Ezoteryka rytuały

Jak oczyścić kamienie? 3 proste metody i rytuał na oczyszczenie kamieni

oczyszczanie kamieni
Dodane przez Redakcja

Istnieje wiele metod czyszczenia kamieni. Najłatwiejsza z nich to pozostawienie kamienia na słońcu przez dzień, trzy lub tydzień. Promienie słońca wykonują całą pracę, wypalając z kamieni niepotrzebną energię.

Czyszczenie kamieni przez słońce

Umieść kamienie bezpośrednio na słońcu. Lepiej położyć je na zewnętrznym niż na wewnętrznym parapecie okiennym, ponieważ szyba blokuje bezpośredni dostęp części promieni słonecznych. Po zmierzchu zawsze zabieraj kamienie z powrotem.

Niektóre kamienie już po jednym dniu nasłoneczniania będą czyste. Inne będą potrzebowały na to więcej czasu. Codziennie kontroluj swoje kamienie i staraj się poczuć ich energię, trzymając je w ręce receptywnej. Jeżeli wibracje kamienia są regularne i zdrowe, oznacza to, że czyszczenie zostało zakończone.

Oczyszczanie kamieni wodą

Druga metoda jest nieco trudniejsza. Jej narzędziem jest płynąca woda. Umieść kamienie pod płynącą wodą i zostaw je tam na dzień lub dwa.

Byłoby idealnie, gdyby blisko miejsca, w którym mieszkasz, była rzeka lub strumień. Umieść kamienie w siatce lub użyj jakiejś innej metody, aby uchronić kamienie przed ich wypłukaniem. Przez noc pozostaw je w wodzie, która delikatnie zmyje z nich nieczystości.

Wykorzystanie mocy ziemi

W trzeciej, głównej technice wykorzystuje się moce ziemi. Zakop kamień w ziemi i pozostaw na około tygodnia, a następnie sprawdź, czy został już oczyszczony. Jeżeli tak, to go umyj lub przetrzyj – kamień będzie już gotowy do posługiwania się nim w magii.

Zadbaj też o to, by odpowiednio przechowywać swoje kamienie szlachetne.

 

Encyklopedia szlachetnych minerałow

Scott Cunningham
Encyklopedia szlachetnych minerałów

Całkowita wiedza zgromadzona w Encyklopedii pozwoli świadomie wykorzystywać moc kryształów, kamieni i metali szlachetnych.

Rytuał na oczyszczenie kamieni

Wszystkie te metody są naturalnymi sposobami oczyszczania z wykorzystaniem energii żywiołów. Jeżeli nie możesz zastosować żadnego z nich, jest jeszcze inna metoda oczyszczania, którą możesz praktykować we własnym domu. Wykonuj ten obrzęd na ołtarzu, jeżeli masz takowy, lub na jakimkolwiek stole. Najlepiej praktykować go o wschodzie słońca lub podczas dnia.

Wypełnij misę wodą i postaw ją na stole lub ołtarzu po stronie zachodniej.

Następnie zapal czerwoną świecę i ustaw ją po stronie południowej. Zapal kadzidło i ustaw je na wschodzie.

W końcu umieść na ołtarzu naczynie lub doniczkę skierowaną ku północy i wypełnioną świeżą ziemią. Pośrodku tych wszystkich przedmiotów umieść kamień, który zamierzasz oczyścić.

Kiedy wszystko jest przygotowane, uspokój swój umysł i weź kamień do ręki projekcyjnej. Skieruj swą uwagę na naczynie z ziemią. Umieść na nim kamień i przykryj świeżą ziemią. Następnie powiedz coś w stylu:

Oczyszczam cię ziemią!

Pozostaw tam kamień przez kilka minut, cały czas wyobrażając sobie, jak ziemia pochłania jego nieczystości.

Następnie go wyciągnij, wytrzyj i przytrzymaj przez chwilę w dymie z kadzidła. Poruszaj nim w dziewięciu ruchach w dymie kadzidła, zaczynając od strony prawej do lewej i wypowiadaj słowa:

Oczyszczam cię powietrzem!

Następnie kilka razy szybko przesuń kamieniem przez płomień świecy, mówiąc:

Oczyszczam cię ogniem!

Ogień wypala wszelkie negatywne energie.

Następnie umieść kamień w wodzie i powiedz te lub podobne własne słowa:

Oczyszczam cię wodą!

Wyobraź sobie, jak woda obmywa kamień.

Pozostaw kamień w wodzie przez jakiś czas, potem wytrzyj czystą ścierką i weź go w swoją receptywną rękę.

Czy kamień został oczyszczony? Jeżeli nie, powtarzaj ten prosty rytuał tak długo, jak będzie to potrzebne, dopóki nie będziesz pewny, że zadanie zostało już wykonane.

Kiedy kamień będzie gotowy, odłóż go na specjalne miejsce. Taki kamień jest już przygotowany do posługiwania się nim w magii.

Opis oczyszczania kamieni pochodzi z książki Scotta Cunninghama Encyklopedia szlachetnych minerałów.

Autor: Scott Cunningham

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.