Ezoteryka pozytywne myślenie Rozwój duchowy rytuały

Jak samodzielnie wykonać maślane ogniki, czyli lampeczki marzeń

lampeczki marzeń
Dodane przez Redakcja

Przedstawiona technika znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu kulturach – afrykańskich tradycjach voodoo, we wszechobecnych niegdyś w obszarze Morza Śródziemnego lampach oliwnych lub w lampeczkach hinduskich i tybetańskich. Zanim do powszechnego użytku weszły świece (a dla przeciętnych ludzi świeczki stały się dostępne w połowie XIX w.), większość lampeczek spalała oliwę lub inne tłuszcze. Do dziś taki rodzaj światełek jest wykorzystywany do celów magicznych, a ma to tę dodatkową zaletę, że wszystko możesz przygotować zupełnie samodzielnie oraz wypełnić własnymi myślami i zamierzeniami.

Wybór tłuszczu do lampeczki marzeń

Właściwie możesz tutaj wykorzystać też oliwę z oliwek lub jakikolwiek inny tłuszcz roślinny, ale ze względu na woń najlepiej nadaje się masło klarowane (można je zdobyć także jako ghee w sklepach orientalnych i z żywnością ekologiczną). Za alternatywę może też służyć tłuszcz kokosowy, który można nabyć w każdym niemal supermarkecie. Zebrałam bardzo dobre doświadczenia w każdym z tych wariantów.

Jak zrobić masło klarowane w domu?

Masło klarowane, jak już wspomniałam, można kupić, ale można je również dość szybko samemu przyrządzić: rozpuść po prostu kawałek niesolonego masła w garnku, aż na jego powierzchni wytworzy się specyficzna biała pianka (nie dopuść do zbrązowienia masła). Pozwól mu się tak jakiś czas gotować, po czym zbierz piankę lub przecedź rozgrzane masło przez czystą ściereczkę – tak oto powstaje masło klarowane, które w myśl tradycji ajurwedyjskiej odtruwa cały organizm.
Ty możesz z miejsca je zastosować do sporządzenia twojej lampeczki: do gorącego jeszcze tłuszczu dodaj kwiaty, listki lub korzenie wybranych roślin. Ja przeważnie pozwalam, żeby całość ostygła, po czym podgrzewam ją jeszcze raz, wyławiając przy tym dodatki z garnka.

Kilka pasujących składników:

Korzeń dzięgla lekarskiego: ochrona, światło, oczyszczenie, generalnie jako rozjaśnienie mętnych sytuacji; To także roślina, która świetnie się nadaje dla wszystkich, którzy chętnie pracują z aniołami
Anyż: na szczęście w miłości, dla wzmocnienia intuicji, do przepowiedni i układania kart
Liście brzozy: na nowy początek, kiedy chcesz zacząć coś od nowa, nabrać jasności, jako oczyszczenie kwestii mających wszystkim zainteresowanym przynieść możliwie wiele dobra
Kora dębu: wewnętrzna siła, przeciw stresom, na nawiązanie ponownej więzi z własną mocą, gdy zbyt wiele rzeczy dzieje się wokół nas naraz; na sprawiedliwość oraz w celu przywołania męskich bóstw energetycznych.
Kwiaty czarnego bzu: ochrona i błogosławieństwo, zwłaszcza dla kobiet i dzieci; w celu przyzywania energii boskich
Korzenie tataraku: wzmacnia energie zmysłowe i seksualne, działa uziemiająco, gdy mamy głowę w chmurach lub przeżywamy silny stres
Kwiaty rumianku: na wszelkiego rodzaju zaklęcia uzdrawiające, jako delikatne wzmocnienie i siła ochronna na czas wyzwań emocjonalnych
Kwiaty lipy: czary miłosne, zmysłowość
Kwiaty lawendy: rozluźnienie, oczyszczenie, powrót do wewnętrznej harmonii
Kwiaty jaśminu: miłość, harmonia, wzmocnienie doznań duchowych, więź ze światem duchów
Kwiaty róży: miłość, harmonia, ale także wszelkie tematy kobiece (kobiece siły, cykl, ciąża, pragnienie dziecka, menopauza – róże nadają się do wszystkich sytuacji w życiu kobiety)
Korzeń lukrecji: czary miłosne, wzmocnienie energii seksualnej (świetnie się nadaje do ponownego rozpalenia płomienia w długotrwałych relacjach)
Anyż gwiazdkowaty: magia finansowa, uziemienie, zaklęcia ochronne
Kwiaty głogu: zaklęcia ochronne, szczęście i błogosławieństwo, do przywoływania duchów natury i wróżek.

Zioła, których potrzebujesz do stworzenia swojej lampki marzeń, znajdziesz w sklepie Talizman.pl.

Wybierz foremkę i knoty

Teraz potrzeba ci już tylko foremki dla twojej lampy i nieco bawełny. W sprzedaży są również dostępne gotowe lampy lub tak zwane ghee wicks – skrawki bawełny, sprzedawane jako knoty do lampek. Ale można też prościej: przygotuj metalowy pojemniczek na swoją lampkę, najlepiej z małym dziubkiem, na którym można ułożyć knot i z którego będzie on mógł delikatnie zwisać. Taką lampeczkę można zrobić nawet z odpowiednio uformowanych osłonek podgrzewaczy. Magia nie ma nic wspólnego z twoim budżetem, lecz z twoją kreatywnością.
Za knot mogą ci posłużyć zwyczajne knoty do lamp lub kawałek czystej bawełny, odpowiednio przez ciebie uformowanej. Przy odrobinie ćwiczeń, szybko załapiesz odpowiedni sposób skręcania materiału. Wypełnij swoją lampę klarowanym masłem lub olejem oraz dorzuć symbole swojego życzenia. Mogą one mieć postać małych karteczek, na których spiszesz swoje pragnienia, kamyka, monety, kawałków konkretnej rośliny, olejków eterycznych (w niewielkiej ilości), proszku drzewa sandałowego lub sproszkowanych ziół, może zawieszki biżuteryjnej albo perełki lub innych dodatków ze sklepu papierniczego. Jeżeli masz wątpliwości, poproś o prowadzenie w tym konkretnym czasie swoją duchową postać.
Możesz też zatopić w swojej lampeczce kilka knotów, zapalając w ten sposób symboliczną liczbę płomieni. W zasadzie znamy tę technikę ze świeczek w szklanych pojemniczkach, jednakże samodzielne wykonanie jest bardziej przyjazne dla środowiska (nie trzeba transportować składników przez pół świata, żeby następnie znów rozwozić gotowe świece). Do tego wzmacnia kreatywność i jest tańsze. Zyskujesz przy tym pewność, że przy produkcji twojej lampki wotywnej wykorzystane zostały jedynie naturalne składniki. Jeżeli podoba ci się taki system pracy, stworzenie prawdziwej lampki maślanej może być dobrą przygodą. Wypełniasz ją zawsze od nowa, zgodnie ze swoimi życzeniami.

Więcej magicznych rytuałów znajdziesz w książce „Miejskie wiedźmy” autorstwa Claire.

Autor: Claire

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.