reiki Terapie

Symbole Reiki – do czego można je wykorzystać?

symbole reiki
Dodane przez Redakcja

Reiki pozwala na samoleczenie oraz uzdrawianie innych osób, także na odległość. To energia życiowa, którą wykorzystuje się do tzw. leczenia dotykiem. W Reiki ważne są znaki czyli symbole energii. Symbole Reiki kreśli się na lepsze skupienie się, wyciszenie umysłu i odpowiednie ukierunkowanie energii. Taka energoterapia jest skuteczna przy braku energii życiowej i sprzyja rozwojowi osobistemu. Jak zatem wykorzystać i co oznaczają symbole Mocy, Mental i Pomost?

Czym jest Reiki?

Według medycyny wschodniej ciało człowieka odżywiane jest przez energię życiową, krążącą w meridianach – specjalnych kanałach. Jej zaburzenie prowadzi do schorzeń, które mogą być usuwane dzięki Reiki. Reiki to energia życiowa, która przenika wszystko. Mało kto może jej używać bez odpowiedniego przygotowania. Aby dostrzec tę energię, niezbędna jest inicjacja przez mistrza reiki. Podczas inicjacji mistrz reiki przekazuje uczniom techniki uzdrawiania energią reiki. Ważne jest też, by lekarz reiki stosował się do odpowiednich zasad. Podczas uzdrawiania tą metodą pacjent może odczuwać energię Reiki jako nacisk, mrowienie lub uczucie ciepła i zimna. Równowaga energetyczna w jego organizmie zostanie przywrócona przez usunięcie blokad energetycznych w czakrach i meridianach i pobudzenie organizmu do zdrowienia. Dzięki temu pacjent pozbędzie się swoich dolegliwości.

Pierwszy symbol Reiki

Pierwszy symbol, zwany symbolem „Mocy” służy do kondensowania energii, powiększenia przepustowości twojego kanału przekazu. Jest swoistym kondensatorem, otwieraczem przepustu energii Reiki, ochronną barierą, pieczęcią. Tym także, czym amen w modlitwie. Używamy go przed rozpoczęciem każdego przekazu Reiki, w zasięgu ręki i na odległość, do spotęgowania miejscowego przekazu Reiki, „przypieczętowania” przekazu lub wzmocnienia innych znaków, do zabezpieczania mieszkań, samochodów, zabezpieczenia przed agresją lub jakimiś innymi przejawami zła, do bezpiecznej jazdy samochodem, do energetyzowania pokarmów, lekarstw, napojów, neutralizowania szkodliwych substancji itp. Jest jedynym symbolem, którego możemy używać bez wcześniejszego pytania o zgodę. Możemy tym symbolem energetyzować pisma i listy urzędowe w intencji pozytywnego ich załatwienia, pieniądze – by pomnożyły się, rośliny i zwierzęta. Możemy również uzdrawiać sytuacje. Znak bardzo przyjazny dla obydwu stron w konflikcie, oparty na miłości.

Drugi symbol Reiki

Drugi symbol, zwany Posłańcem, obdarzony swoistą inteligencją, zdolny do właściwego doboru energii, ilości i jakości, zdolny do poprowadzenia jej tam, gdzie potrzeba i obdarzenia funkcjami, jakie jej mentalnie nadamy. Zwany jest także Mentalem. Takimi funkcjami mogą być zdejmowanie i usuwanie warstw emocji, które tworzą blokady energetyczne w ciele, usuwanie innego rodzaju blokad energetycznych, przywracanie normalnej cyrkulacji energetycznej, doenergetyzowanie ubogich w energię obszarów, uzdrowienie schematów myślowych i sfer emocjonalnych, czyszczenie mentalne pomieszczeń.

Tajniki wykorzystania Reiki w celu osiągnięcia harmonii poznasz w książce Reiki kompletny kurs uzdrawiania. Trzy stopnie wtajemniczenia. Nauczysz się z niej także, jak doenergetyzować pożywienie i wodę oraz ochronić się przed wampirami energetycznymi.

Trzeci symbol Reiki

Trzeci symbol, zwany Pomostem, jest znakiem złożonym, działającym poza czasem i przestrzenią. Służy przede wszystkim do przekazu energii Reiki na odległość będąc dla niej pomostem, nośnikiem, dla którego czas i przestrzeń nie istnieją. Skoro działa poza czasem i przestrzenią, w takim razie istnieje możliwość cofnięcia się w czasie z intencją uzdrowienia przyszłych zdarzeń, których negatywne skutki przejawiają się teraz.
Uzdrowienie tamtych zdarzeń, a szczególnie odmiana stosunku do przeszłości, może spowodować ustąpienie skutku na przyszłość i odmianę losu. Ponieważ stan, także naszego zdrowia, w jakim się znajdujemy obecnie, jest konsekwencją naszej przeszłości, warto więc ją uzdrowić głównie poprzez zmianę stosunku do niej. Przede wszystkim dotyczyć to będzie rozpoczęcia i kontynuowania procesu wybaczania i innym i sobie. Aby to się mogło odbyć, polecić należy uczynienie swoistej retrospekcji życia z intencją wybaczenia sobie i innym, prośby uczynionej w myślach, aby nam wybaczono, a skierowanej do tej osoby lub osób, w stosunku do których sami czujemy się nie w porządku. Na doznane natomiast przez nas przykrości powinniśmy popatrzeć następująco: czego one nas miały nauczyć, dlaczego nam je dano, jakiego rodzaju poczucie winy wywołało potrzebę ukarania, jaki osąd lub pycha zagościły w nas. Co takiego niedobrego zagościło w nas. Przy pomocy tego znaku można również wyruszyć w przyszłość, aby oczyścić, przygotować grunt pod przyszłe, spodziewane zdarzenia, obdarzając je energią miłości jako nośnikiem pomyślnych zdarzeń.

Jeżeli chcesz zostać uzdrowicielem swojej rodziny i bliskich, sięgnij do publikacji Tadeusza Piotra Szewczyka Vedemecum reikowicza. Dzięki tej lekturze doenergetyzujesz czakramy, oczyścisz je z negatywnej energii i zaczniesz proces wewnętrznego uzdrawiania.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.