długowieczność radiestezja relaks Zdrowie

Tajemnice, które kryją piramidy. Dlaczego są niezwykłe i po co je wznoszono?

Dlaczego budowano piramidy?
Dodane przez Janusz Nawrocki

Niezwykła moc piramid znana jest od dawna. Te niezwykłe budowle wznoszone były na różnych kontynentach, prawdopodobnie również w Europie. Radiesteci uważają, że piramidy mogą służyć również do użytku domowego np. do przechowywania żywności czy leczenia. Jakie mają właściwości i jaka jest ich tajemnica?

Bośniackie Piramidy w Europie

Piramidy przyciągają uwagę swym ogromem i zagadkowym przeznaczeniem. Tego rodzaju ogromne budowle wznoszono w wielu regionach świata. Odkrycia dowodzą, że piramidy budowano też w Europie. W połowie kwietnia 2006 r. ekipa archeologiczna rozpoczęła prace nad odsłanianiem piramid odkrytych w Bośni. Piramidy mają się kryć we wnętrzu dwóch, a może nawet trzech wzgórz, usytuowanych w pobliżu wsi Visoko, ok. 30 km na północ od Sarajewa.

Prace rozpoczęto u podnóża dwóch wzgórz, które przypuszczalnie skrywają niezwykłe budowle. Wykopaliska mają być prowadzone planowo, w 10 wybranych strefach o powierzchni 20 na 50 m. Archeolodzy spodziewają się odkryć wejście do piramidy. Na pierwsze oznaki, że pod warstwą gleby mogą znajdować się piramidy, natrafił w 2005 r. archeolog dr Semir Osmanagić. Początkowo nikt nie chciał w to uwierzyć, ze względu na usytuowanie piramid oraz ich niespotykaną wielkość. Wskazówką było nie tylko ukształtowanie terenu, ale też analiza zdjęć satelitarnych. Dane uzyskane dzięki satelitom dowodzą, że obydwa wzgórza ulegają wychłodzeniu znacznie szybciej, niż ich otoczenie, co z kolei wskazuje, iż we wzgórzach znajdują się wielkie puste przestrzenie.
Porośnięte gęsto roślinnością wzgórze Visocica ma 645 m wysokości.

Jeśli ukryta w nim piramida jest niewiele niższa, to stanowi ona największy tego rodzaju obiekt na świecie. Jak ustalił Semir Osmanagić, z pochodzenia Bośniak, pracujący od lat w ośrodku badawczym w USA, cztery boki piramidy skrywanej przez wzgórze Visocica, usytuowane są zgodnie z kierunkami świata. Odkrywca twierdzi, że przypomina to zasady wznoszenia słynnej piramidy z Meksyku. Obiekt w Visocicy, jego odkrywca nazwał „Bośniacką Piramidą Słońca”, a mniejszy w sąsiedniej górze – „Bośniacką Piramidą Księżyca”.
Już latem 2005 r., prowadząc początkowo prace w tajemnicy, Osmanagic z ekipą archeologów i geologów przeprowadził pierwsze pomiary i analizy w wybranych punktach wzgórza. Przyjęto wówczas, że również w sąsiednim wzgórzu może kryć się piramida. Taka para obiektów, według bośniackiego archeologa, przypomina zespoły piramid występujące w Ameryce Południowej.

Podobieństwo do budowli Majów

Dr Semir Osmanagić przez 15 lat badał piramidy w Ameryce Łacińskiej. Według niego odkrycie piramid na Bałkanach było tylko kwestią czasu. Uważa, że piramidy w okolicach Visoko przypominają obiekty wznoszone przez Majów. Gdy jesienią 2005 r. natknął się na ślady kamiennych bloków u podnóża góry Visocica zdecydował przeprowadzić na własny koszt prace wykopaliskowe. Ekspedycja naukowa będzie pracować w terenie przez 6 miesięcy tego roku, od kwietnia do zimy. Koszt tego przedsięwzięcia, to ok. 125 tys. euro.
– Odkryliśmy już kamienne bloki, które najprawdopodobniej przykrywają piramidę. Odnaleźliśmy utwardzony stopień wejściowy i podziemne tunele – oświadczył Osmanagić w grudniu 2005 r., gdy na konferencji prasowej ujawnił odkrycie piramid w Bośni.
– Wzgórze już tu było – zapewniał archeolog. – Jakaś starożytna cywilizacja nadała mu kształt i pokryła prymitywnym betonem, tworząc piramidę.

