Astropsychologia Karty do wróżenia karty runiczne runy wróżenie

Karta Sowilo – znaczenie runy i związany z nią mit

runa Sowilo
Dodane przez Redakcja

W mitologii germańskiej postać Sol, z którą związana jest runa Sowilo, pełniła ważną rolę. Była to prześliczna córka olbrzyma Mundiloforiego, siostra równie urodziwego Maniego. Po narodzinach bliźniąt ich ojciec był tak dumny z urody swych dzieci, że chciał, by dowiedział się o nich cały świat. Wywołało to duże zaniepokojenie ze strony bogiń, pragnęły przekonać się na własne oczy, czy dzieci są istotnie piękniejsze od nich. Kiedy ujrzały dzieci obdarzone wspaniałą urodą, postanowiły je unicestwić. Przejęty losem bliźniąt Odyn postanowił zaopiekować się nimi, by nikt nie mógł ich skrzywdzić. Prześliczną Sol oddał więc pod opiekę Dagowi, co znaczyło – Dzień, Maniego zaś oddał pod opiekę Nutt – czyli Nocy.
Od tego czasu Sol, razem z bogiem dnia, zobowiązana była codziennie objeżdżać całe niebo rydwanem, by sprawdzać stan świata. Jej wędrówka trwała więc codziennie od świtu do zmierzchu.

Opis Runy Sowilo

Runa Sowilo jest poświęcona jednemu z najważniejszego symboli świata – Słońcu. Jej inne nazwy to Sowelo, Sol, Sigel. Runę tę można porównać do światła latarni, która prowadzi podróżnika do celu, dając mu otuchę. Będąc przeciwieństwem runy Isa, jest ona symbolem wirowania, ma także najintensywniejszą, spośród wszystkich run, moc działania.
Runa ta jest także znakiem przypominającym o konfrontacji  jasności z ciemnością do osiągnięcia prawdziwej wiedzy.
Sowilo ma zmuszać człowieka do podjęcia działań prowadzących zawsze do sukcesu odniesionego w konfrontacji z negatywnie nastawionymi ludźmi. Warunkiem ma być tu konieczność stawiania precyzyjnych kroków.
Przyjrzyj się swemu wnętrzu i naucz się wsłuchiwać w jego głos. Masz wiele chęci, lecz czasem brakuje ci możliwości do wykonania trudnego zadania.
Bywa, że kroczysz złą drogą. Mimo tego istnieje szansa na sukces, może on jednak nie być takim, jakiego się spodziewasz.

Na karcie Sowilo w talii „Runy Magia i Moc” R. Lichodziejewski użył symbolu słonecznika.
Kwiat ten ma być odniesieniem do energii słońca.
Na karcie „Power of the Runes” przedstawiony został opiekun mitologicznej Sol – Dag.
Zilustrowano na niej także symbol zwycięstwa oraz pokonywania przeszkód i własnych słabości.
W kartach „Oracle” ukazany został Dag w akcie walki ze smokiem, który uosabiać ma tu wszelkie zło świata.
Na kartach D. Cecudy widnieje słońce oraz łódź Wikingów, powracająca ze zdobyczami ze zwycięskiej walki.

Wykorzystanie-potęgi-run

Stefan Karol Wdowiak Genowefa Szrajer
Wykorzystanie potęgi run dla zdrowia, miłości, fortuny

Runy wywodzą się z wierzeń nordyckich i do dziś można z nich czerpać cenne informacje. Należy je rozumieć jako alfabet, który pomaga odkryć i zrozumieć własne wnętrze oraz umożliwia rozwój intuicji. Dzięki tej publikacji będziesz mógł samodzielnie wykonać przekład runiczny swojego imienia lub nazwiska oraz poznasz interpretację run urodzeniowych.

Zdrowie

Runa Sowilo zapewnia zdobycie zrozumienia w przypadku wszelkich dolegliwości zdrowotnych.

TALIZMAN, AMULET

Zarówno talizmany, jak i amulety prezentujące runę Sowilo najlepiej wykonywać ze złota lub bursztynu, są one bowiem przypisane tej runie.

Talizman:
Jako talizman runa Sowilo pomaga uwolnić się od nałogów, wzmacnia i reguluje pracę serca i układu krążenia.

Amulet:
Sowilo jako amulet wzmacnia energię człowieka, chroni oraz daje poczucie bezpieczeństwa i swobody.

Znaczenie położenia karty

Karta w pozycji prostej: Karta ta symbolizuje przypływ sił.
Podążasz własną drogą, prosto do celu. Rozpiera cię pozytywna energia, potrafisz dzięki niej działać szybko i spontanicznie. Jesteś pełen optymizmu, cieszysz się także dobrym zdrowiem.
Ciesząc się każdym nowym dniem, pomnażasz swą energię życiową.
Idź do przodu, a osiągniesz sukces. Możesz pokonać wszystkie trudności i stawić czoła własnym słabościom.
Sprzyja ci los, masz szczęście, wszystko w twoim otoczeniu układa się jasno i klarownie. Twoje zewnętrzne i wewnętrzne światło jest przewodnikiem, dzięki niemu bez trudu osiągniesz sukcesy uczuciowe i materialne.
Odnalazłeś swoją osobistą misję. Jesteś pewny siebie i rozpiera cię duma.

Karta w pozycji odwróconej:
Przestroga przed zbytnim zadufaniem i pewnością siebie. Pamiętaj, że zbyt duża duma i pycha mogą niweczyć plany.

Karta Sowilo – aspekt psychologiczny

Pozytywna reakcja:
Runa ta podoba się większości ludzi. Wywołuje pozytywną reakcję w osobach energicznych, gotowych do walki i dążących do sukcesu i zwycięstwa. Są to ludzie silni, cieszący się dobrym zdrowiem, pełni optymizmu, śmiali w działaniu i pełni wiary w siebie.

Negatywna reakcja:
Runa Sowilo nie podoba się osobom, które unikają walki i konfrontacji. Brak im odwagi i zdecydowania. Osobom tym brak zdrowia i sił witalnych. Często są to ludzie popadający w nałogi.

Więcej o runach znajdziesz w książce „Wykorzystanie potęgi run” autorstwa dr Stefana Karola Wdowiaka i Genowefy Szrajer.

Autor: Stefan Karol Wdowiak, Genowefa Szrajer

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.