Zdrowie

Naturalne i skuteczne panaceum na cukrzycę? Poznaj właściwości noni

właściwoci noni
Dodane przez Redakcja

Sok z owocu noni doskonale sprawdza się przy wspomaganiu leczenia obydwu typów cukrzycy, a podawane w wielu źródłach wyniki statystyk są wprost zaskakujące – 84% skuteczności!

Cukrzyca, po łacinie diabetes mellitus, dosłownie: „słodkie przeciekanie”, jest przewlekłą chorobą należącą do zespołu chorób metabolicznych. Przyczyną wystąpienia cukrzycy jest postępujące obniżenie ilości lub całkowity brak insuliny, substancji wydzielanej przez trzustkę. Jej podstawową rolą jest umożliwienie wniknięcia glukozy do wnętrza komórki. Gdy ilość insuliny jest niewystarczająca, dochodzi do nagromadzenia glukozy poza komórką. Glukoza przedostaje się do krwi, w okolice naczyń, do przestrzeni międzykomórkowej, do układu nerwowego itp. Związane z tym zmiany degeneracyjne obejmują przede wszystkim układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, nerki, narząd wzroku, tkankę podskórną i skórę. Może dojść m.in. do otyłości, choroby nerek, owrzodzenia podudzi, problemów z krążeniem, tzw. stopy cukrzycowej i amputacji kończyny lub do retinopatii cukrzycowej łącznie z utratą wzroku. Oprócz zaburzeń związanych z gospodarką węglowodanową (cukrami), dochodzi do postępujących nieprawidłowości w metabolizmie tłuszczy i białek. Cukrzycę jako rodzaj choroby dzieli się na dwa typy.

Cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1, zwana również cukrzycą wieku młodzieńczego, tzw. zależna od insuliny. Ten typ jest uwarunkowany w pewnym stopniu genetycznie i zależny od żywienia (nadmiar słodyczy może rozregulować pracę trzustki). U pacjentów chorujących na tę odmianę cukrzycy do ujawniania się choroby może dochodzić w wyniku infekcji wirusowych, bakteryjnych bądź pasożytniczych oraz na skutek obecności sporej ilości toksyn powstałych po podawanych w trakcie kuracji leczniczej środkach farmakologicznych. Może to być przyczyną zaburzeń i nieprawidłowości funkcjonowania wysp trzustkowych, które nie produkują wystarczającej ilości insuliny – hormonu sterującego procesami spalania glukozy w komórkach. Niektóre badania stwierdzają również korelację między cukrzycą młodzieńczą a spożyciem mleka, szczególnie słabo tolerowanego przez osoby z grupą krwi A, O i AB – wg książki „Jedz zgodnie z grupą krwi” dr P. Adamo. Cukrzycę typu 1 leczy się, podając insulinę, jak również stosując dietę niskocukrową. Dodatkowe zastosowanie soku z noni 2–3 razy dziennie po 5 do 15 ml (dawka zależna od masy ciała) na pół godziny przed posiłkami doskonale się sprawdza we wspomaganiu leczenia tego typu cukrzycy i pozwala na zmniejszenia dawek podawanych leków. Sok z noni stosowany w początkowym stadium choroby daje też szansę na odtrucie z toksyn i regenerację komórek.

O rewolucyjnym sposobie leczenia cukrzycy programem żywieniowym przeczytasz w publikacji Joela Fuhrmana „Wylecz cukrzycę.” 

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 pojawia się u osób dorosłych, najczęściej po 40. roku życia. Jest to cukrzyca niezależna od insuliny. Za powstanie tego typu choroby odpowiedzialne są dwa mechanizmy:

  • zanikająca wrażliwość komórek trzustkowych produkujących insulinę;
  • uodpornienie tkanek na działanie insuliny, czyli „zamknięte drzwi do komórki – zamek się zaciął”.

