pozytywne myślenie Rozwój duchowy

Czym są afirmacje? Jak z ich pomocą zmienić swoje przekonania?

afirmacje
Dodane przez Redakcja

Afirmacja to słowo pochodzące z łaciny – affirmare i oznacza potwierdzać, zapewniać. Afirmacja jest to powtarzanie i zapisywanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, które wpływają na poziom samoakceptacji oraz identyfikowanie się z jej treścią, co w rezultacie stwarza przekonanie, według którego funkcjonujemy. 

Jak działają afirmacje?

Powtarzanie lub pisanie pozytywnych afirmacji jest to narzędzie, które przyczyni się do zmiany przekonań, jakie nosisz w sobie, i które pomoże zmienić twoje wyobrażenie na swój temat oraz otaczającej cię rzeczywistości. Świadome powtarzanie w myślach, mówienie na głos, a nawet śpiewanie pozytywnych słów i zdań wywołuje pożądane obrazy w umyśle, które wywołują w twoim wnętrzu odpowiednie emocje, które z kolei wpływają na jakość, twojego życia. Najskuteczniejsze są afirmacje pisane, ponieważ podczas ich pisania skupiasz większą uwagę na tym, co piszesz, a jednocześnie utrwalasz to w swojej podświadomości. Pisanie afirmacji na papierze wywołuje mocniejszy i głębszy efekt, można go porównać do wyrytego w drewnie lub namalowanego obrazu, który jest trwały i zawsze możesz na niego spojrzeć, a przecież głównym celem i zadaniem afirmacji jest zapisanie trwałości obrazu i utrwalenie go w twojej podświadomości w kierunku lepszego życia. Wszystkie afirmacje tworzymy w czasie teraźniejszym, są bowiem one wyrazem pragnienia stworzonego ŚWIADOMIE dla podświadomości, która uznaje tylko czas teraźniejszy. Celem afirmacji jest to, abyś wzbudził w sobie pozytywne uczucia, które zastąpią te negatywne, które nosisz w sobie. Afirmacja powinna być krótka, pozytywna, zrozumiała i odważna, np. jeżeli afirmujesz, że:

jestes-tym-czym-sa-twoje-mysli

Małgorzata Wójcik
Jesteś tym, czym są Twoje myśli. Jak świadomie wymyślić sobie lepszą przyszłość

Absolwentka Studium Psychologii Psychotronicznej  udowadnia, że Twoje życie może stać się cudem, jeśli weźmiesz je w swoje ręce lub koszmarem, jeżeli pozwolisz aby to warunki zewnętrzne kierowały Tobą. Czas byś zrozumiał charakter energetyczny myśli i to, jak wpływają one na świat fizyczny. Każdy rozdział jest poświęcony jednej sferze życia: zdrowiu, miłości, pracy, finansom czy przekonaniom.

„Ja (twoje imię) będę spokojny”,
„Ja (twoje imię) będę szczęśliwy”,

to w ten sposób tworzysz negatywną afirmację, która wywołuje uczucie niecierpliwości – będę – i przenosi ją w przyszłość, która teraz nie istnieje, twoje myśli skupione na będę są nieobecne teraz i ten spokój i szczęście zostaje oddalone od ciebie w czasie nieokreślonym. Prawidłowa afirmacja to:

„Ja (twoje imię) jestem spokojny”,
„Ja (twoje imię) jestem szczęśliwy”.

Więcej ciekawych informacji o potędze ludzkiego umysłu zdradza Małgorzata Wójcik w książce „Jesteś tym, czym są Twoje myśli”.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.