uroda Zdrowie

O pH kosmetyków – jakie produkty są najlepsze dla skóry?

pH kosmetyków
Dodane przez Redakcja

Jeżeli dany produkt oznaczony jest napisem pH neutralne, wcale nie oznacza to, że zawartość opakowania faktycznie ma neutralny dla naszej skóry odczyn pH równy 7. Jakich więc kosmetyków najlepiej używać?

Jak wybrać pH kosmetyków?

Tymczasem przemysł kosmetyczny definiuje pojęcie niskiego pH inaczej i ma na myśli: tak kwaśny jak skóra. Jednocześnie, ponieważ w ciągu minionych dziesięcioleci ludzie stają się coraz bardziej zakwaszeni, wartość tę wielokrotnie korygowano w dół. W dzisiejszych czasach za pH neutralne dla skóry uważa się wartość 5,5.
Oznaczony w ten sposób produkt jest jednak znacznie bardziej kwaśny od skóry a tym samym znacząco ogranicza spełnianie przez nią funkcji oczyszczającej. Z drugiej strony, jeżeli jakiś kosmetyk nie został wyróżniony jako neutralny dla skóry, należy wyjść z założenia, że to, co właśnie trzymamy w dłoniach, jest jeszcze bardziej kwaśne. Kosmetyki, które naprawdę są zasadowe mają na opakowaniu napis zasadowy, a czasami możesz znaleźć na nich jeszcze wyraźne określenie jego pH, którego wartość powinna wynosić wówczas ponad 7.

Alexandra Stross
Oczyszczanie organizmu w praktyce. Od detoksu wątroby po eliminację grzybów

W jaki sposób w naszym ciele odkładają się niepotrzebne substancje? Skąd się one biorą? Jak się ich pozbyć bez konieczności głodzenia się oraz bez żadnych skutków ubocznych? Teraz i Ty poznasz sprawdzone, bezpieczne i w pełni naturalne metody oczyszczania wątroby i pozbywania się grzybów, które są odpowiedzialne za wiele trudnych do wyleczenia schorzeń.

Szkodliwe substancje muszą mieć ujście z organizmu

Ponadto, produkty uboczne naszej przemiany materii wydalane są również z potem, co z reguły stanowi jednocześnie główną przyczynę jego nieprzyjemnego zapachu. Ponieważ nie jest to nic miłego, sięgamy zazwyczaj po jakiś środek, który zniwelowałby tę przykrą woń. Stosowanie dezodorantów zawierających sole aluminium powoduje jednak całkowite zamknięcie skóry od wewnątrz, a w konsekwencji to, co właściwie usiłuje wydostać się z naszego organizmu na zewnątrz, zostaje pod powierzchnią skóry. Dodatkowo przez pory absorbujemy szkodliwe sole metalu. Przy czym zupełnie niedawno stwierdzono, iż dezodoranty, które zawierają aluminium, stanowią jedną z głównych przyczyn wzrostu zachorowań na raka piersi.
Tymczasem, w celu wyeliminowania nieprzyjemnych plam oraz przykrego zapachu, niejednokrotnie zupełnie bez żadnego wahania, chirurgicznie usuwa się gruczoły potowe, zapominając przy tym, że im problem z potem jest poważniejszy, tym większa ilość odłożonych w tkankach złogów i tym ważniejsze staje się usuwanie ich z organizmu.

Więcej o skutkach zakwaszenia organizmu oraz jak z nim walczyć przeczytasz w książce „Oczyszczanie organizmu w praktyce. Od detoksu wątroby po eliminację grzybów” autorstwa Alexandry Stross.

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link