bioenergoterapia czakry Medycyna naturalna Terapie

Równoważenie czakr – prosty sposób na zdrowie i harmonię

równoważenie czakr
Dodane przez Redakcja

Wszystkie myśli i uczucia, zarówno pozytywne jak i negatywne, są przechowywane w tym zadziwiającym polu energetycznym, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Gdy jesteśmy świadomi, w jaki sposób przebiega nasze wielowymiarowe życie, możemy pozbyć się negatywnych myśli i emocji, zastępując je pozytywną energią, pozwalającą przywrócić dobrostan i stan równowagi.

Znaczenie równowagi w czakrach

W przypadku poważnej choroby równoważenie pola energii nie może zastąpić innych metod leczenia. Jednak może współdziałać z tradycyjnymi metodami leczenia jako terapia uzupełniająca. Stosuj podane tu metody do zrównoważenia duchowych, mentalnych i emocjonalnych niedomagań, jakie manifestują się na planie fizycznym. W miarę zagłębiania się w rozdziały poświęcone czakrom, zrozumiesz, w jaki sposób głębsze zachwiania równowagi poszczególnych czakr manifestują się w postaci cierpienia w życiu twoim i otaczających cię osób.

Brak równowagi w czakrach może prowadzić do problemów na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Uciążliwe objawy fizyczne czy choroba pojawiają się w wyniku braku równowagi w czakrach. Na przykład nieuzewnętrznione łzami emocje mogą wywołać przeziębienie. Niewypowiedziane słowa mogą wywołać zapalenie krtani. Tłumione emocje lub brak poczucia bezpieczeństwa często objawiają się w postaci gniewu lub nagłych, wybuchowych reakcji. Niezrównoważona energia ma swoje źródło w napięciu emocjonalnym lub umysłowym, pochodzącym z kolei z twoich, lub kogoś innego, negatywnych myśli lub przekonań. W miarę budzenia świadomości kolorów i czakr, odkryjesz praprzyczynę trudności życiowych, chorób i/lub blokad uniemożliwiających ci kreowanie życia według własnych pragnień.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o czakrach, polecamy lekturę książki Czakry dla początkujących.

Terapia-czakr

Margaret Ann Lembo
Terapia czakr. Równowaga energetyczna gwarancją zdrowia

Czakry to centra energetyczne wpływające na Twój stan zdrowia i życiowe sukcesy. W tej książce znajdziesz sprawdzone sposoby na oczyszczenie ich z negatywnych energii i szereg metod wprowadzających harmonię we wszystkich siedmiu czakrach.

Równoważenie czakr – jak to zrobić?

Czakry równoważy się stosunkowo łatwo, a wybór sposobu, w jaki to zrobisz, ostatecznie należy do ciebie, niezależnie od tego, czy wykorzystasz do tego narzędzia i sytuacje dnia codziennego, czy też dla uzyskania lepszego efektu wypracujesz swój własny rytuał czy ceremonię. Rozpoczęcie od myśli „chcę zrównoważyć moje czakry”, pomoże stworzyć intencję przywrócenia równowagi. Jeśli tylko twoja intencja będzie czysta i pozytywna, proces równoważenia będzie efektywny i przyniesie oczekiwane korzyści. Możesz nosić w kieszeni kamień w kolorze odpowiadającym czakrze, którą pragniesz zrównoważyć, z jednoczesnym skupieniem intencji na przywróceniu równowagi temu obszarowi swego jestestwa, który związany jest z daną czakrą. Jednocześnie skup się na intencji, co pragniesz osiągnąć.

Jak stworzyć intencję? Czym jest intencja? Intencja to po prostu kierunek działań prowadzących do obranego celu. Aby stworzyć intencję, zdecyduj, że chcesz coś zrobić. Postępujesz tak nieustannie przez cały dzień. Na przykład jeśli chcesz wstać z krzesła i przejść do innego pokoju, twoją intencją jest podjąć takie czynności, dzięki którym wstaniesz z krzesła. Zdolność wyobrażenia sobie wstania z krzesła i przejścia do innego pokoju stwarza czynność; gdy tylko ją sobie wyobrazisz, wykonujesz ją. Bądź bardziej świadomy swoich intencji. Przypisz intencje kamieniom określonego koloru, odnoszącym się do czakry, którą pragniesz zrównoważyć.

Możesz również nosić przy sobie kilka kamieni z towarzyszącymi im afirmacjami, zapisanymi w pamięci lub na kartce papieru. Skrop olejkami kamienie lub kartki z afirmacjami odpowiadającymi czakrom, które chcesz zrównoważyć. Najlepiej rozmieść kamienie w domu, samochodzie i biurze, by za każdym razem, gdy na nie spojrzysz, przypominały ci o twoich intencjach. Włóż kamień do poszewki od poduszki, na parapecie kuchennym czy przy umywalce w łazience. Gdy je zobaczysz, przypomnisz sobie intencje stworzone dla przywrócenia równowagi we wszystkich aspektach swojego życia. Potraktuj rozdziały od 2 do 8 jako przewodnik po zagadnieniach, na których chcesz się skupić, kamieniach i olejkach, których możesz użyć i pozytywnych afirmacjach, które zapadną ci w pamięć.

