Prawo Przyciągania Rozwój duchowy

Jak przyciągnąć pieniądze i nie zamykać się przed obfitością?

Jak przyciągnąć pieniądze?
Dodane przez Janusz Nawrocki

Marzymy o tym, by być bogatymi, ale zaraz zastrzegamy – by ktoś nie pomyślał, że jesteśmy prymitywnymi materialistami: „Pieniądze szczęścia nie dają”. Nie zdajemy sobie sprawy, że takie myślenie jest największą przeszkodą w ich zdobyciu. Nie obwiniajmy się z tego powodu – na nasze podejście pracowali ciężko rodzice, system edukacji i socjalistyczne podejście „każdemu po równo”.

Słyszysz „pieniądze” i myślisz…?

Na początek informacja: pieniądze nie są wcale niezbędne w Twoim doświadczaniu życia. Jednak dla większości ludzi pieniądze i wolność to synonimy. A skoro prawo do poczucia wolności każdego jest bardzo ważne, zatem Twoja relacja z pieniędzmi jest jedną z najważniejszych kwestii w doświadczaniu życia. I pewnie dlatego tak wielu ludzi odczuwa silne emocje związane z pieniędzmi.
A oto prosta przesłanka Twojego świata: otrzymujesz to, co myślisz. Zastanów się nad tym chwilę i (zanim to zanegujesz) odpowiedz sobie na pytanie, czy kiedy myślisz o pieniądzach, kiedy mówisz, że chcesz ich więcej, to zawsze mówisz bądź myślisz o nich pozytywnie?
Temat pieniędzy to w istocie dwa tematy: 1 – pieniądze, mnóstwo pieniędzy, uczucie wolności i swobody, jakie może zapewnić mnóstwo pieniędzy, oraz 2 – brak pieniędzy, niedostateczna ilość pieniędzy, uczucie strachu i rozczarowania, jakie wywołuje myśl o braku pieniędzy.
Jeśli mówisz o pieniądzach (lub o czymkolwiek) i czujesz strach lub dyskomfort, to nie mówisz na temat pieniędzy (1), ale na temat niedostatku pieniędzy. Ta różnica jest bardzo ważna! Musisz sobie uświadomić, co naprawdę myślisz i jak się czujesz myśląc o pieniądzach. Kiedy uznajesz, że na coś Cię nie stać i czujesz rozczarowanie, to Twoja myśl skierowana jest raczej ku brakowi, aniżeli ku pragnieniu posiadania.
Co radzą odkrywcy Prawa Przyciągania? Zamiast trzymania się faktów i tego, co Ci się aktualnie przytrafia – zacznij opowiadać inną historię o swoich finansach. Przywołaj myśli, które budzą w Tobie inne, niż dotychczas uczucia na temat pieniędzy. Jeśli chcesz dokonać zasadniczej zmiany w swoim życiu, musisz myśleć o dobrobycie i wolności, jaką może dać MNÓSTWO pieniędzy.

Kieruj się kodeksem bogacza

Żeby osiągnąć sukces, powinieneś przyjąć nowy tok rozumowania. Zapamiętaj:

 • Dostatnie życie jest Twoim prawem.
 • Ćwicz mówienie „dziękuję” i zwalczaj brak szacunku do samej/samego siebie za każdym razem, gdy czujesz się niegodna/y otrzymania czegoś.
 • Zaakceptuj się taką/takim jaka/jakim jesteś.
 • Pamiętaj, by się wynagradzać. Jeśli Ty nie będziesz tego robić, jak los ma wiedzieć, że na to zasługujesz?
 • Tworzymy to, w co wierzymy. Jeżeli rano wstałaś/eś lewą nogą i stwierdziłaś/eś: „Dziś będzie fatalny dzień”, jest duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie.
 • Jakość Twojego życia zależy od stanu Twojego umysłu.

Możesz skorzystać też z obrazkowego kursu osiągania dobrobytu Esther i Jerry’ego Hicks – Karty Pieniądze i Prawo Przyciągania.

