Astropsychologia jasnowidzenie

Przesądy związane ze Słońcem. Jak najjaśniejsza gwiazda wpływa na nasze życie?

Przesądy związane ze słońcem
Dodane przez Redakcja

Coś, co ma moc przenikania przez wszystkie społeczności od zarania cywilizacji i co nigdy nie traci na sile aż po dziś dzień, musi być przesłonięte przeróżnymi powiązanymi z nim wierzeniami. Tak jest właśnie w przypadku słońca. Większość z tych wierzeń nie ma żadnego poparcia w rzeczywistości – jedne są czysto absurdalne, inne wprowadził Kościół, by stłumić kult słońca – wymieniam więc je tutaj wyłącznie dla rozrywki.
Warto zauważyć jednak, że kilka z nich wcale nie jest śmiesznych i ma oparcie w zdrowym rozsądku lub faktach. Na przykład niektóre z przepowiedni pogodowych są trafne, a ja widzę duchową wartość włączenia symbolu słonecznego na szczęście do ceremonii chrztu.
Tak więc śmiejcie się i zbierajcie informacje. To, które z poniższych przesądów przydadzą się wam w przyszłości, pozostawiam wyłącznie do waszego wyboru.

Rolnictwo

Jeśli słońce świeci przez jabłonie w dzień Bożego Narodzenia lub w Wielkanoc, zbiory owoców będą w tym roku obfite. (Mówi się też, że przynosi to szczęście tym, do których należą drzewa).

Dzieci

Dzieci narodzone we wczesnych godzinach porannych będą żyć dłużej niż te urodzone w późniejszych godzinach dnia.
Dziecko narodzone podczas wschodu Słońca obdarzone jest rozwiniętym intelektem i w życiu odnosić będzie sukcesy.
Dziecko narodzone podczas zachodu Słońca wyrośnie na człowieka leniwego i bez ambicji.
W Indiach, podczas chrztu chłopca, rozrzuca się na ziemi ryż w kształt swastyki; ma to mu zapewnić szczęście w życiu.

Pech

Wygląda na to, że pecha przynosi wskazywanie palcem na słońce – nikt jednak nie wie, co się stanie, gdy tak się zrobi.
Jeśli nie chce się umrzeć, będąc na pogrzebie, nigdy nie można stawać tam, gdzie bezpośrednio świeci słońce. Jeśli ktoś stanie w takim miejscu, niedługo śmierć zabierze i jego.
Ruch lub taniec w okręgu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, czyli niezgodnym z kierunkiem ruchu słońca, przynosi nie tylko pecha; mówi się, że zaprasza się w ten sposób do swego życia siły ciemności.
Nigdy nie należy przewracać materaca na drugą stronę w niedzielę; ma to przynosić koszmary i inne złe okoliczności osobom na nim śpiącym.

Gotowanie

Jeśli galaretki, dżemy, sosy i słodkie desery nie są mieszane zgodnie z kierunkiem ruchu słońca (zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara), będą całkowicie niejadalne.

Małżeństwo

Zgodnie z węgierską legendą niezamężne kobiety nie powinny nigdy zamiatać podłogi w kierunku słońca. Jeśli tak zrobią, nigdy nie wyjdą za mąż.
Jeśli słońce oświetli pannę młodą w dzień ślubu, małżeństwo będzie szczęśliwe.

magia-slonca-na-co-dzien

Dorothy Morrison
Magia Słońca na co dzień. 140 rytuałów, zaklęć i afirmacji na pokonanie przeszkód

Autorka opisuje rytuały słoneczne oraz podaje pomysły na gry i zabawy związane z przemieszczaniem się Słońca przez kolejne znaki zodiaku, które pomogą Ci połączyć się z najsilniejszą energią naszej części wszechświata. Dzięki tej książce odkryjesz 140 zaklęć pozwalających wykorzystać energię naszej jasnej gwiazdy.

Prawda

Przesąd kornwalijski mówi, że słońce nie ma cierpliwości do kłamców. Mówi się, że nigdy ich nie ogrzewa ani nie poświeci na nich swoimi promieniami.

Pogoda

Jeśli słońce przyniesie wysokie temperatury w dzień Bożego Narodzenia, przez następne dwanaście miesięcy ziemię nękać będą pożary.
W bagnistych okolicach Lincolnshire w Wielkanoc o wschodzie Słońca wystawiano na dwór kubeł z wodą, z którego wróżono pogodę na najbliższe miesiące. Jeśli pierwsze promienie padły prosto na wodę i odbijały się równomiernie, zapowiadały łagodną i korzystną pogodę. Ale nawet najmniejsze migotanie odbicia przepowiadało pogodę zimną, mokrą i nieprzyjemną.

Więcej informacji o wpływie słońca na codzienne życie można znaleźć w książce autorstwa Dorothy Morrison „Magia Słońca na co dzień”.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.