Terapie

Uzdrowienie – cud czy współpraca z uzdrowicielem?

uzdrowienie
Dodane przez Redakcja

Współczesny człowiek najczęściej zupełnie nie rozumie, na czym polega uzdrowienie. Przekonany jest, że uzdrowienie może mu ktoś tak po prostu dać, na przykład Bóg lub jakiś święty, którego będzie umiał ubłagać, albo uzdrowiciel, któremu za to zapłaci. Niestety tak to nie funkcjonuje! Jeśli człowiek naprawdę chce zostać uzdrowiony, musi koniecznie wiedzieć, kiedy w ogóle mają miejsce jakiekolwiek cuda.

Czym jest uzdrowienie?

Żadne uzdrowienie nie dzieje się wyłącznie za sprawą jakiegoś świętego, uzdrowiciela, czy nawet samego Boga. Jeżeli sam chory nie będzie gotowy na przyjęcie uzdrowienia, wówczas żadne cuda nie będą mogły zaistnieć.

To byłoby zbyt łatwe, gdyby człowiek mógł tak po prostu o coś poprosić – i to otrzymać, albo zapłacić – i otrzymać. Tak może funkcjonować coś, tylko na zewnętrznym poziomie; prosisz kogoś o jakąś przysługę, i ją otrzymujesz, albo płacisz za coś, i także otrzymujesz. Ale choroba, to już sprawa głębsza.

Uzdrowienie jest możliwe tylko wówczas, gdy wola człowieka jest zgodna z Bożą Wolą. A nie na odwrót, jak to sobie człowiek sprytnie wymyślił. Zatem jeśli twoja wola jest zgodna z Bożą, wówczas dzieją się cuda. W taki czy inny sposób, człowiek zostaje uzdrowiony. Wtedy nie ma znaczenia, czy chory się modli, czy może inni modlą się o chorego, czy cokolwiek by to było innego. Nawet gdyby podano choremu tylko szklankę wody – skutek będzie ten sam.

Człowiek uroił sobie w swoim umyśle wiele bzdurnych rzeczy i chciałby, by do nich dostosował się sam Bóg. A tak nigdy się nie stanie!

Jeżeli mówisz, że jesteś zainteresowany uzdrowieniem, to powinieneś najpierw zrozumieć, czym ono w ogóle jest. Bo być może, chciałbyś się tylko uwolnić od niedogodności, jaką sprawia ci twoje cierpiące ciało. A to już nie jest to samo co uzdrowienie.

Prawdziwe uzdrowienie dokonuje się na poziomie umysłu. Jeżeli zatem prosisz o usunięcie objawów zewnętrznych, to nie jest to równoznaczne z uzdrowieniem. Aby uzyskać uzdrowienie, należy usunąć przyczynę choroby, która zaistniała pierwotnie w umyśle, a następnie jako skutek, objawiła się na poziomie ciała.

Poznaj metody samouzdrawiania dzięki książce Lumiry Sekret pełnego uzdrowienia. Rewolucyjne sposoby na samouzdrowienie i regenerację.

Droga-ku-zyciu

Danuta Szmidt
Droga ku życiu – medytacje dla ciebie

Autorka – nazywana nowym Eckhartem Tolle – przedstawiła trudne tematy życiowe w sposób niezwykle praktyczny. Porady zawarte w książce, dzięki ich uniwersalności, możesz łatwo dopasować do swojej aktualnej sytuacji i poradzić sobie z ich pomocą z wyzwaniami codzienności. Książka odpowiada na najistotniejsze pytania dotyczące życia.

Potrzebna jest współpraca

Kiedy udaje się nam usunąć skutek, bez docierania do jego przyczyny, wówczas musimy liczyć się z tym, że skutek następnym razem może przyjąć inną formę albo w tej samej powróci za jakiś czas. I tak może powracać w nieskończoność, aż nie usuniemy przyczyny, która go wywołała, jeśli w ogóle ją usuniemy. Życie pokazuje, że najczęściej nam się to nie udaje. Ponieważ próbujemy wciąż usuwać tylko skutki.

Jeśli chory nie został uzdrowiony, na przykład przez jakiegoś uzdrowiciela, to zdaniem chorego, uzdrowiciel nie był wystarczająco skuteczny. A przecież żaden uzdrowiciel sam z siebie, niczego nie może – gdyż nie jest on cudotwórcą. Natomiast jest kanałem, dzięki któremu może zaistnieć uzdrowienie. Jednak, aby było ono skuteczne, potrzebna jest współpraca z chorym. Wówczas dopiero chory może stać się zdrowy. Ale samo życzenie chorego na poziomie jego rozumu nie ma absolutnie żadnego wpływu na to, co dzieje się na jego głębszym poziomie.

Uzdrawianie niekoniecznie musi odbywać się tylko poprzez kontakt fizyczny pacjenta z uzdrowicielem. Równie dobrze może odbywać się na odległość. Odległość także nie ma żadnego znaczenia; może to być kilka kilometrów, albo tysiące kilometrów. Gdyż tak naprawdę nie istnieje żadna separacja między ludźmi – wszystkie umysły są ze sobą połączone. Oddzielają nas od siebie, ale tylko pozornie, nasze ciała. Na głębszym poziomie, wszyscy jesteśmy Jednością. A ponieważ uzdrawianie, o czym wcześniej wspomniałam, odbywa się na poziomie umysłu, dlatego odległość ciał nie ma żadnego znaczenia.

To, że oddzielenie nie istnieje między nami, potwierdza już nasza współczesna nauka, która mówi nam, o braku separacji między elektronami. A to dla nas oznacza, że jesteśmy ze sobą połączeni. I w tym miejscu chcę podziękować wszystkim naukowcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do potwierdzenia odwiecznej prawdy.

Więcej porad, które odmienią Twoje życie znajdziesz w książce Droga ku życiu autorstwa Danuty Szmidt.

Autor: Danuta Szmidt

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.