Medycyna naturalna Terapie

Dowody skuteczności leczniczej oleju – czy płukanie nim ust jest zdrowe?

płukanie ust olejem
Dodane przez Redakcja

Jednym z najważniejszych argumentów przeciwko płukaniu ust olejem, wysuwanym zwłaszcza ze strony lekarzy, jest fakt, iż istnieje niewiele dowodów naukowych potwierdzających skuteczność tej metody.

Płukanie ust olejem – tak czy nie

Lekarze z wielką ostrożnością podchodzą do nowych lub niepotwierdzonych badaniami terapii, zwłaszcza jeśli podważają one bardziej konwencjonalne praktyki. Instytucje finansujące badania oraz koncerny farmaceutyczne nie są zainteresowane weryfikacją skuteczności terapii naturalnych. Dlatego też w standardowych czasopismach medycznych pojawiło się jak dotąd niewiele publikacji na temat ssania oleju.

Fakt, iż nie przeprowadzono zbyt wielu badań na ten temat, nie świadczy jednak o nieskuteczności tej metody. Największym zmartwieniem lekarzy odnośnie nowych terapii są potencjalne zagrożenia dla zdrowia. Niezbadany lek lub zabieg medyczny mogą wyrządzić pacjentowi wielką krzywdę, więc lekarze są zawsze bardzo sceptycznie nastawieni do wszelkich nowości. Domagają się ich wielokrotnego zbadania w celu potwierdzenia bezpieczeństwa ich stosowania, zanim zalecą je swoim pacjentom. Nie jest to jednak konieczne w przypadku płukania ust olejem, ponieważ metoda ta jest całkowicie bezpieczna, a o jej bezpieczeństwie świadczy co najmniej dwutysięczna tradycja stosowania. Nikt nigdy nie umarł ani nie ucierpiał z powodu tej terapii. Oleju nie połyka się, więc metoda ta nie polega na przyjmowaniu czegokolwiek do wnętrza organizmu. Ssanie oleju jest jedną z najbardziej nieinwazyjnych, nieszkodliwych i najprostszych – a jednocześnie najbardziej skutecznych – form leczenia.

Do płukania ust możesz używać oleju kokosowego.

Płukanie-ust-olejem

Bruce Fife
Płukanie ust olejem

Płukanie ust olejem pozwala uniknąć poważnych dolegliwości. Olej eliminuje bakterie, grzyby i zmiany próchnicze, będące przyczyną powstawania chorób ogólnoustrojowych.

Ssanie oleju usuwa toksyny

Chociaż nie opublikowano wiele badań medycznych na ten temat, nie oznacza to, iż nie posiadamy żadnych dowodów potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo stosowania tej terapii. Istnieje ich bardzo wiele. Faktem jest, że jama ustna jest idealnym środowiskiem dla zarazków. Wiemy też, że mikroorganizmy jamy ustnej mogą przenosić się do innych części ciała, wywoływać infekcje oraz wpływać na biochemię organizmu, wywołując liczne choroby zakaźne i degeneracyjne. Istnieją setki opublikowanych badań medycznych potwierdzających to zjawisko. Powszechnie wiadomo również, że ssanie oleju usuwa zarazki z jamy ustnej, zmniejszając ilość potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów, które mogłyby przedostać się do pozostałych części ciała. Jest to kwestia oczywista dla wszystkich tych, którzy wypróbowali tę metodę leczenia. Wiemy, że ciało ludzkie ma niezwykłą zdolność samouzdrawiania i silną wolę przetrwania, jeśli tylko damy mu szansę. Ssanie oleju oczyszcza organizm z toksyn oraz odciąża układ odpornościowy, zwiększając jego skuteczność. Faktem jest, że tysiące ludzi doświadczyło poprawy zdrowia dzięki stosowaniu tej metody. Jeśli jest ona bezpieczna i skuteczna, dlaczego mielibyśmy ją zignorować? Zachęcam cię do jej wypróbowania i skorzystania z jej zalet.

Więcej o tej terapii dowiesz się z książki dr. Bruce’a Fife zatytułowanej Płukanie ust olejem.

Autor: Dr Bruce Fife

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.