afirmacje dusza emocje świadomość związek

Odetnij niepożądane więzi energetyczne i odzyskaj energię, radość i siłę

Dodane przez Redakcja

Cierpisz po rozstaniu z partnerem i nie możesz skupić się na niczym innym i stale czekasz na jakikolwiek znak z jego strony? Każde wspomnienie o nim wywołuje w Tobie złość, żal i gniew? Zły nastrój i negatywne emocje bliskich udzielają się również Tobie? Czy wiesz, że wszystkie opisane wyżej przypadki to nic innego jak więzi energetyczne łączące Ciebie z innymi osobami. Czasami konieczne jest ich przecięcie, by znów poczuć się dobrze, odzyskać równowagę i radość życia.

Czym są więzi energetyczne?

Sznury energii, które łączą nas z otaczającym Wszechświatem, nazywam „więziami energetycznymi” lub też „więziami powinowactwa”, ponieważ energia innych ludzi, miejsc czy obiektów nie może do ciebie przylgnąć, jeśli nie ma pomiędzy wami powinowactwa, innymi słowy jeśli brak pomiędzy wami dopasowania częstotliwości. Moja własna definicja „powinowactwa” jest następująca: naturalne przyciąganie ku osobie, rzeczy, idei itp.; nieodłączne podobieństwo lub zgoda; oznacza również bliskie podobieństwo lub związek. W chemii powinowactwo jest siłą, która sprawia, że atomy łączą się ze sobą. W książce stosuję ten termin w sensie pozytywnym, który oznacza powinowactwo wzmacniające twoją energię, lub w negatywnym, który ją osłabia. Owe więzi energii mogą być nieskończenie cienkie, niczym mikrowłókna lub sieć pajęcza. Mogą też być większe i silniejsze, niczym prawdziwe liny i sznury zbudowane z energii. Mogą być elastyczne, przepływające i miękkie, mogą też być sztywne i pozornie nieusuwalne. Mogą być jasne, opalizujące i lśniące światłem albo też matowe, lepkie, gęste i mętne.

Więzi energetyczne – nośnik informacji i emocji

Więzi energetyczne to nie tylko eteryczne, astralne sznury łączące ludzi, miejsca, wydarzenia i przedmioty. Stanowią także drogowskazy poprzez wysyłanie i odbieranie energii i informacji od otaczających nas innych ludzi, miejsc i obiektów. Jak to działa pomiędzy ludźmi? Kiedy wchodzisz z kimś w relację (bez względu na to czy jest pozytywna czy negatywna), elastyczna wiązka energii przyłącza cię do tej osoby, a ją do ciebie, a w konsekwencji umożliwia transfer informacji, emocji i energii pomiędzy wami.

Kształt, kolor, rozmiar więzi energetycznych

Szamani i ludzie obdarzeni silną intuicją są często w stanie wyczuć lub ujrzeć owe wiązki. Czasami taka wiązka wydobywa się z obszaru splotu słonecznego, jak już wspominałam, a czasami promieniuje z innych części ciała, np. trzeciego oka, czubka głowy, strefy czakry serca, a nawet czakry korzenia, która umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa. Takie sznury energii mogą różnić się barwą, teksturą i rozmiarem. Więzi formujące się, gdy dwoje ludzi się w sobie zakochuje, mogą być duże, promienne, kryształowo czyste i biegną od jednej czakry serca do drugiej. Ich kolor może być niebieski lub zielony, ale także różowy czy złoty, jednakże barwa ta zawsze jest żywa. W przypadku gdy jedna osoba jest np. obrażona na drugą, wytworzona pomiędzy nimi więź będzie miała matowy kolor zielonego groszku lub brudnoszary, a sama więź będzie łykowata i włóknista.

Pozytywne i negatywne więzi energetyczne

Więzi łączące cię z innymi ludźmi mogą dodawać ci energii lub jej pozbawiać. Tak samo jak w przypadku przypływów i odpływów oceanu, bywa, że czasem oddajesz swoją energię, a czasem ją zyskujesz; czasami ty i druga osoba jednocześnie dajecie i odbieracie energię w tym samym momencie. Kiedy po rozmowie z kimś czujesz się „wypompowany” i słaby, ale ta osoba wydaje się być pełna energii i sił, może to być spowodowane więzią energetyczną, która wyssała z ciebie energię. Innymi słowy transfer energii nastąpił jednostronnie – od ciebie ku twojemu rozmówcy, a od niego do ciebie nie popłynęła żadna energia. Dlatego też po takiej rozmowie czułeś się całkowicie wyczerpany.

Wszyscy jesteśmy połączeni więzami energetycznymi

Energetyczne więzi przywiązania istnieją pomiędzy tobą a niemal każdą osobą, z którą kiedykolwiek wszedłeś w jakąś reakcję. Czasami takie więzi są bardzo cienkie i delikatne niczym szept, a czasem potężne jak autostrada w Los Angeles. Poprzez takie więzi w obie strony przepływają informacje, energia, ciepłe uczucia i toksyczne myśli. Przykładowo możesz nagle poczuć to samo lub pomyśleć to samo, co w danym momencie czuje lub myśli osoba, z którą jesteś związany. Albo też możesz udać się w to samo miejsce, kupić taką samą rzecz lub intuicyjnie wyczuwać, co robi lub czuje ta druga osoba. Kiedy więź jest silna, to nawet jeśli ta osoba znajduje się po drugiej stronie globu, nadal będziesz świadom jej emocji, bólu fizycznego lub myśli… a wszystko to dzięki łączącej was więzi. Czasami takie więzi energii mogą się rozrastać i umacniać, nawet jeśli nie macie ze sobą kontaktu fizycznego. Możecie wzajemnie odczuwać swoje emocje lub myśli, zwłaszcza jeśli ta druga osoba jest silnym nadawcą, a ty otwartym odbiorcą (lub odwrotnie). Ważne jest jednak, by zawsze wiedzieć, które emocje są twoje, a które należą do osoby, z którą jesteś połączony. Dzięki tej książce dowiesz się, jak określać, które uczucia są w pełni twoje, a które nie.

Przyciąganie za pomocą więzi energetycznych

Czy zdarzyło ci się kiedyś nagle wpaść na kogoś, mimo że wasze miejsca zamieszkania znajdują się w znacznym oddaleniu od siebie? Oczywiście takie spotkanie mogło być zbiegiem okoliczności, ale mogło się również wydarzyć, ponieważ to wasze więzi energetyczne przyciągnęły was do siebie. Kiedy znajdujesz się w fizycznej bliskości z inną sobą, prądy energii pomiędzy wami stają się silniejsze, a nawet mogą zacząć działać jak magnesy, przyciągając was do siebie. Im więcej uczuć zaangażowanych jest w tę relację, tym silniejsze jest to przyciąganie. (Negatywne emocje często generują silniejsze przyciąganie niż te pozytywne). Im dłużej kogoś znasz i im bliżej z kimś jesteś, tym grubsze i silniejsze więzi was łączą. Jeśli nie kontaktowałeś się z kimś od lat, więź pomiędzy wami może być słaba i wiotka. Jeżeli jednak pozostajecie w stałej bliskości (lub kontaktujecie się telefonicznie, listownie czy przez Internet), łączące was więzi będą się umacniać i przyciągać was ku sobie.

Więcej informacji o więzach energetycznych można znaleźć w publikacji Denise Linn Odcinanie więzów energetycznych. Jak uwolnić się od ograniczeń i odzyskać swoją naturalną siłę i energię.

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link