Astropsychologia Tarot wróżenie

Iluzja przyczyną naszych problemów. Co pozytywnego może dać nam Tarot?

iluzja i tarot
Dodane przez Redakcja

Dla każdego tarocisty Tarot jest pewnego rodzaju kluczem, a tam gdzie jest klucz, muszą być i drzwi. To dzięki niemu, gdzieś po ich drugiej stronie znajdujemy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Tarot jako narzędzie diagnostyczno – dywinacyjne zapewnia nam wiele przeżyć, wrażeń, emocji, a także wgląd we własne wnętrze i życie.

Tarot – jak może pomóc?

Odkrywa ukryte tajemnice przeszłości, pozwala także poznawać zdarzenia naszej przyszłości. Przede wszystkim pozwala nam zrozumieć otaczającą nas teraźniejszość, dotrzeć do źródła i przyczyny problemu, a dzięki temu możemy być bardziej świadomi tego, jaka może być nasza przyszłość. Zapewnia wiele odkryć każdemu, kto otworzy przed nim swoje serce i umysł. Wówczas karty te, jako drogowskazy życia zawsze chętnie wskażą poszukującemu różne drogi.

Spotkanie pytającego (klienta) z tarocistą to tak naprawdę praca nad losem. Jednak, aby cokolwiek z losem zrobić lub zmienić go na lepszy, należy go dokładnie poznać i mądrze zrozumieć. Wtedy, gdy przyjrzymy się sytuacji pytając się przy tym kart o skutki naszych decyzji, wtedy to zdejmiemy swoją opaskę ze swoich oczu i mamy jasny i pełny obraz pewnych zdarzeń. A każdy człowiek miał i ma pewne tendencje do życia stereotypem, iluzją, czy pewnego rodzaju fikcją. To jest jedna z przyczyn jego problemów życiowych. Każdy człowiek buduje na swój własny sposób jakieś swoje widzenie świata – swoją mapę życia. Jedni postrzegają ten świat bardziej obiektywnie, inni z kolei już mniej obiektywnie, kiedy jeszcze inni widzą świat albo optymistycznie, bo z natury są optymistami, a jeszcze inni (jak pesymiści) dostrzegają wokół siebie tylko same negatywy i minusy. Każdy z nas zakłada takie właśnie okulary, jakie chce włożyć.

Skorzystaj z talii pięknych kart i załączonej książki – poznaj Boskiego Tarota.

Jak widzimy świat

Postrzegamy świat, nasze bliskie otoczenie i ludzi tak, jak chcemy ich postrzegać. A czy widzimy obiektywną prawdę? W końcu stojąca szklanka wody wypełniona do połowy może być do połowy pusta, albo do połowy pełna. Problem, z jakim się borykamy, może być naszym problemem, a nasz przyjaciel, czy przyjaciółka może ten sam problem postrzegać jako wyzwanie. Dla wiewiórki drzewo może być jej domem i bezpieczeństwem, a dla nas drzewo jest tylko drzewem i nic więcej. Możesz nosić takie właśnie różowe okulary i świat postrzegać w różowych barwach. Możesz włożyć też o innej barwie np. niebieskiej lub żółtej. Ale możesz też wybrać tylko ciemne okulary i zaczniesz postrzegać życie tylko w ciemnych i smutnych kolorach. Różni ludzie noszą na swoim nosie różne okulary. W różnych oprawkach różnego rodzaju i koloru. I dlatego różni ludzie, różnie reagują na ten sam problem. A jednak to człowiek decyduje, jakiego koloru chce włożyć okulary. Świadomie lub nieświadomie. Każdy z nas wybiera to jak chce postrzegać ten świat i co chce w nim widzieć. I może czasem warto zdjąć takie okulary iluzji z nosa i zobaczyć świat i ludzi takimi jakimi są naprawdę. Czasem bywa tak, że nie wiemy jakie nosimy na swoim nosie okulary i jakiego koloru są szkła. A czasem bywa tak, że to inni zakładają nam te złe okulary. Ulegamy otoczeniu, mediom, politykom, reklamom i widzimy tak jak oni chcą byśmy widzieli, i widzimy wtedy tak, jak widzi większość ludzi. A czy zawsze większość ma rację? Skąd możemy wiedzieć wtedy jak widzimy otaczający nas świat? A jaki jest naprawdę otaczający nas świat – nasza rzeczywistość? Przemyśl też to drogi czytelniku, że kiedyś sądzono i wierzono, że Ziemia jest płaska! Okazało się z czasem, że większość się myliła. A w przypadku jednostki, człowieka, i jego życia Tarot daje taką odpowiedź! Podpowiada co widzimy dobrze, a czego nie widzimy.

