Astropsychologia Karty do wróżenia karty duchowe wróżenie

Lenormand – mało popularne karty do precyzyjnych wróżb

karty Lenormand
Dodane przez Redakcja

Karty Lenormand są wyjątkowo oryginalne i bardzo interesujące, chociaż mniej rozpowszechnione niż karty Tarota. Już same symbole są sugestywne i mówią o różnych dziedzinach życia, co ułatwia prognozowanie przy ich pomocy. Pozwalają przy pewnym doświadczeniu i odrobinie intuicji stawiać bardzo precyzyjne wróżby.

Karty Lenormand  – talia

Cała talia zawiera 36 kart, które dzielą się na pozytywne, negatywne i neutralne. Podział ten jest umotywowany faktem, że w przeciwieństwie do innych kart (np. Tarota) nie istnieje pozycja odwrócona. Tak więc charakter negatywny lub pozytywny jest już z góry zdeterminowany, a jego natężenie wzmacnia lub osłabia kontekst. Karty neutralne w tej sytuacji mogą uzyskać znaczenie dodatnie lub ujemne dzięki kartom, które w układzie znajdą się obok nich. Pozytywnych kart jest 22 (liczba Arkanów Wielkich w Tarocie), negatywnych natomiast 9, a neutralnych 5. Ponieważ przy wróżeniu zawsze jest bardzo istotny kontekst, a w kartach Lenormand wpływa on także na znaczenie kart neutralnych, stąd też jest niezwykle przydatne nauczenie się różnych schematów rozkładania.

Twórczynią tych kart do wróżenia jest Marie-Anne Lenormand, francuska wróżka, która żyła na przełomie XVIII i XIX wieku. Przy pomocy swoich kart doradzała m.in. Napoleonowi i Józefinie. Po jej śmierci  pozostały rękopisy, w której opisane było znaczenie wszystkich używanych przez nią kart oraz ich interpretacja i znaczenie w konkretnych zestawieniach. Dzięki temu karty do wróżenia Lenormand  mogą być wykorzystywane do wróżby kompleksowej, dokładniej, która nie raz zaskakuje nietypowymi rozwiązaniami. Co więcej, ta karciana wróżba łączy przyszłość z teraźniejszością i przeszłością, dając pełny obraz sytuacji, w której znajduje się dana osoba.

Podział kart Lenormand

Karty pozytywne:

Wysłannik, Koniczyna, Statek, Dom, Bukiet kwiatów, Dziewczynka, Niedźwiedź, Gwiazdy, Bocian, Pies, Wieża, Ogród, Serce, Pierścionek, Mężczyzna, Kobieta, Lilie, Słońce, Księżyc, Klucz, Ryby, Kotwica

Karty negatywne:

Chmury, Wąż, Trumna, Kosa, Rózgi, Lis, Góra, Myszy, Krzyż

Karty neutralne:
Drzewo, Ptaki, Droga, Książka, List.

Lenormand i Duża Tablica

„Duża Tablica”, daje wgląd w najważniejsze obszary twojego życia. Miejsce pracy widoczne jest przy karcie Kotwicy, sytuacja rodzinna przy karcie Lilii, twoje związki miłosne przy kartach Pierścionka i Serca, twoje finanse przy karcie Ryb, zdrowie przy karcie Drzewa, najbliższy przyjaciel ukryty został pod postacią Psa, matka pod postacią Żmii, żyjący ojciec jest Niedźwiedziem, tylko karta Dziecka reprezentuje nasze własne, niedojrzałe jeszcze dziecko. Karta Księżyca zdradza twój stan ducha, twoje psychiczne nastawienie.
Z kart Lenormand czytaj tak samo, jak z książki, tz. z lewej strony na prawą. Karta stojąca po prawej stronie pewnej karty, zdradzi tobie zbliżające się wydarzenie. Nie zapomnij, że karty Lenormand mówią właśnie o tym, co wkrótce nadejdzie, czego się możesz spodziewać, np. Karta Ryb w połączeniu z Kartą Myszy oznacza zbliżające się straty finansowe, wydatki, karta Pierścionka w połączeniu z Górą lub Wieżą – trudności i problemy w związku miłosnym, itp.

Na umjejętne czytanie z kart składa się nie tylko biegła znajomość ich poszczególnych znaczeń ale również ich związków między sobą. Niejednych musisz wyuczyć się po prostu na pamięć, inne przy odrobinie wyobraźni możesz ze sobą łatwo połączyć.
Będąc kreatywnym, zapisując swoje układy, szybko przekonasz się, że Karta Rózg (kontaktowanie się, komunikacja) w połączeniu z Kartą Słońca, okaże się miłą, często bardzo owocną rozmową, w połączeniu z Kotwicą – dotyczącą pracy, itp.
Karta Trumny w połączeniu z Kartą Listu może oznaczać zwykłe zwolnienie lekarskie (czas choroby), (Trumna – choroba, zmartwienie, List – wiadomość, dokument).

Nie bez znaczenia jest kierunek patrzenia, dotyczący zarówno osób, jak i zwierząt, szczególnie jeśli jesteś posiadaczem oryginalnej talii Lenormand. Zwróć uwagę na kierunek patrzenia Karty Pani lub Pana. Przed sobą mają wydarzenia najbliżej przyszłości, za sobą sprawy, z którymi nie chcą mieć nic wspólnego, od których się przecież odwracają. „W plecach” znajdują się często wydarzenia najbliższej przeszłości.
Pozostań ze mną chwileczkę właśnie przy kartach osób pytających. Zwróć uwagę na karty, które stoją między nimi, szczególnie jeśli nie ma ich wiele. Karty te mówią o tym, co ich aktualnie łączy lub dzieli, z jakimi problemami przyjdzie się im w najbliższym okresie borykać.
Spójrz na kierunek patrzenia karty Lisa, który jak wiesz jest symbolem fałszu, nieprawidłowości, wyrafinowania, cwaniactwa, nieuczciwości, itp. Spójrz w jakim kierunku nadciągają ciemne, grafitowe Chmury, które w połączeniu z kartą Drzewa – zwiastują niedomogi zdrowotne, itd.
Mogę tobie przyrzec, że wgląd w karty Lenormand stanie się dla ciebie miłym rytuałem, szczególnie jeśli rozłożysz „Dużą Tablicę”. Choć nie jest to konieczne, możesz zapalić na stole świecę – rytuały należy przecież pielęgnować.

Wykorzystaj do wróżenia karty Mlle Lenormand.

Źródło: Iwona Porożyńska

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.