Przypuszcza się, że zasypane ziemią piramidy wzniesiono z kamiennych bloków. Z kolei do pokrycia wzgórza, co wykazały badania, użyto zlepionego żwiru uformowanego w bloki.
Już pierwsze tygodnie prac w kwietniu 2006 r. przyniosły efekty.

– Natrafiliśmy na zewnętrze mury. Ich powierzchnia jest idealnie płaska, co najnowsze ustalenia, dokonane za pomocą analizy zdjęć satelitarnych i odczytów kamer termicznych wskazują, że piramidy mogą znajdować się także w dwu sąsiednich wzgórzach, nieco mniejszych od Visocicy.
Międzynarodowy zespół ekspertów współpracujący z dr Osmanagiciem uważa, że kształt wzgórzu nadali Illirowie, lud który w starożytności zamieszkiwał Półwysep Bałkański.
Państwo Illiria powstało w 380 r. p.n.e., i kwitło do 168 p.n.e., kiedy to zostało podbite przez Rzymian. Niewiele wiadomo o tym starożytnym ludzie, jednak zespół Osmanagicia sądzi, że społeczność ta była bardziej rozwinięta niż dotychczas zakładano.

Piramidy określane są jako miejsca z niezwykłą energią. W Polsce i Europie także istnieje wiele miejsc mocy, o których przeczytasz w książce Leszka Mateli Sekrety katedr i miejsc mocy.

Tajemnice piramid we Włoszech i Chinach

Piramidy nadal kryją swe tajemnice. Naukowcom, jak dotąd, nie udało się ostatecznie wyjaśnić, czy są to grobowce władców, świątynie, czy też obserwatoria astronomiczne. Krążą też hipotezy, że to generatory energii lub dzieła przybyszów z kosmosu. Nauka ustaliła, że piramidy budowano głównie między rokiem 3 tys. p.n.e. a 1000 r. n.e. Wznoszono je jednak w tak wielu rejonach świata, że założyć trzeba, iż kulturę piramid rozpropagowały jakieś żeglarskie ludy. Podobnie jak wcześniej musiało dziać się z kulturą megalitów, której najpopularniejszym zabytkiem jest Stonehenge.
Bośniackie piramidy nie są przypuszczalnie jedynymi tego rodzaju obiektami w Europie. Jesienią 2004 r. świat obiegła wieść, że trzy piramidy odkryto we Włoszech, pod miastem Montevecchia, 40 km od Mediolanu. Miały to być kamienne budowle, tak jak w Bośni przykryte warstwą ziemi i zamienione we wzgórza. Na istnienie tych obiektów miały wskazywać analizy zdjęć satelitarnych. Najwyższa z włoskich piramid ma podobno 150 m. Sprawa jednak ucichła i nie wiadomo, czy we wzgórzach Montevecchia rzeczywiście kryją się piramidy.
Niejasna jest też sprawa chińskich piramid. Według wielu źródeł, w latach 50. XX w. odkryto w Chinach, w prowincji Shensi, ogromną piramidę, którą nazwano Biała Piramida. Podobno ma ok. 300 m wysokości. Podobno, bo rząd Chin nie dopuszcza do niej naukowców z Zachodu. Istnienie na tamtym obszarze Białej Piramidy i kilku innych, nieco mniejszych, potwierdzają zdjęcia satelitarne oraz fotografie i meldunki dyplomatów oraz turystów, którym udało się dotrzeć w tamten rejon ChRL.
Chińscy naukowcy prowadzą ponoć badania tych budowli, jednak dotąd nie ujawniono, kiedy i jaka cywilizacja je wzniosła. Krążą pogłoski, że piramidy te zbudowano nie z kamienia, ale z bloków gliny. Na równinie Qin Chuan i w dolinie Qin Lin, w prowincji Shensi znajdują się też piramidy ziemne, których wiek określono na ok. 4,5 tys. lat.