Iluzja utrudnia życie

Ktoś, kto żyje tylko iluzją, swoim wyobrażeniem i widzi to, co chce widzieć – nieobiektywnie – to ktoś kto jest nieświadomy swojej sytuacji. W ten sposób taki człowiek – jak to się mówi – zawsze pakuje się w problemy, a często powtarza swoje błędy. Jest nieświadomy jak archetypowy i tarotowy głupiec. Przykład?

Człowiek, który chce widzieć u drugiego tylko wady, to nie zbuduje z nim dobrej i prawidłowej relacji czy komunikacji, bo postrzega on innych stereotypem, czy też swoją negatywną opinią. Nie znajdzie taka osoba odpowiedniego partnera, czy partnerki do związku. A jeśli tak, to zwiąże się na krótko. Wiadomym jest, że jeśli dana osoba jest uprzedzona wobec każdego i jeśli ktoś ma poglądy typu, że każdy facet liczy tylko na seks, a każda kobieta leci na kasę faceta, to gdzie jest to zaufanie?

Ten wzorzec podświadomości (tak jak i inne) będzie zawsze wpływał na każdą relację omawianej jednostki, tak jak i inne wzorce myślenia będą wpływały na jej życie. Dlatego nie dziwmy się, że wiele osób nie umie znaleźć lub zbudować swojej miłości, znaleźć odpowiedniej pracy lub odpowiedniego pracownika. I nie jest dziwne też to, że szefowie są wrogo nastawieni do pracowników, skoro dla nich każdy pracownik to ktoś gorszy, albo leń i tym podobne. Taki bowiem wzorzec myślenia (np. pracownik to leń, bo się spóźnia) zawsze będzie stwarzał takie sytuacje, albo to człowiek (szef firmy) będzie chciał widzieć to co chce widzieć, bo tak postrzega osoby, ale prawda może być zupełnie inna!

Dlatego według mnie, podziały na klasy społeczne to tak naprawdę zakładanie okularów iluzji! Nie można przekreślać kogoś, tylko dlatego, że jest na niższej pozycji społecznej, czy materialnej, albo że ktoś ma kolor włosów blond. Nie każdy miał w życiu tyle szczęścia, by móc się rozwinąć zawodowo. I nie każdy ma wpływ na swój wygląd. Dlatego taka sesja dywinacyjna z Tarotem to wyzwanie – podkreślam – to trudne wyzwanie zarówno dla tarocisty – prognostyka jak i pytającego (klienta). A trudno jest takiemu klientowi zebrać się na odwagę uczestnictwa w spotkaniu. Należy zatem pamiętać! Sukces w odczycie kart tarota, zależy od nastawienie klienta (pytającego) i właściwego poprowadzenia seansu i nie jest to zależne od samego tarocisty. Fundamentem jest tutaj współpraca i relacja tarocista – klient, a również ważny jest i warsztat pracy, wiedza, przygotowanie oraz praktyka samego tarocisty. Na sukces odczytu wpływa też nastawienie takiego klienta i otwartość do metod niekonwencjonalnych. W końcu, aby pomoc była skuteczna, ten ktoś musi chcieć sobie pomóc! To jest podstawa!

