astrologia Astropsychologia wróżenie

Jowisz – planeta szczęścia. Jaki jest jego wpływ w horoskopie?

jowisz
Dodane przez Redakcja

Jowisz, dzięki swoim właściwościom harmonizującym, w korzystnym położeniu, może stać się „wielkim szczęściem”. U właściciela horoskopu każe on przypuszczać pewną umiejętność bycia szczęśliwym, wskazuje na zdolności przystosowawcze, asymilacyjne. Planeta ta oznacza: prawo, sprawiedliwość, religię, dbałość o obyczaje i moralność.

Jowisz – jego wpływ na życie

Ludzie z silnym i korzystnie zaspektowanym Jowiszem w horoskopie promieniują życzliwością i dobrocią, są umiarkowanie aktywni, postępują zgodnie z zasadami moralnymi, cenią sprawiedliwość i wszechstronne wykształcenie.

W pewnym uproszczeniu nie oznacza to nic innego, jak postrzeganie w nim symbolu ekspansji, nieustannego poszukiwania szczęścia. W harmonijnej pozycji Jowisz pozwala odczuwać zadowolenie, rozkosz, zdrowie, radość, ład, które usuwają wszelkie niepewności i uspokajają. Będąc w swojej najlepszej pozycji, w MC lub w Ascendencie, w trygonie do Słońca, w królewskim aspekcie, niesie on nadzieję na optymalne osiągnięcia w pracy zawodowej lub w życiu społecznym zgodnymi z predyspozycjami, kiedy na dodatek łączy go harmonijny aspekt z Księżycem. To aspekt np. biznesmena odnoszącego sukcesy, osiągający wysoki społeczny awans, zdobywającego sławę i uznanie. Każdy człowiek ma w swoim horoskopie Jowisza, oznacza on tkwiącą w każdym człowieku potrzebę ekspansji, by zdobyć w życiu najlepszą pozycję. Jeżeli jest on w harmonijnym aspekcie z Marsem, to na pewno nie zabraknie zachęty do poszerzania wolności. Jeśli Jowisz jest związany aspektem pełnym napięcia z Wenus to może oznaczać nadmiar dobrego. Oczekiwanie szczęścia jest wtedy zbyt wielkie. Ciągłe poszukiwanie rozkoszy prowadzi do rozwiązłości, do niemoralnego życia. Każda przesada mści się na człowieku, każdy nadmiar prowadzi do przesady i w konsekwencji obraca się przeciwko niemu. Krytyczna pozycja Jowisza łatwo prowadzi do jakiejś wpadki, obecność Marsa podnosi drażliwość, co łatwo może doprowadzić do nieuzasadnionych roszczeń, urażonych ambicji a w konsekwencji do prawnych sporów, a nawet sądowych rozpraw. Jeśli w aspekcie Jowisza partnerem jest Neptun, to w grę będą wchodziły problemy wiary, światopoglądu, a ich źródłem będzie czysty spektakularyzm. Łatwo wtedy ponieść spore straty w postaci straconych iluzji, obmowy czy nawet wręcz skandalu. Wdzięcznym partnerem Jowisza w aspekcie jest Merkury. Ten pozytywny układ zapowiada sukces w pracy, dzięki dobrze wykorzystanemu intelektowi. Nawet wtedy, gdy będzie chodzić o prace czysto teoretyczne, nie zabraknie korzyści materialnych. Krytyczne aspekty mogą oddawać w wątpliwość osiągnięcie sukcesu z racji opieszałości w działaniu, mogą prowadzić do taniej, oportunistycznej postawy, do sztywnego doktrynerstwa, a w konsekwencji do zerwania kontaktów i nieporozumień.

Dowiedz się więcej na temat znaczenia planet w naszym horoskopie – sięgnij do podręczników astrologii.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.