Komórka nie może wpuścić do środka glukozy w celu jej naturalnych przemian metabolicznych (w tym wytwarzania energii), ponieważ poprzez zmiany w swoim kodzie genetycznym DNA zaczyna funkcjonować nieprawidłowo – nie ma aktywnego receptora do odbioru od insuliny cząsteczki glukozy i jej wchłonięcia. W konsekwencji prowadzi to do wzrostu poziomu cukru w organizmie. Wtedy to może dojść do niebezpiecznej sytuacji zapadnięcia chorego w śpiączkę.

Biorąc pod uwagę fakt, iż otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy i wielu innych chorób metabolicznych, dobry jakościowo sok z noni doskonale się sprawdza we wspomaganiu leczenia tego typu cukrzycy. Pomaga również w regulacji właściwej masy ciała i przemiany materii. Co za tym idzie, zapobiegania kwasicy metabolicznej – głównej przyczynie całej gamy chorób zespołu metabolicznego.
W chwili obecnej, wbrew dotychczasowej teorii o nieuleczalności cukrzycy, nauka i lekarze (również w Polsce) notują wiele wyleczeń z cukrzycy – szczególnie typu 2, po zastosowaniu soku z owoców noni, który zawiera dużo prokseroniny. Ta ma zdolność „otwierania zacinających się zamków” w komórkach, czyli aktywowania jej receptorów.

Noni pobudza wytwarzanie insuliny i glukagonu

Wyspy trzustkowe Langerhansa (wysepki trzustkowe) to grupy komórek w trzustce tzw. typu beta (wytwarzających insulinę) i typu alfa (wytwarzających glukagon). Glukagon to drugi, obok insuliny, hormon trzustkowy wytwarzany przez komórki alfa wysp trzustkowych. Powoduje rozpad glikogenu wątrobowego i zwiększa stężenie glukozy we krwi.
Prawdopodobnie wysepki Langerhansa znajdujące się w trzustce – komórki alfa i beta trzustki – dzięki tej akcji naprawczej pod wpływem picia soku z noni wydzielają więcej insuliny oraz glukagonu. Jest to wpływ ogólnej stymulacji tego gruczołu poprzez działanie składników naturalnego soku noni. Wzajemne współdziałanie wytworzonej insuliny i glukagonu oraz współpraca z aminokwasami soku noni powodują dużo lepsze wprowadzanie glukozy do komórek.

Noni jako „klucz”, wprowadzający glukozę do wnętrza komórki

Aby przedostać się przez błonę komórkowa do wnętrza komórki, proteiny, w tym też insulina niosąca glukozę, muszą mieć ze sobą specjalny kod – „klucz, który otwiera drzwi do komórki”. Na przykład, wszystkie substancje witalne, np. witaminy i antyoksydanty, pierwiastki śladowe czy glukoza, muszą otworzyć sobie drzwi do komórki specjalną „kartą magnetyczną” posiadającą właściwy „pin/kod”. Klucz ten to blisko sto różnych składników naturalnych w specjalnej formie chelatów oraz niezbędne dla naszego życia i zdrowia proteiny – anthrachinony takie jak: prokseronina (800 razy więcej niż w ananasie) i niezbędny enzym – prokeroninasa, damnacanthal, skopoletyna, fitocydy, serotonina, tlenek azotu.
Noni to najdoskonalszy „klucz zapasowy”, jaki w chwili obecnej znany jest nauce. Ma zaprogramowane przez naturę wszelkie potrzebne mu kody zapasowe i posiada „zdolność otwierania zamków we wszystkich komórkach”. Sok z noni doskonale sprawdza się przy wspomaganiu leczenia cukrzycy, jak również nieprawidłowej tolerancji glukozy, a rozumiejąc to zagadnienie, wysokie wyniki 84-procentowej skuteczności – nikogo już nie dziwią!

Autor: Renata Zarzycka

Więcej o uzdrawiających właściwościach owocu noni można przeczytać w książce „Noni. Polinezyjski sekret zdrowia” autorstwa Renaty Zarzyckiej.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.