energia komunikacja miłość stres związek

Wampiry energetyczne – czy są w Twoim otoczeniu?

Dodane przez Redakcja

Oficjalne stanowisko medycyny

Psychiatrzy i psychologowie oficjalnie uznają istnienie wampirów energetycznych dopiero od dwudziestu pięciu lat. Dlatego właśnie do tej pory tak wiele tego rodzaju osób z powodzeniem manipulowało swoimi rodzinami i całym społeczeństwem. Nie daj się uwieść – wampiry energetyczne wykazują się urokiem i charyzmą oraz niesamowicie przyciągają uwagę aż do momentu, kiedy zdasz
sobie sprawę, kim naprawdę są. Dokładnie wiedzą kiedy, komu i co powiedzieć. Są mistrzami w zachęcaniu innych do pracy na ich rzecz.

Uchroń się od wpływu wampirów energetycznych

Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas posiadł niezbędną na ten temat wiedzę. Wampiry energetyczne przyjmują wzorce behawioralne charakterystyczne dla socjopatów, psychopatów, narcyzów, osób z zaburzeniami typu borderline i ze skłonnościami do zachowań antyspołecznych. Wszystkie te typy można określić jednym terminem: zaburzeń osobowości wiązki B. Publikacja zatytułowana The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5), wydana przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, zawiera informację, że osoby przynależące do tej grupy charakteryzują się dramatycznymi, zbyt emocjonalnymi lub nieprzewidywalnymi wzorcami myślenia i zachowania.

Kim są? Jak działają?

Definicja ta pozwala włączyć do tego grona zachowania antyspołeczne (socjopatię), zaburzenia osobowości typu borderline oraz histrioniczne i narcystyczne zaburzenia osobowości. Ludzie antyspołeczni to kłamcy i oszuści pozostający w konflikcie z prawem. Nie szanują oni bezpieczeństwa ani własnego, ani innych ludzi. Często łamią również ich osobiste prawa, nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny i przejawiają zachowania agresywne, impulsywne oraz stosują przemoc. Osoby z zaburzeniami typu borderline angażują się w nierozsądne, ryzykowne zachowania takie jak seks bez zabezpieczenia, hazard, upijanie się lub przejadanie, przy czym pozostają jednocześnie niezwykle uwodzicielskie i czarujące. Często grożą, że dokonają samookaleczenia lub popełnią samobójstwo – szczególnie wtedy, gdy nie dostają tego, czego chcą. Zaburzenie to dotyka zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Posługują się one metodą zwaną okresowym wzmacnianiem, z którym wyjątkowo trudno jest sobie radzić. Czasem cię wspierają, a czasem nie. Niekonsekwencja doprowadza cię do szaleństwa.

Rozpoznaj wampira

Jeżeli pragniesz przestudiować charakter swoich związków i interakcji z ludźmi, których podejrzewasz o wampiryzm, wypatruj następujących taktyk manipulacyjnych:
– Otwartej lub pasywnej agresji służącej osiąganiu własnych celów.
– Potrzeby ciągłego „wygrywania”. Wampiry nie znoszą sprzeciwu i dręczą swoją ofiarę do momentu, aż przyzna im rację.
– Posługiwania się kłamstwami, które stawiają ich w jak najlepszym świetle niezależnie od tego, co tak naprawdę miało miejsce.
– Nadmiernej konkurencyjności, skłonności do walki o władzę i bezustannego demonstrowania „siły”.
– Nieudzielania bezpośrednich odpowiedzi na nawet najprostsze pytania. Na prośbę: Czy możesz dzisiaj zrobić zakupy? odpowiedzą na przykład: Wiesz, że po pracy jestem bardzo zmęczony.
– Obwiniania innych za własne złe czyny.
– Wpędzania cię w poczucie winy, aby sprawić, że poczujesz się źle.

Więcej o taktyce działania wampirów energetycznych oraz sposobach na unikanie i wyzwalanie spod ich wpływów przeczytasz w książce autorstwa dr Christiane Northrup pt. Wampiry energetyczne. Jak je rozpoznać i uwolnić się od szkodliwych relacji.

Autor: dr Christiane Northrup

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link