeżenie wielopłaszczyznowości swojej egzystencji, bowiem życie ma wiele aspektów i każdy z nich (nawet ten z pozoru nieprzyjemny) warty jest naszej uwagi. Uzdrowienie to poddanie się…

Medytacje lecznicze

Rüdiger Dahlke jest najbardziej znanym, niemieckojęzycznym przedstawicielem metafizycznego tłumaczenia znaczenia chorób. Pracuje jako lekarz i psychoterapeuta, a także jest autorem licznych książek. Wraz ze swoją żoną – Margit Dahlke założył Centrum Uzdrawiania w Austrii. To właśnie tam można brać udział w seminariach, których tematyka jest odpowiednia także dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, na przykład „Wewnętrzny lekarz” czy też „Jak odnaleźć osobiste centrum?”. Mnie osobiście najbardziej zainteresowało jednak coś innego – Rüdiger Dahlke nagrał niezwykłe medytacje lecznicze na płytach CD. Dzięki temu można się wygodnie położyć w ciszy i poświęcić sobie chwilę. Paradoksalnie to właśnie w ten sposób dodamy ciału energii, umysłowi – odwagi oraz wzmocnimy pewność siebie. Publikacje tego autora pomogły już wielu ludziom, nie tylko chorym na SM.

Twoje ciało mówi: „Kocham cię!”

Wielu lekarzy, psychologów oraz autorów książek pracuje metodą metafizycznego tłumaczenia znaczenia chorób. Oprócz twórców psycho-neuro-immunologii: dra Carla Simonton oraz dra Bernie Siegela są to przede wszystkim Amerykanka – Louise Hay oraz Kanadyjka – Lise Bourbeau. Są oni autorami niezwykłych książek, które pomagają w powrocie do zdrowia.

Więcej na temat stwardnienia rozsianego, sposobów jego leczenia oraz terapii podaje Christina Wegner w książce Stwardnienie rozsiane – bezpieczne i skuteczne terapie. Naturalne metody do samodzielnego stosowania.

Autor: Christine Wegner

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.