akupresura Medycyna naturalna Terapie

W jakich dolegliwościach może ci pomóc akupresura?

Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania
Dodane przez Irena Kloskowska

Dzięki akupresurze leczysz nie tylko oznaki choroby, lecz także jej przyczyny, których według chińskiego ujęcia należy upatrywać w zaburzonej równowadze sił życiowych człowieka. Akupresura – terapia manualna – wpływanie na wewnętrzne energie organizmu – bez żadnych farmaceutyków często mających niepożądane lub nawet szkodliwe działania uboczne – można w prosty sposób przywrócić zaburzoną równowagę. W książce „Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania” znajdziesz odpowiednie punkty do uciskania, przypisane do dolegliwości. Stosując akupresurę możesz pozbyć się bólu głowy, rwy kulszowej, przeziębienia, złagodzić skutki stresu, bólu kręgosłupa, bólu mięśni i wielu innych dolegliwości.

Pokonaj ból stosując akupresurę – skuteczną terapię manualną

Akupresura znana jest przede wszystkim w kontekście uśmierzania bólu. Można ją też jednak skutecznie stosować – a potwierdziły to badania naukowe – na przykład w terapii następujących zaburzeń:

  • odchylenia od normy wartości w morfologii krwi (nadprodukcja krwinek czerwonych);
  • zaburzenia funkcji serca, narządów oddechowych i trawiennych;
  • zaburzenia układu nerwowego i kostno-mięśniowego.

Akupresura – proste i samodzielne uciskanie i masowanie punktów spustowych

Akupresura jest naturalną metodą leczenia, i jak żadna inna metoda, znajduje zastosowanie w terapii bólu, w celu ogólnego uspokojenia i jako tymczasowa pomoc w nagłych przypadkach. Nadaje się też jako element stałej opieki zdrowotnej, w celu harmonizacji i kompensacji napięcia, może też zdecydowanie poprawić samopoczucie, przywrócić energię i wyeliminować skutki stresu. Zatem jeśli bolę cię mięśnie, stawy czy głowa, znaj w książce odpowiednie punkty i naciskaj je, a szybko poczujesz ulgę.

Astma – możesz się jej pozbyć stosując akupresurę

Rytmiczne następowanie wdechów i wydechów jest bezpośrednim wyrazem naszej witalności i symbolizuje relację wymiany dawania i brania. Ponadto swobodny przepływ oddechu stanowi podstawę niezakłóconego przepływu energii życiowej. Jeśli zadyszka, duszności, silne szmery oddechowe lub przyspieszony oddech nie są następstwem wysiłku, przyczyną mogą być czynniki organiczne i psychiczne.

punkt-pluco-11
Punkt akupresurowy płuco 11. Fot. GU

Oprócz szczególnych bodźców takich jak kurz, pyłki roślinne i sierść zwierzęca, także niespecyficzne podrażnienia,  takie jak zimno, substancje zapachowe lub dym tytoniowy mogą wywoływać różne dolegliwości oddechowe, a nawet astmę. U nałogowych palaczy już nawet niewielkie obciążenie fizyczne może prowadzić do zadyszki i uciążliwego uczucia w okolicy klatki piersiowej.

W zadyszce, dusznościach lub dolegliwościach astmatycznych uciskaj punkt przy kącie obrąbka naskórkowego paznokcia kciuka, co godzinę przez mniej więcej dwie-trzy minuty. Jest to punkt harmonizujący meridianu płuca, działa więc przede wszystkim na czynność oddechową. Dokładnie opisane punkty, które powinieneś naciskać aby złagodzić objawy astmy, znajdziesz w książce „Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania”.

Akupresura pomoże ci uregulować sen i pokonać zaburzenia ciągłości snu

Jeśli wieczorem bez problemu zasypiasz, ale po jakimś czasie budzisz się i trudno ci ponownie usnąć, nie przejmuj się. Krótkotrwałe zaburzenia zasypiania i utrzymywania snu są czymś normalnym, na przykład gdy zmienia się dotychczasowy rytm snu i czuwania albo otoczenie. Mogą za to odpowiadać także przyczyny emocjonalne, takie jak zmartwienie, złość lub depresja, a także czynniki fizyczne na przykład bóle lub potrzeba oddania moczu, ale również zbyt obfita kolacja, alkohol, kawa czy nikotyna. Akupresura ma na celu przywrócenie wewnętrznego spokoju poprzez harmonizację psychiki, aby środki nasenne w ogóle nie były potrzebne.

Zawroty głowy już nie będą ci dokuczać jeśli zastosujesz akupresurę

Opisy napadu zawrotów głowy obejmują różne elementy, od lęku przed utratą orientacji lub oparcia pod stopami, przez oszołomienie, wrażenie ciemności przed oczyma, aż do doznania pustki w głowie. Napady zawrotów głowy, którym towarzyszy uczucie, że wszystko się kołysze, są zwykle nieszkodliwe. Dochodzi do nich, gdy występuje krótkotrwałe obniżenie ciśnienia krwi w mózgu. Lekkie zawroty głowy mogą też być powodowane przez zmęczenie, niektóre leki, duże obciążenia psychiczne lub gorączkę.

Problemy trawienne, biegunka – wystarczy masować 3 punty akupresurowe

Biegunka może mieć wiele przyczyn. Zła dieta, infekcje, stany zapalne, zaburzenia przemiany materii lub wpływ leków, to tylko niektóre z nich. Silna biegunka powoduje zawsze utratę płynów i soli mineralnych. Należy je uzupełnić niesłodzoną herbatą ziołową z dodatkiem soli kuchennej lub roztworami elektrolitów! Unikaj w takiej sytuacji słodyczy, mocnych przypraw i napojów gazowanych. Akupresura działa dobrze w przypadku biegunki spowodowanej przez stres i lęk. Masaże punktów akupunktury zapobiegają skurczom jelit i nadmiernemu podrażnieniu ich błony śluzowej.

Akupresura prosta i skuteczna metoda uzdrawiania Franz Wagner

W książce „Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania” znajdziesz opis i umiejscowienie punktów akupresury.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.