Równoważeniu czakr można dodać ceremonialnego splendoru, urządzając specjalnie przeznaczoną do tego przestrzeń za pomocą specjalnie dobranych kamieni. Zapal świece w kolorach odpowiadających czakrom i wypełnij przestrzeń zapachami olejków. Nastrojowa muzyka subtelnie dopełni całości. Połóż się, namaść się olejkiem i rozłóż kamienie na czakrach i wokół nich, skupiając się przy tym na intencji harmonii i zrównoważenia. Odpręż się, oddychaj głęboko i rozkoszuj się pozytywną energią.

Pamiętaj, aby dobrać kamień odpowiednio do danej czakry. Możesz skorzystać przy tym z gotowego zestawu Kamieni na czakry z woreczkiem.

Wykorzystaj duchowe narzędzia

Gdy wykonuję zabieg równoważenia czakr kryształami – czyli układania kamieni z intencją oczyszczenia i zrównoważenia czakr – pacjentom w swoim Kryształowym Ogrodzie, w rozmowie odkrywamy przyczynę, dla której decydują się na tę komplementarną pracę z energią. Omawiamy różne problemy natury duchowej, fizycznej, umysłowej i emocjonalnej, które przechodzą. Dobieram kamienie najkorzystniej oddziałujące na równowagę ciała, umysłu i ducha, i umieszczam je na ciele pacjenta i wokół niego, objaśniając jednocześnie rolę każdego z nich. Pacjent czynnie uczestniczy w zabiegu używając świadomej intencji, która potęguje jego efekt.

Do sesji można również wprowadzić inne duchowe narzędzia, takie jak wizualizacje i medytacje z przewodnikiem, terapia regresyjna i praca z wewnętrznym dzieckiem, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Wizualizacje z przewodnikiem doskonale współgrają z równoważeniem czakr przy pomocy kryształów. Po rozmieszczeniu kamieni na ciele, prowadzący zabieg opisuje kolory kamieni i ich działania, i tworzy słowny obraz potencjalnej pozytywnej zmiany.

Wpływ bolesnej przeszłości

Częścią zabiegu równoważenia czakr za pomocą kryształów czynię także terapię regresyjną, która przenosi pacjenta do pewnych zdarzeń z przeszłości – czy to z tego wcielenia (zwykle do okresu pomiędzy drugim a dziesiątym rokiem życia), czy z któregoś z wcześniejszych wcieleń. Uświadomienie sobie istoty tych zdarzeń uzdrawia obecne sytuacje życiowe. Jedna z moich pacjentek imieniem Rhonda cierpiała z powodu powtarzającego się wzorca związków z mężczyznami. Jej partnerzy zmieniali się, czas upływał, ale wzorzec jej związków z mężczyznami pozostawał dokładnie taki sam. Podczas regresji Rhonda wróciła do zdarzenia, które miało miejsce, gdy miała niespełna dziewięć lat, kiedy to jej ojciec nazwał ją grubą, co bardzo ją zraniło. Większość dziewczynek przed wejściem w okres dojrzewania zwykle ma nieco pulchne kształty, ale ona wówczas o tym nie wiedziała, a jej podświadomość przechowywała to wspomnienie. Zawiodło ją ono do momentu, w którym jej rodzice rozwiedli się. Jej ojciec był zdruzgotany i w tym samym czasie oddalił się od niej. Nigdy nie pogodził się z rozstaniem i umieścił Rhondę w centrum swojego nieszczęścia, stwarzając w niej model relacji z mężczyznami, którego treścią było przekonanie, że związek z mężczyzną może być albo na dystans, albo być pasmem cierpień. Po regresji Rhonda zaczęła usuwać negatywny wzorzec i pracować nad stworzeniem świadomego, przepełnionego miłością związku z mężczyzną zdolnym do pełnego zaangażowania się.

Podczas równoważenia czakr kryształami tak naprawdę nie przeprowadzam procesu, lecz jedynie dostarczam pacjentowi potrzebnych narzędzi. To sam pacjent wykonuje całą pracę – wspominając, oddychając, lecząc się, uwalniając i powracając do równowagi. Dzięki temu, że pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu, zachowuje on pełną kontrolę nad równoważeniem. Czynne uczestnictwo pomaga pacjentom wywołać proces samoleczenia i zapewnia długotrwałe efekty.

Jak przywrócić i zachować równowagę czakr dowiesz się z książki Terapia czakr. Równowaga energetyczna gwarancją zdrowia autorstwa Margaret Ann Lembo.

Autor: Margaret Ann Lembo

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.