Terapie zakwaszenie organizmu Zdrowie

Jak bardzo zanieczyszczone jest Twoje ciało?

zanieczyszczone ciało
Dodane przez Redakcja

Teoria siedmiu stopni zanieczyszczenia ciała Georgesa Oshawy pokazuje nam dobitnie, co trucizny robią z naszym organizmem. Georges Oshawa (1893-1966) był japońskim filozofem i znaczącym przedstawicielem makrobiotycznej nauki o odżywianiu. Jego teoria zanieczyszczeń jest szczególnie popularna w Rosji i przez wielu lekarzy jest tam brana pod uwagę w diagnozie i terapii.

Jeśli nie odżywiamy się prawidłowo i obciążamy ciało zbyt wieloma obcymi substancjami, zanieczyszczamy je coraz bardziej. Georges Oshawa podzielił ten proces na siedem stopni. Wraz z każdym z nich dochodzą nowe objawy. Każda diagnoza odpowiada określonemu poziomowi zanieczyszczenia ciała. Zadaniem lekarza jest postawienie diagnozy, a naszym osobistym zadaniem jest rozpoznanie, na jakim poziomie zanieczyszczenia znajdujemy się i jak możemy uwolnić organizm od toksyn. Właśnie tutaj lekarz i pacjent mogą ze sobą współpracować. Ważne jest, żeby jako pacjent wziąć odpowiedzialność za swoje ciało i poznać oddziaływanie odżywiania oraz trucizn na zdrowie. Na wszystkich stopniach zanieczyszczenia cierpi też układ immunologiczny, co niesie ze sobą również zwiększanie się liczby pasożytów w ciele. Ciało jest zawsze dotknięte zanieczyszczeniem jako całość.

Pierwszy stopień: zmęczenie

Przy pierwszym stopniu tkanka nerwowa zaczyna się zanieczyszczać. Sygnały elektryczne nie docierają już w tak dobrym stopniu do komórek. Następują też początki osteochondrozy, a więc dystrofii kości i chrząstek w stawach oraz kręgosłupie, przy czym dolegliwości mogą czasami wystąpić dopiero po piętnastu latach.
Na tym etapie pozornie nie występują żadne objawy, najwyżej bardzo nieznaczne oznaki, które zazwyczaj nie są brane na poważnie. Człowiek po prostu szybciej się męczy i często ma również zmęczone, lekko zaczerwienione oczy.

Drugi stopień: dolegliwości

Gdy człowiek znajduje się na drugim etapie zanieczyszczenia, zaczyna odczuwać dolegliwości: bóle głowy i stawów, wyczerpanie, coś swędzi albo ciśnie. Objawy przychodzą i odchodzą. Jeśli człowiek jest wypoczęty i wyspany, czuje się lepiej. Dlatego zazwyczaj nie zwraca uwagi na dolegliwości i nie przychodzi mu do głowy, że mogą to być oznaki postępującego powoli zatrucia. Ciało próbuje pozbyć się złogów przez łzawienie oczu, biegunkę, gorączkę, „przeziębienie”. Dzięki przyjęciu medykamentów symptomy przeważnie się cofają, ale naturalne oczyszczanie zostaje zablokowane i ciało jest jeszcze bardziej zanieczyszczane.

Skorzystaj ze skutecznych sposobów oczyszczania organizmu opisanych w książce Oczyszczanie dla każdego. Kuracje na dzień, weekend, dwa tygodnie.

Trzeci stopień: reakcje alergiczne

W tej fazie odczuwamy objawy o wiele wyraźniej. Często występują reakcje alergiczne, które idą w parze z tym, co daje się zaobserwować już przy drugim stopniu: systematycznym wydalaniem toksycznych substancji objawiającym się przez poranny kaszel, zatkany nos, nalot na języku, drobne wysypki, wypryski czy egzemy. Także wątroba, nerki i jelita chcą uwolnić się od trucizn, co powoduje nieprzyjemne symptomy i bóle.
Na trzecim etapie powstają chroniczne choroby. Zanieczyszczenia odkładają się w tkankach. Rezultatami są cellulit, złogi tłuszczu i nadwaga, a także zapalenie tkanki łącznej w okolicach oczu, zaczerwienienia, swędzenie i suchość oczu.

Czwarty stopień: zastój płynów

Do objawów trzech wcześniejszych stopni dochodzi teraz zanieczyszczenie przestrzeni międzykomórkowych. Odpady odkładają się w konsystencji kaszki i jako kamienie w nerkach, pęcherzyku żółciowym i stawach. Zanieczyszczenia nie znajdują się jeszcze w komórkach, ale w przestrzeniach między nimi. Przy tym zaopatrzenie komórek w składniki odżywcze i docieranie do nich elektrosygnałów jest już zakłócone (patrz: pierwszy stopień).
Powstają opuchlizny twarzy, nóg i wokół ścięgna Achillesa, co może wiązać się z problemami w obszarze genitalnym. Nieostre widzenie wskazuje między innymi na początki zaćmy.
Jeśli na tym stopniu zaczniemy oczyszczanie ciała, możemy jeszcze na czas przywrócić swoje zdrowie.

Piąty stopień: deformacja organów

Na tym etapie deformują się dotknięte organy, również organy zmysłów. Zanieczyszczenie ciała dużymi ilościami toksyn prowadzi do twardnienia i powiększania się organów oraz do zwężenia naczyń.
Rezultatem mogą być reumatyzm, poliartretyzm, przerost serca, deformacje kości, wysokie ciśnienie krwi, marskość wątroby, choroby tarczycy, trzustki i nadnerczy, postęp chorób wrzodowych, zaćma i jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa i wiele innych chorób, które należy brać na poważnie.
W tym stadium człowiek jest już zależny od medykamentów i lekarzy, przy czym uprawia się czyste leczenie objawów, co nie przynosi żadnego efektywnego zdrowienia, a przyczynia się do nasilonego zatrucia lekami.

Szósty stopień: degeneracja

Tutaj zaczyna się degeneracja tkanek wątroby, mózgu i innych organów. Dochodzi do udarów, paraliżu, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (choroby Bechterewa), choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego czy utraty wzroku.

Siódmy stopień: rozkład

Na siódmym etapie zatrucia da się zaobserwować rozkład komórek i organów. Tworzą się złośliwe nowotwory. Ogromna ilość toksyn sprawia, że życie jest prawie niemożliwe. Także w oczach i wokół nich mogą tworzyć się nowotwory.

Co zrobić z zanieczyszczonym ciałem i duchem dowiesz się z książki cenionej rosyjskiej uzdrowicielki Lumiry zatytułowanej „Holistyczne uzdrawianie wzroku”.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.