Astropsychologia Karty do wróżenia karty runiczne runy wróżenie

Jak wykładać runy? Skrypty runiczne jak talizman

Jak wykładać runy?
Dodane przez Redakcja

Wykładanie run jest rodzajem operacji magicznej i stosownie do tego musi być traktowane. Do wykładania run nie można zabierać się byle jak, jeśli na serio mamy spodziewać się dobrego rezultatu. Aby odpowiednio odczytać znaki runiczne, należy się do tego przygotować. Dzięki temu nasza wróżba z run będzie prawidłowo zinterpretowana, a wyczytane wskazówki i przepowiednie – bardziej trafne.

Znaki runiczne są najstarszym typem pisma ludów północy Europy. Dla dawnych plemion skandynawskich oraz północnogermańskich były one czymś znacznie więcej niż tylko alfabetem. Uważano bowiem, że runy reprezentują siły Kosmosu. Człowiek rzeźbiąc je w kamieniu, wycinając w drewnie, kreśląc je na ziemi, bądź choćby rysując je w swojej wyobraźni nawiązuje kontakt z tymi siłami. Wśród dawnych ludów Północnej Europy rozpowszechnione było przekonanie, iż runy są znakami objawionymi ludziom przez Boga.

Stąd też znakom runicznym przypisywano znaczenie tajemne, wykorzystywano do wróżenia, sporządzania talizmanów chroniących przed złem i wzmacniających organizm człowieka, a nawet stworzono specjalny rodzaj gimnastyki runicznej do celów zdrowotnych.

Wróżby i przepowiednie z run

Wróżenie z run wymaga znajomości znaczenia znaków runicznych,  występujących także w towarzystwie innych kart. W zdobywaniu doświadczenia wróżbiarskiego przydatna jest medytacja i szerokie poszukiwania. Oraz notes. Przez lata praktyki zdobędziesz ogromną wiedzę o tym, co oznaczają runy w konkretnych zestawieniach i nauczysz się je dobrze interpretować. We wspomnianym notesie będziesz mógł spisywać swoje wszystkie przemyślenia, skojarzenia i pomysły. Dzięki temu nie umknie Ci żadna myśl i stanie się on dla Ciebie prawdziwym kompendium wiedzy wróżki czy wróżbity. Natomiast na początek przyda Ci się dobrze przygotowany podręcznik, który otworzy Ci drzwi do magii run i da podstawy do dalszego działania. W przeciwnym razie złą interpretacją run możesz nawet zniszczyć komuś życie, a przynajmniej wprowadzić w nie wiele smutku i nieporozumień. Tak samo – podając komuś wróżbę, którą „on chciałby usłyszeć”, ściągasz na siebie negatywną karmę. Zadbaj o to, by wypływające od Ciebie informacje były rzetelne.

Rozpocznij pracę z runami od Kompletnego Przewodnika Runicznego. Znajdziesz tu wiele przydatnych wskazówek na temat podstaw posługiwania się runami. Przeczytasz też bardzo ważne ostrzeżenia, dzięki którym unikniesz poważnych błędów.

Wróżenie z run – jak wykładać karty?

1. Najlepiej wybierz do tego spokojny, uroczysty wieczór. Zacznij od oczyszczania się z wszelkich obcych wpływów. Starannie umyj ręce.
2. Stół nakryj białym obrusem, zapal dwie – najlepiej białe – świece, lecz możesz wziąć każdy inny kolor, bowiem w tej operacji chodzi o oczyszczający płomień, zapal kadzidło.
3. Kładąc runy na biały obrus, staraj się wyobrazić sobie, że Twoja energia spływa na runy z twoich dłoni.
4. Runy przechowuj zawsze owinięte w tkaninę lub noś w skórzanym woreczku.
5. Nie pozwalaj bawić się twoimi runami obcym, nikt nie powinien ich dotykać.
6. Kładź runy tylko w cichym i spokojnym pomieszczeniu, przy łagodnym, nie rażącym oświetleniu.
7. Posługując się znaczeniami run pamiętaj, aby opierać się na własnych doświadczeniach z runami i własnej intuicji. Wsłuchaj się w siebie, niech przemawia Twój wewnętrzny głos.
8. Staraj się myśleć obrazami, a nie pojęciami abstrakcyjnymi.
9. Dla uzyskania odpowiedzi na pytania kładź runy tylko raz. Nie powtarzaj próby dla uzyskania innej odpowiedzi.
10. Nie profanuj swoich run, kładąc je dla rozbawienia towarzystwa. Szanuj je jak najlepszego przyjaciela i pytaj, czy chcą Ci w danej chwili pomóc.
11. Gdy źle się czujesz, lepiej odłóż kładzenie run na inny termin.

