intuicja Rozwój duchowy

Źródło jest w sercu, a nie w głowie – co przyniesie rozwiązanie problemów?

rozwiązanie problemów
Dodane przez Redakcja

Na ogół chcemy rozwiązywać problemy naszego życia za pomocą głowy, czyli myślenia, rozumu. Tak nas uczą: rusz głową! Nauki wewnętrzne głoszą coś odwrotnego.

Rozwiązanie przyniesie serce

Zrezygnuj z głowy, nie szukaj w niej rozwiązania. Skieruj się do serca.
To po prostu nawyk, że kiedy pojawia się problem, my podejmujemy myślenie. A chodziłoby raczej o przeciwny: w momencie trudności redukujemy myśli poprzez wyciszenie, aby dać możliwość przejawu dla intuicji.
To tzw. intuicyjny wgląd. Pochodzi on z serca, z czakry serca – serce jest uznane przez joginów dla przykładu za siedzibę ducha.
Ty jesteś w sercu, nie w głowie. Kiedy mówisz „ja” i pokazujesz palcem na siebie, wskazujesz na serce, nie na głowę czy na inny narząd.
Kieruj się głosem serca. Planuj, ale rób to z serca. Zaufaj swojemu sercu jeżeli chodzi o twoje życie: o finanse, związek, zdrowie, relacje towarzyskie i duchową ścieżkę.

Potrzebna zmiana przyzwyczajeń

Wiem, że nauczyliśmy się ufać głowie. Tyle, że w głowie nas nie ma. Nie ma naszej mocy, miłości, mądrości, geniuszu i innych właściwości.
Zaufaj swojemu sercu, czyli zaufaj sobie.
Nawyki można zmieniać. Możesz wyrobić w sobie nowy nawyk: kierowania się ku sercu i sercem. Zamiast pomnażać myśli, tym samym zwiększając pomieszanie, lęki i troski, zamiast wierzyć, że to określony ciąg czy sposób myślenia zapewni ci sukces w życiu, zacznij zwracać się do swojego serca.
Jeżeli zaczniesz to robić, to będzie stawało się nawykiem. Będzie ci coraz łatwiej skontaktować się z samym sobą, ze swoim kreatywnym potencjałem.
To złota zasada i odnosi się do wszystkiego, co w życiu możesz robić, z czym możesz mieć problem.
Nie rozmyślaj jednak nad nią zbyt wiele, ponieważ możesz wpaść w pułapkę rozumu i zatrzymać się na swojej głowie.
Poczuj ją, podejdź do niej jak dziecko, zamiast próbować opracować na jej temat wyczerpująca teorię. I ta dziecięca ufność do siebie, do swojego serca wniesie w twoje życie to, co jest ci potrzebne do odniesienia sukcesu bez względu na dziedzinę.

Jeżeli chcesz nauczyć się słuchać swojego serca, skorzystaj z porad Dagmary Gmitrzak zawartych w książce Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości.

Autor: Paweł Karwat

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.