Rozwój duchowy

Zrozumienie przynosi uzdrowienie i uwalnia od potrzeby karania siebie

zrozumienie daje uzdrowienie
Dodane przez Redakcja

Zrozumienie przychodzi przez doświadczenie, gdy uczysz się pojmując istotę swego zachowania, myślenia, czucia, bycia. To, jak szybko przyczyna, zamanifestuje się jako skutek to zależy. U duchowo rozwiniętego człowieka przyczyna i skutek współgrają, jedno następuje prawie od razu po drugim. Gdy człowiek rozwinął świadomość jest w stanie zauważyć tę zależność, powiązać przyczynę ze skutkiem, świadomie rozpoznać swe zachowanie, szybko pojąć lekcję – co i jak robić a czego nie.

Wyzwalające zrozumienie

Dlatego pewne przyczyny naszych teraźniejszych doświadczeń znajdziemy od razu a po inne trzeba sięgnąć dalej. Ciągle jesteśmy w procesie i pewne działania od razu przynoszą owoce. Czasami jednak zbieramy owoce z nasion, które zasadziliśmy dawno temu i wiele wcieleń pielęgnowaliśmy je – na przykład żale, pretensje, poczucie winy, wstydu i trudno nam tu i teraz zrozumieć „dlaczego ja” gdyż nie widzimy przyczyny „tego” w swoim życiu. Jednak dusza jest nieśmiertelna i gdy umiera ciało, dusza przenosi wszystko do kolejnej inkarnacji, kolejnego ciała. Energia nie ginie, a wszechświat dąży do harmonii i równowagi, dlatego każde poczucie winy przyciąga do siebie karę, aby wyrównać bilans energetyczny.

Więcej o inkarnacji dowiesz się z książki Wędrówka Twojej duszy poprzez wcielenia.

Karma i jej wpływ na nasze życie

Mówi się, że to jedno, obecne nasze życie od momentu połączenia komórek jest takim skrótem całego naszego procesu ewolucji. I wszystkie nasze wcielenia odbijają się niczym w tafli jeziora, w naszej obecnej inkarnacji. Czasami wystarczy dobrze się przyjrzeć, świadomym powiązań i zależności. Czasami wracamy pamięcią emocjonalną do doświadczenia gdy zasialiśmy ów ziarenko. Każdy ma inną świadomość i inne zrozumienie do niego przyjdzie, różne drogi nas prowadzą do celu, mamy wolną wolę by wybrać drogę dla nas, na dany moment najwłaściwszą.

W procesie rozwoju duchowego ważne jest zrozumienie prawa przyczyny i skutku. Tak zwane prawo Karmy. Odwieczne pytanie „Dlaczego to spotkało akurat mnie?” Jeżeli czujesz się winna to Twoja dusza oczekuje kary, energia winy przyciąga energię kary. Jeżeli coś komuś zrobiłaś i masz poczucie winy to uruchamiasz proces pojawienia się kary by wyrównać bilans, by przestać czuć się winnym karzesz sama siebie. Bilans wychodzi na zero. Nikt inny nie jest w stanie Ci nic zrobić jeśli nie ma w Tobie poczucia winy i wewnętrznie się na to nie zgodzisz, jeśli nie oczekujesz kary.

Pamiętaj też, że tak samo Ty nie jesteś w stanie nikomu innemu zrobić niczego złego jeśli ta osoba nie ma poczucia winy, nie ma intencji karania siebie. Poczuj się niewinna cokolwiek zrobiłaś, gdyż spełniłaś jedynie zapotrzebowanie tej osoby na takie doświadczenie. Przebacz to sobie i zrozum, że ta osoba miała intencje by tak się wydarzyło, wyraziła na to wewnętrzną zgodę.
Nasze intencje do świata, ludzi i samego siebie przyciągają to wszystko co nas otacza i spotyka. I możesz to zmienić.

Możesz zmienić swoje przeznaczenie, korzystając ze wskazówek zawartych w książce Karma coaching.

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.