Karty runiczne bywają przepiękne i wyjątkowe – skorzystaj zatem z kart oraz książki Runy – magia i moc.

Skrypty runiczne działają jak talizmany

Alfabet runiczny posiada niezwykle silna moc. Możesz ją wykorzystać, zapisując znakami runicznymi imiona ważnych dla Ciebie osób lub rzeczy. Powinny na nim znaleźć się także symbol runiczny przedstawiający cel. Dzięki temu zadbasz o nie, wzmacniając je i chroniąc. W jednym z naszych artykułów poznasz znaczenie run, co ułatwi Ci wybór. Gdy naniesiesz pismo runiczne na trwały nośnik, moc run będzie działała dłużej. Pamiętaj, że nie można wyrzucać zapisanych run. Jeżeli nie będziesz już chciał posługiwać się takim talizmanem, należy wrzucić go w ogień lub zakopać w ziemi.

Jednak nim zajmiesz się przygotowaniem takiego talizmanu runicznego sprawdź, czy dobrze opanowałeś znaczenie wszystkich run. Na początku talizmany lepiej wykonuj tylko dla siebie, a nie dla bliskich, gdyż potrzebujesz w tym odpowiedniej praktyki. Ich tworzenie to duża odpowiedzialność, a lekkomyślność wiąże się z ryzykiem powstania długu karmicznego. Gdy już zdobędziesz odpowiednie umiejętności koncentracji i wizualizacji, a tworzenie talizmanów nie będzie sprawiało Ci żadnych trudności, możesz zacząć pomagać innym. Pamiętaj też, by nie wykorzystywać nigdy negatywnej magii w stosunku do siebie i do innych.

Runy mogą być używane do celów terapeutycznych

1) Wybieramy odpowiednią runę. Wpatrujemy się w wydrukowany lub własnoręcznie wyrysowany czerwonym mazakiem na kartce papieru znak runiczny. Oddychamy miarowo i spokojnie. Koncentrujemy się na obserwacji znaku. Wraz z wydechem intonujemy głoskę związaną z daną runą. Dźwięk winien być wibrujący i trwać przez cały wydech. Następnie ćwiczenie powtarzamy. Zamykamy oczy i staramy się w wyobraźni odtworzyć dany znak runiczny. Również w tym wypadku intonujemy głoskę z nim związaną.

2) Run używamy jako rezonatorów energii kosmicznych. W tym celu rysujemy je, a następnie kładziemy w pobliżu łóżka lub biurka. Najlepiej jednak wykonać je z drutu miedzianego lub wygrawerować na miedzianych tabliczkach. Można potrzebne znaki runiczne wykonać z drutu miedzianego i umocować je na słomianej macie. Praktyka wykazuje, że właśnie w ten sposób sporządzone runy najlepiej nadają się do celów terapeutycznych. Promień oddziaływania wykonanych z drutu miedzianego run wysokości 30-40 cm sięga zazwyczaj na odległość 1,5-2 m. Tak przygotowane znaki runiczne w zależności od przeznaczenia kładziemy pod łóżkiem lub wieszamy na ścianie np. obok biurka. Runy dobieramy w zależności od aktualnych potrzeb, posługując się podaną wyżej tabelą. Możemy sporządzić również wisiorki lub bransolety z potrzebnymi znakami runicznymi, grawerując je na odpowiednich do tego celu krążkach, bądź paskach z blachy miedzianej. Natomiast dla działań wyłącznie ochronnych idealnym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie znaków runicznych wyrytych w kamieniach lub płytkach z jakiegoś metalu. Godne polecenia w tym zakresie są w szczególności runy IWAZ, ALGIZ oraz BERKANAN i FEHU.
Tekst powstał w oparciu o książkę „Kompletny przewodnik runiczny” Lisy Peschel oraz publikację Ewy Kulejewskiej „Runy i ty”. Źródłem były też książki Stefana Lecha Emfazego oraz Leszka Mateli.

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.