Ograniczają Cię przekonania

Hasła „Życie jest ciężkie”, „Musimy się zmagać, by przeżyć”, „Na świecie jest tyle ubóstwa” wdrukowywano nam od dziecka. Te negatywne przekonania podświadomie nas ograniczają i powodują, że wciąż doznajemy ubóstwa. Dlatego spróbujmy skupić się na naszych pragnieniach, bo koncentrując się na obawach, cały czas je tworzymy.
Każdy z nas zna słynne spojrzenie na świat pesymisty i optymisty: pesymista widzi szklankę w połowie pustą, optymista w połowie pełną. Pierwszy punkt widzenia zmierza ku bogactwu i obfitości, drugi – ku ubóstwu. Sytuacja jest identyczna, tylko podejście inne.

Jak przeganiasz obfitość

Aby otrzymać obfitość, musisz chcieć się na nią otworzyć. Wydaje się to oczywiste i proste, lecz większość z nas podświadomie odcina się od niej, bo czujemy się jej niegodni. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli jesteś osobą z niską samooceną, z radością przyjmujesz prezent na urodziny czy Gwiazdkę, ale gdy przyjaciółka bez okazji wręczy Ci upominek lub, nie daj Boże, pieniądze, pojawia się panika: dlaczego to zrobiła, może coś chce w zamian, muszę się jej szybko zrewanżować. A prawda jest taka, że Twoje wewnętrzne poczucie własnej wartości mówi Ci: nie zasługuję na takie względy!

Łatwo możesz stwierdzić, czy zamykasz się przed dopływem obfitości:

 • Zaobserwuj, jak przyjmujesz prosty komplement. Czy z radością zgadzasz się na niego, mówiąc dziękuję, czy krępujesz się i czujesz zażenowanie.
 • Na kartce opisz poziom życia i dochodów swoich rodziców. Napisz, co robili (osobno ojciec i matka), żeby zarobić i zaoszczędzić pieniądze.
 • Wymień wszystkie pozytywne i negatywne wyobrażenia, jakie na temat pieniędzy otrzymałaś/eś od rodziców lub kogokolwiek innego.
 • Zastanów się, jakimi ludźmi się otaczasz. Syndrom litowania się nad sobą przyciąga do nas ludzi, którzy nas zdominują i zagwarantują, że nigdy nie będziemy rządzili naszym losem.
 • Pomyśl, czy czasami nie chcesz być osobą niezaradną, gdyż zwalnia Cię to z brania odpowiedzialności za swoje życie, i możesz winę za niepowodzenia zrzucić na innych ludzi, los, państwo itp.

O tym, jak zmienić swoje przekonania, przeczytasz w książce Uzdrawianie metodą dwupunktową. Transformacja matrycy energetycznej.

Myśli, które robią z nas nędzarzy

A oto kilka z powszechnych, ograniczających nas przekonań:

1. Pieniądze i dobra materialne są złem.
Nieustająca pogoń za nimi powoduje, że na świecie jest tyle zła. Ty nie będziesz się do tego przyczyniać. Lecz jeśli myślisz, że dzięki temu nie dojdzie do wybuchu kolejnej wojny np. wśród afrykańskich plemion, chyba jesteś w błędzie.

2. Bogactwo nie zależy od pracy, ale od szczęścia lub umiejętności kombinowania.
Twoi rodzice, którzy pracowali ciężko i zarabiali niewiele, wpoili Ci przekonanie, że uczciwą pracą nikt się nie wzbogaci. Ale wiele karier ludzi bogatych, którzy doszli do tego, co mają, ciężką pracą, udowadnia, że to nieprawda. Musisz zacząć widzieć siebie jako zwycięzcę. To od Ciebie zależy, czy zechcesz poszukać lepiej płatnej pracy lub zacząć realizować jakiś odważny pomysł.

3. Edukacja zapewnia sukces.
Niewątpliwie wykształcenie otwiera nowe możliwości, jednak nad ludźmi dobrze wykształconymi zawsze będą górować ci, którzy mają twórczą wyobraźnię i odwagę, by realizować swoje pomysły. W każdym z nas tkwi potencjał, problem w tym, że z reguły jesteśmy nieświadomi talentów, które w nas drzemią. Zanim je rozbudzisz, powtarzaj słowa Alberta Einsteina: „Nieważna jest wiedza. Ważna jest wyobraźnia”!

