astrologia Astropsychologia

Symbolika znaków zodiaku. Jakie cechy determinuje horoskop i data urodzenia?

symbolika znaków zodiaku
Dodane przez Redakcja

Chcesz wiedzieć, jakie cechy mają przypisane Twoi bliscy, rodzina, znajomi ze względu na swój dzień narodzin? Poznaj symbolikę znaków zodiaku. Data urodzenia w ogromnym stopniu determinuje to, jacy jesteśmy. Astrologia wskaże Ci również, jakie znaki zodiaku do siebie pasują i jak postępować z szefem spod danego znaku zodiaku. Nasz artykuł możesz też wykorzystać jako horoskop partnerski, który będzie dla Ciebie wskazówką, jaki partner będzie dla Ciebie najlepszy.

Horoskop dzienny, tygodniowy czy urodzeniowy?

Czy często zaglądasz do Internetu lub gazet, poszukując prognozy astrologicznej dla swojego znaku zodiaku w formie horoskopu codziennego lub tygodniowego? Nie zawsze takie „wróżby” są tworzone przez profesjonalnych astrologów, nie są więc najlepszym źródłem informacji. Większą pewność da Ci interpretacja znaczenia znaków zodiaku. To, w jakim dniu się urodzimy, ma bardzo duży wpływ na nasze życie. W zależności od daty narodzin, nabywamy cech przypisanych konkretnemu znakowi zodiaku. Aby mieć pełny obraz astrologiczny danej osoby, należy jeszcze wziąć pod uwagę wpływ innych znaków na jej horoskop. Ogólne cechy charakterystyczne pozostają jednak takie same.

Horoskop Baran

Znak Barana symbolizuje walkę, rywalizację, konkurencję i ściganie się o to, kto pierwszy i lepszy. Ale żeby tak usilnie dążyć do zwycięstwa, trzeba wierzyć w siebie. I rzeczywiście, typowy, modelowy Baran jest pewny siebie, uważa, że z założenia ma rację, ponadto wydaje mu się, że wszyscy są podobni do niego: myślą o tym samym i też wciąż prą do przodu. Barany są żywiołowe. Robią to, co chcą. Nie znoszą, kiedy ktoś lub coś ogranicza ich wolność. Do życia konieczny jest im ruch i przestrzeń.

Horoskop Byk

Znak Byka symbolizuje ziemskie szczęście – a więc powodzenie i zaspokojenie potrzeb dzięki temu, co konkretne, namacalne, związane ze zmysłowymi doznaniami. Symbolizuje więc bogactwo i posiadanie, a także radość, jaką sprawia posiadanie materialnych dóbr. Można obrazowo powiedzieć, że Byk to nie jakiś kutwa i sknera, który z zaciśniętymi zębami znosi wory złota do piwnicy, ale ktoś, kto szczerze cieszy się tym co ma i wraz ze swoją majętnością rozkwita. Drugim wątkiem Byka (obok bogactwa) jest sztuka. Te dwie dziedziny życia są ze sobą ściśle związane, gdyż to, co bogate i wartościowe, jest zwykle również ozdobne, cieszy oko i inne zmysły.

Horoskop Bliźnięta

Bliźnięta mają łatwy kontakt z ludźmi, łatwo przystosowują się do różnych środowisk, potrafią prowadzić konwersacje na dowolnie zadany temat i nigdy nie zabraknie im „języka w gębie”. Nie widać też, aby coś je onieśmielało, peszyło, kazało się wycofywać. Bliźnięta nigdy się nie czerwienią ani na ich twarzy nie widać zmieszania! Specjalnością znaku Bliźniąt jest język. Ludzie mający planety w tym znaku mają szczególny dar do języków; nierzadko jest to prawdziwy poliglotyzm.

Możesz nauczyć się interpretować horoskop, korzystając ze wskazówek Balbiny Pędziwiatr zamieszczonych w książce Kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu.

Horoskop Rak

Ludzie ze znaku Raka są domatorami, cenią sobie życie rodzinne, a nawet swoje mieszkania urządzają tak, aby były w nim zaciszne kryjówki i wolą półmrok od nadmiaru światła. Raki są ostrożne i idąc naprzód dokładnie badają teren swymi czułkami – podobnie jak ludzie z tego znaku, którzy są nieufni i muszą dobrze sprawdzić wszystko co nowe. Raki łatwo się płoszą i wtedy gwałtownie uciekają, „rakiem”, czyli tyłem.

Horoskop Lew

Cechy, których znak Lwa dostarcza w horoskopie, to: optymizm, szczerość, wiara w siebie, przekonanie o własnej wartości, wola bycia pierwszym (i jedynym, wyjątkowym), hojność, dar energetyzowania i bodźcowania innych ludzi, pewność siebie, otwartość, psychiczna stabilność. Oczywiście w życiu bywa inaczej: bywają Lwy lękliwe, niepewne i zahukane, ale to nie znak Lwa temu jest winien, tylko jakieś inne, obce domieszki. Negatywne cechy Lwa, to: egoizm, zadufanie, pchanie się przed innych, protekcjonalny stosunek do ludzi, powierzchowność, pycha, nadymanie się, snobizm.

