Ezoteryka feng shui

Feng Shui – mała zmiana może przynieść szczęście i zdrowie

feng shui
Dodane przez Redakcja

Feng-shui stało się w ostatnich latach modną dziedziną wiedzy mimo tego, że nie jest to wcale system tak prosty, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Aby w pełni wykorzystać jego walory, trzeba sporo wiedzy i doświadczenia. Do prawidłowego zorganizowania przestrzeni wg zasad feng shui (w domu, mieszkaniu, sypialni, dowolnym pokoju, biurze itp.) potrzebna jest siatka bagua. Jest to siatka energetyczna podzielona na strefy, której rozkład nanosi się na mieszkanie lub pokój, który chcemy urządzić. Siatka bagua zawiera strefy określone jako: bogactwo i pomyślność, sława, związki, rodzina i zdrowie, dzieci i twórczość, wiedza i mądrość, kariera oraz przyjaciele. Dzięki takiemu rozplanowaniu dowiesz się, jakie zastosować kolory, gdzie powiesić lustro lub ustawić łóżko zgodnie z zasadami feng-shui.

Niewiele potrzeba do szczęścia

Zastosowanie feng shui nie musi być wcale drogie i skomplikowane. Czasem niewielkie przestawienie mebli czy użycie jakiegoś niepozornego remedium może sprawić, iż zaczniemy żyć szczęśliwie i zdrowo, a harmonia zewnętrzna przeniesie się do naszego umysłu i nada nową jakość życiu. W feng shui docenia się świat niewidzialnych wibracji wokół nas, oddziaływania świadome i podświadome na człowieka. Wiele zaleceń wynika właśnie z tych przesłanek. Powiada się na przykład, aby nie siadać tyłem do drzwi wejściowych, gdyż chcąc nie chcąc będziemy podświadomie nasłuchiwali, czy ktoś nie zachodzi nas od tyłu. Tak samo belka sufitowa wisząca nad głową śpiącego czy siedzącego przy biurku może wywoływać nastrój niepewności. W feng shui eliminuje się tego typu zachowania dążąc do zapewnienia człowiekowi dobrego samopoczucia oraz zdrowego i harmonijnego życia.

Wprowadź równowagę do swojego życia od podstaw, korzystając ze wskazówek Marzeny Gęsiarz z książki Feng shui sekret szczęścia, miłości i bogactwa.

Feng shui a geomancja

Feng shui to po prostu wiatr i woda, dwa składniki przyrody, które powodują rozproszenie lub gromadzenie energii.Europejczycy nazwali feng shui geomancją, czyli sztuką wykorzystywania pozytywnych wpływów sił Ziemi i Kosmosu. Nazwa geomancja sugerująca wróżenie z ziemi wzięła się stąd, że jedną z jej podstawowych metod badawczych jest obserwacja kształtów ziemi oraz innych elementów środowiska i osądzanie na tej podstawie o jego właściwościach bioenergetycznych. Jednak feng shui to nie żadne wróżenie, lecz rzeczowa analiza składników środowiska, form, kształtów i oddziaływań sprawdzona wielowiekową praktyką. Dzięki feng shui można nie tylko wyszukiwać zdrowe tereny pod zabudowę i odpowiednio urządzać pomieszczenia, ale również wykorzystać w praktyce wiedzę dotyczącą oddziaływania przyrody i różnego rodzaju kształtów, form i symboli na otoczenie.

W celu szybkiego doenergetyzowania wnętrz możesz użyć remediów feng-shui.

Autor: Leszek Matela

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.