4. Otrzymywanie pieniędzy za przyjemności jest niewłaściwe.
Jak często słyszałaś/eś stwierdzenie: „Koniec przyjemności, czas na pracę!” Wpoiło nam to przekonanie, że tylko jak się pracą umordujemy, należą się nam za nią pieniądze. W jakiej konstytucji jest zapisane, że praca nie może być przyjemnością? Że nie możemy zarabiać na naszym hobby? Są ludzie, którzy całkiem nieźle utrzymują się z grania w bilard, w gry komputerowe, z urządzania przyjęć czy robienia filmów z rodzinnych uroczystości.

5. Bogaci ludzie są źli.
Pewnie wolisz być biedna/y i dobra/y niż bogata/y i zła/y? Jeśli nadal będziesz tak myśleć, nigdy na wymarzone Hawaje nie polecisz. Twoja podświadomość nie dopuści do tego, byś „przeszła na stronę wroga”. A swoją drogą zastanów się, czy myśląc w ten sposób, nie usprawiedliwiasz swojego położenia? I jeszcze jedno: to bogaci ludzie mają środki, by zakładać fundacje, łożyć na kulturę, pomagać potrzebującym. Pomyśl o tym i naprawdę, bez żadnych „ale” zapragnij być jednym z nich.

6. Na świecie jest niedobór bogactwa.
Jeśli tak myślisz, jesteś w błędzie. Nie musisz mieć poczucia winy, że skoro zarabiasz więcej, odpowiadasz za to, że komuś się nie powiodło. Jeśli jesteś bogatsza niż inni nie oznacza, że wzięłaś więcej, niż Ci się należało. Ale taki sposób myślenia może spowodować, że nie zrobisz nic, by poprawić swój stan majątkowy.

Pentagram przyciągający pieniądze

Możesz również zastosować pentagramy, które pomogą Ci przyciągnąć pieniądze:

4 łyżki stołowe rozdrobnionych goździków (przyprawy)
4 łyżki stołowe rozdrobnionego cynamonu
4 łyżki stołowe rozdrobnionej gałki muszkatołowej
4 łyżki stołowe rozdrobnionego imbiru
kilka kropli olejku cynamonowego
kilka kropli olejku goździkowego
kilka kropli olejku z gałki muszkatołowej
2 łyżki stołowe rozdrobnionej gumy tragakantowej (lub gumy arabskiej)
4 łyżki stołowe wody

Połącz przyprawy. Dodaj olejki i zmieszaj ponownie. Uzyskaną mieszankę natchnij mocą. Do wody dodaj gumę tragakantową i dokładnie zamieszaj. Odstaw i zaczekaj, aż guma wchłonie całą wodę. Do tak powstałej mikstury dodaj rozdrobnione, natchnione mocą przyprawy i wszystko dobrze zmieszaj palcami. Powinna powstać mieszanka gęsta niczym ciasto. Jeśli mikstura jest zbyt papkowata, dodaj odrobinę więcej rozdrobnionych przypraw. Dłońmi uformuj płaskie koła o średnicy jednego cala. Weź ostry nóż i nakreśl na każdym kole pentagram (gwiazdę pięcioramienną). Odstaw w ciepłe miejsce do wyschnięcia. Trzymaj z dala od słońca. Gdy mikstura wyschnie i będzie twarda jak skała, gotowy produkt włóż do kieszeni lub portmonetki, aby przyciągać pieniądze. Pentagramy można też umieścić na ołtarzu pomiędzy dwiema zielonymi świecami namaszczonymi olejkiem paczulowym i cynamonowym. Możesz utworzyć większy pentagram z przypraw i założyć go na zielone świece, aby przyspieszyć przypływ większej ilości pieniędzy. Po upływie czterech tygodni zakop pentagram w ziemi, złóż podziękowania i zacznij używać nowego.

Więcej rytuałów znajdziesz w książce Encyklopedia leczniczych aromatów autorstwa Scotta Cunninghama.

Źródło: Irena A. Stanisławska, czasopismo „Gwiazdy mówią”

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.