Korzyści ze stawiania Tarota

Co pozytywnego daje nam Tarot? Zapewne każdy z nas zastanawia się lub zastanawiał nad tym pytaniem. Odpowiem krótko. Tarot może wiele nam dać. Może też wiele zmienić i to na wiele plusów i pozytywów. Tobie, mnie i każdemu kto jest na niego otwarty. Wszyscy myślą jednak, że tarot przepowiada tylko przyszłość. To fakt. Ale tarot to coś więcej niż przepowiadanie przyszłości. Ma on jednak szersze zastosowanie. Przede wszystkim jest świetnym narzędziem diagnostycznym, a przede wszystkim to doskonałe narzędzie do pracy z naszą podświadomością. Na pewno tarot nie jest wyrocznią! Wiele osób boi się korzystać z tarota, bo myśli, że przekazu z tych kart nie da się zmienić i że nie można już na taki przekaz wpłynąć. Każdy boi się, że tarot da negatywną odpowiedź i nie będzie można tego zmienić. Prawda jest inna! Można wpłynąć na swoje życie! A odpowiedź tarotowa to tylko prognoza, czyli pewna tendencja do której zmierza człowiek. Zawsze można się wycofać, zatrzymać, zmienić kierunek, a tym samym możemy przez to zmienić tendencję. Tarot zawsze pokazuje nam jedną z najbardziej możliwych dróg, a my zawsze możemy wybrać inną, poprzez świadomą lub nieświadomą decyzję. Wtedy to wynik końcowy my sami ukształtujemy, a wynik w rozkładzie tarota był tym wynikiem, który mógł się zdarzyć, ale się nie zdarzył, bo podjęliśmy te decyzje, a nie inne, świadomie lub nieświadomie decyzje, a przy tym zawsze pojawiają się również niespodziewane okoliczności, które także zmieniają nasze drogi. Mógłbym to porównać do spaceru z lornetką ulicami pięknego miasta. Chcąc zobaczyć co jest jeszcze przed nami w oddali, sprawdzamy więc przez lornetkę naszą drogę, uliczkę. Ona jednak nie wszystko wychwyci. Ale ona pozwala zobaczyć jaka będzie przed nami ta dana droga, którą akurat kroczymy i zawsze przy każdym skrzyżowaniu ulic możemy to zmienić. Prawda, że to takie to proste?

Dla mnie osobiście tarot jest czymś więcej niż tylko możliwością poznawania przeszłości i przyszłości. Jest przede wszystkim kluczem otwierającym drzwi do naszego wnętrza (nieświadomości / podświadomości). Obrazki tarota to również odzwierciedlenie naszego życia. Tarot jest też pewnym symbolicznym językiem, który daje człowiekowi szansę na lepsze zrozumienie siebie, swojego życia i otoczenia. Symbole i archetypy tarota pozwalają dotrzeć do naszej podświadomości, do tego co w nas ukryte. Przez to poznanie uzyskujemy większą samoświadomość oraz bardziej realistyczne spojrzenie na świat, przez co łatwiej jest kierować swoim życiem. Wtedy lepiej nam się żyje i co więcej, lepiej nam buduje się to szczęście. A poznając swoje nieuświadomione negatywne mechanizmy, blokady, cechy charakteru i zachowania, przez które mamy tyle problemów, łatwiej nam wtedy zmienić siebie, a tym samym swoje życie i swoje przeznaczenie i co ważne nie popełnia się tylu błędów życiowych. Spróbuj zmienić świat, a nie siebie! Czy ci się to uda? Możesz też zmienić najpierw siebie, a świat potem sam się zmieni wobec Ciebie. Jednak kto by dziś chciał zdjąć swoje okulary iluzji, by spojrzeć na siebie i swoje życie z dystansu, obiektywnie i bardziej prawdziwie? To wymaga jednak odwagi. Ale wybór należy do Ciebie!

Skorzystaj z tego, co mogą powiedzieć Ci karty Tarota. Dowiedz się, jak czerpać z nich wiedzę, dzięki książkom Tarot intuicyjny Wielkie ArkanaMałe Arkana.

Autor: Piotr Gońciarz – jest nauczycielem metod niekonwencjonalnych, specjalistą metod intuicyjnych, i trenerem rozwoju osobistego. Specjalizuje się w metodach dywinacyjnych, jak tarot, jasnowidzenie, numerologia i astrologia. Autor książki ,,Jasnowidzenie dla początkujących”, wielu publikacji i artykułów propagujących rozwój osobisty. Dla czytelników portalu psychotronika.pl odkrywa tajemnice parapsychologii i rozwoju osobistego.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.