psychosomatyka Rozwój duchowy Zdrowie

Intuicja ciała – mądry głos naszego organizmu

intuicja
Dodane przez Redakcja

Ludzkie ciało to niesamowita maszyna, a jako maszyna potrzebuje regularnej konserwacji i troski, aby działała najlepiej, jak się da. Ciało może się popsuć i zachorować z różnych powodów: genetyka, środowisko, dieta etc. Ale – jak doszła do tego Louise w trakcie swojej kariery i napisała o tym w książce „Ulecz swoje ciało” ‒ każda choroba wiąże się z emocjami, których doświadczamy w naszym życiu. Dziesiątki lat po tym, jak Louise przedstawiła swoje wnioski, środowiska naukowe opublikowały badania, które te wnioski potwierdzają.

Emocje wywołują choroby

Badania wykazały, że emocje, takie jak: gniew, strach, smutek, miłość, radość mają specyficzny wpływ na nasze ciała. Wiemy, że gniew sprawia, iż mięśnie napinają się, a naczynia krwionośne zwężają, co utrudnia krążenie krwi i prowadzi do nadciśnienia. Kardiologia mówi nam natomiast, że radość i miłość prowadzą do przeciwnych efektów. Jeśli zajrzysz do małej, niebieskiej książeczki Louise, to dowiesz się, że atak serca i inne problemy związane z tym narządem „wyciskają całą radość” z serca, „zatwardzają je” i „pozbawiają szczęścia”. A jak wygląda jej afirmacja, mająca na celu odwrócić ten proces? „Przywracam radość z powrotem do mojego serca i z radością odcinam się od przeszłości. Jestem przepełniony spokojem”.

Określone wzorce myślowe wpływają na nasze ciała w dający się przewidzieć sposób i uwalniają substancje chemiczne w odpowiedzi na każdą z naszych emocji. Jeśli przez długi czas towarzyszy ci strach, to ciągłe uwalnianie się hormonu stresu, a mianowicie kortyzolu, wywołuje efekt domina w postaci uwalniania się innych substancji chemicznych, które mogą prowadzić do chorób serca, nadwagi i depresji. Tak, jak w przypadku strachu, inne emocje i myśli sprawiają, że zachodzą procesy według takiego samego schematu, wywołując w naszym ciele choroby.

Dowiedz się więcej o przyczynach chorób z książki Uzdrawianie komórkowe. Odkryj prawdziwą naturę choroby i odzyskaj zdrowie.

W trakcie mojej pracy odkryłam również, że choć emocje docierają do każdego zakamarka ciała, to mają one różny wpływ na organy w zależności od tego, co dzieje się w naszym życiu. Tutaj do gry wkracza intuicja.
Często jest tak, że kiedy nie jesteśmy świadomi stanu emocjonalnego w naszym własnym życiu lub życiu kogoś na kim nam zależy, to informacja, której potrzebujemy, przychodzi do nas dzięki intuicji. Posiadamy pięć fizycznych zmysłów, które mogą wywoływać w nas różne uczucia tj.: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Mamy również pięć podobnych „intuicyjnych zmysłów”: jasnowidzenie (wzrok), jasnosłyszenie (słuch), jasnoczucie (dotyk), jasnowąchanie (węch), jasnosmakowanie (smak) – one mogą dostarczyć nam dodatkowych informacji. Na przykład, z niepokojem możesz przed swoimi oczami duszy zobaczyć obraz, przebłysk, ukazujący ci przyjaciela, który jest w niebezpieczeństwie. Możesz poczuć lęk, słysząc w swojej głowie dzwonek telefonu na pięć minut, zanim on faktycznie zadzwoni i osoba po drugiej stronie słuchawki oznajmi ci, że ktoś bliski twemu sercu zmarł. Możesz odczuć jakiś „nieprzyjemny smak w ustach” lub poczuć, że do twoich nozdrzy ‒ na chwilę przed tym nim ktoś zaproponuje ci niekorzystny układ ‒ dociera jakiś „podejrzany zapach”. Możesz też doświadczyć jakiegoś uczucia w swoim ciele np. w brzuchu lub w sercu, które będzie ostrzeżeniem zbliżającego się problemu w twoim związku.

Możesz-uzdrowić-swoje-ciało

Dr Mona Lisa Schulz Louise Hay
Możesz uzdrowić swoje ciało

Książka łączy wiedzę naukową z intuicją. Autorki prezentują swoją wieloletnią praktykę z dziedziny medycyny i ludzkiej świadomości, i stworzyły niezwykły podręcznik samouzdrawiania.

Intuicja ciała daje sygnały

Oprócz powszechnie pojmowanej przez nas intuicji pomagającej w sprawach kiedy brakuje nam informacji (tak jak ta intuicja, której słuchałam podczas kariery lekarskiej), należy wiedzieć, że nasze ciała mają również swoją wewnętrzną intuicję. Mimo iż wiedza ta często jest niejasna dla naszych umysłów, ciało podpowiada nam, kiedy w naszym życiu zachodzi brak równowagi.
Jeśli chcemy odzyskać pełnię zdrowia, musimy zwracać uwagę na wiadomości, które przekazują nam nasze ciała za pomocą intuicji. Aby w pełni zrozumieć, jaki brak równowagi w naszym życiu niekorzystnie wpływa na zdrowie, musimy również kierować się logiką i faktami. Tak jak rower potrzebuje dwóch napompowanych kół by jechać, tak samo my musimy równoważyć emocje i intuicję z logiką i faktami. Zarówno zbyt dużo logiki przy braku intuicji, jak i zbyt dużo intuicji bez logiki może spowodować katastrofę. W celu uzyskania zdrowia należy używać obu tych narzędzi. I o tym właśnie będziemy dyskutować skupiając się na czterech podejściach:

Uświadamianie sobie emocji własnych i emocji innych osób w naszym życiu, dostrzeganie ostrzeżeń, które docierają do nas z powodu strachu, gniewu i smutku.
Zrozumienie, jakie myśli towarzyszą uczuciom, które nieustannie kotłują się w naszych głowach.
Identyfikowanie symptomów niepokoju i lokalizowanie ich w naszych ciałach.
Dekodowanie intuicyjnych/emocjonalnych informacji dotyczących wzorców myślowych leżących u podłoża symptomów oraz zrozumienie, że każda choroba jest również po części wynikiem diety, genetyki, urazów i środowiska, w którym żyjemy.

Dzięki książce L. Hay i dr M. L. Schulz Możesz uzdrowić swoje ciało poznasz swoją moc, która uzdrowi Twoje ciało.

Autor: Louise L. Hay, Dr Mona Lisa Schulz

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.