Horoskop Panna

Głównym hasłem znaku Panny jest: porządek. Świat według Panny składa się z oddzielnych szufladek, do których są zapakowane różne rzeczy i dokładnie wiadomo, co do której szufladki jest przypisane. Najlepiej to wytłumaczyć na przykładach. Tak więc, działanie znaku Panny realizuje księgowy, starannie zapisując (co do grosza!) każdy wydatek i przychód swojej firmy. Jak Panna postępują językoznawcy, starannie odróżniając, kiedy pisać ó, a kiedy zwykłe u; oraz kiedy nie jest pisane razem, a kiedy osobno.

Horoskop Waga

Znak Wagi w swoim najszerszym sensie symbolizuje to wszystko, co się robi razem i zgodnie: tak, aby osiągnąć pewną wyższą całość. Należy tu więc małżeństwo, jako zgodne połączenie mężczyzny i kobiety. Także zaloty – jako proces doprowadzający do małżeńskiego połączenia. Antropolodzy wyprowadzają całą sztukę – która zaczęła się od ozdabiania ciała wisiorkami i malowidłami, i od gromadnych tańców i pieśni – właśnie z zalotów. Pod szczególną opieką Wagi są zaś te dziedziny sztuki, w których dwoje lub więcej ludzi zgodnie coś robi – a więc taniec i muzyka.

Horoskop Skorpion

Ludzi ze znaku Skorpiona natura najwyraźniej przeznaczyła na wojowników. Są energiczni i twardzi, nie zrażają ich kłopoty i wręcz rozkwitają właśnie tam, skąd inni najchętniej by uciekli: tam gdzie piętrzą się trudności, kiedy trzeba podejmować trudne decyzje i gdzie zagraża niebezpieczeństwo. Zamiłowanie do mierzenia się z niebezpieczeństwem mają wbudowane w siebie i jeśli wokół nich panuje spokój, porządek i wygoda, to Skorpiony zaraz zaczynają szukać dziur w całym, prowokują różnice zdań i wymyślają problemy.

Horoskop Strzelec

Strzelce mają czynny stosunek do rzeczywistości: lubią, jak coś się dzieje, lubią zmiany, „ruch w interesie”, ciągłe budowanie czegoś, a potem rozbieranie, aby znowu wznieść coś nowego. Mają wrodzone zamiłowanie do podróży i ciągnie je do obcych krajów. Powiedzenie, iż „podróże kształcą” pewnie wymyślił jakiś Strzelec, gdyż kolejną namiętnością ludzi z tego znaku jest kształcenie się i zdobywanie wiedzy. Inną ich pasją są gry, i Strzelce traktują świat i życie trochę jako grę, w której obowiązywać powinny zasady, których wszyscy się trzymają.

Prawidłowe odczytanie horoskopu może pomóc Ci w odniesieniu sukcesu finansowego. Jak skorzystać z tej możliwości, przeczytasz w książce Astrologia finansowa – czas to pieniądz.

Horoskop Koziorożec

Koziorożce są z natury perfekcjonistami, samym sobie stawiają wysoko poprzeczkę i tak samo wiele wymagają od innych. Często idą drogą społecznej kariery: legendarny pucybut, który zostawał milionerem, musiał być ze znaku Koziorożca! Ale też ludzi z tego znaku nieproporcjonalnie wielu znajdziemy wśród wyższych urzędników, członków zarządów firm, a nauczyciele-Koziorożce częściej niż inni zostają dyrektorami szkół.
Dobrą ich cechą jest stałość i wierność: życiowych zasad nie zmieniają, niechętnie też zmieniają miejsca pracy, a jako żołnierze walczą do końca, nie opuszczając, jak Sowiński w okopach Woli, straconych pozycji.

Horoskop Wodnik

W zodiaku Wodnik należy do żywiołu Powietrza, co oznacza, że w astrologicznych interpretacjach należy ten symbol kojarzyć z intelektem, wiedzą i rozumem. Wodnik oznacza bowiem rozum wyzwolony, czyli nieskrępowany względem na tradycję, obyczaj i użyteczność. Wodnikowa wyzwolona myśl nie zadaje pytań: „A co ja z tego będę miał?” „Komu ja to sprzedam?” – Ani nie narzeka: „Tak nie może być, bo mnie o tym w szkole nie uczyli.”
Wodniki, jako obywatele żywiołu powietrza, są bystre, rozgarnięte, czujne – czyli, po prostu, inteligentne.

Horoskop Ryby

Ludzie ze znaku Ryb są romantykami i idealistami. Słynne zdanie z wiersza „Romantyczność” Mickiewicza: „czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko” każda Ryba mogłaby uznać za swoją życiową zasadę! Bo też Ryby kierują się w życiu przeczuciami, nosem i intuicją, która je nie zawodzi – natomiast wtedy, gdy trzeba ściśle myśleć, dokładnie planować i wyciągać logiczne wnioski, Ryby gubią się i rozumowi nie za bardzo ufają. Największe sukcesy odnoszą wtedy, gdy kierują się sercem, a nie wyrachowaniem.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak data urodzenia wpływa na nasze życie, zapoznaj się z książką Astrologia zodiak. Encyklopedia astrologicznych typów osobowości.

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.