Monumenty w Ameryce Południowej i Afryce

Sporo już wiadomo o piramidach Ameryki Południowej. Na najdawniejsze natrafiono w ruinach Caral, najstarszego znanego nauce miasta Ameryki.
Caral leży w centralnej części Peru, ok. 200 km na północ od Limy. Miasto wraz z piramidami wzniesiono przed 2627 r. p.n.e., a więc w czasach, gdy Egipcjanie planowali dopiero budowę piramidy Cheopsa.
Poznano już wiele podobnych budowli w Ameryce Łacińskiej. W połowie kwietnia 2006 r. natrafiono tam na kolejną piramidę. Tym razem archeolodzy odkryli liczącą 1,5 tys. lat ogromną piramidę na terenie obecnej dzielnicy robotniczej miasta Meksyk. Budowla znajduje się wewnątrz wzgórza, na którym corocznie organizowana jest inscenizacja drogi krzyżowej. Ta piramida ma podstawę tej samej wielkości, co wielka Piramida Księżyca na słynnym stanowisku archeologicznym Teotihuacan.
Zdaniem archeologa dr. Jesusa Sancheza, piramida z miasta Meksyk służyła do celów ceremonialnych i została wzniesiona przez tych samych budowniczych, którzy stawiali piramidę w Teotihuacan w okresie pomiędzy 400 r. a 500 r. n.e.
Najbardziej znanym tego rodzaju obiektem jest piramida Cheopsa, zwana też Wielką Piramidą, usytuowana w Gizie w Egipcie. Według ustaleń naukowców, wzniesiono ją ok. 2560 r. p.n.e. W jej pobliżu stoją dwie mniejsze piramidy – Chefrena i Mykerinosa.

Piramidę Cheopsa postawiono na sztucznie wyrównanym terenie (różnice poziomu wynoszą zaledwie ok. 2 cm), a jej boki, każdy długości ok. 230 m, ustawione są zgodnie z kierunkami świata. Obiekt ten zbudowano z wielkich bloków kamiennych, ważących przeciętnie ok. 2,5 ton. Cała budowla składa się z ponad 2,3 mln takich bloków. Pierwotnie obłożona była płytami wapienia, jednak ta okładzina nie zachowała się do naszych czasów. Dlatego też piramida po wybudowaniu mierzyła ponad 146 m, a obecnie ok. 137 m. Wejście do piramidy znajduje się w jej północnej ścianie. Korytarz prowadzi stamtąd do komory, tzw. królewskiej, położonej na wys. 42 m. Wewnątrz budowli znajdują się jeszcze dwie komory – jedna poniżej poziomu terenu, druga powyżej poziomu podstawy. Odkryto też korytarze i komnaty, do których nie udało się jeszcze dotrzeć.
Nie wiadomo ile piramid wzniesiono w Egipcie. Wciąż tam odkrywa się kolejne. W maju 2002 r., w okolicach Gizy, natrafiono na pogrzebaną w piasku, liczącą 4,5 tys. lat piramidę. Przyjęto, że była ona grobowcem żony Dżedefre, syna Cheopsa.

Jeżeli chcesz wykorzystać energię miejsc i nauczyć się rozpoznawać choroby, badać stopień polaryzacji ciała oraz wzmocnić swoją witalność, sięgnij do książki Radiestezja w praktyce Janiny Lampert-Smak.

Dlaczego budowano piramidy?

Postawiono tu wiele hipotez. Przykładowo, według dr Lisy Schwappach, kuratora Rosicrucian Egyptian Museum w kalifornijskim San José, egipskie piramidy nie tylko miały unieśmiertelnić pochowanych w nich faraonów, ale były też efektem programu robót publicznych. Dzięki budowie piramid, gdy Nil zalewał pola, a miliony egipskich fellachów pozostawały bez pracy, w Egipcie panował spokój. Ludność ciężko pracowała, ale zapewniano jej wyżywienie. Z kolei według polskich naukowców, prowadzących badania w Sakkarze pod kierunkiem prof. Karola Myśliwca z Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN, to naturalne formy geologiczne – góry – zainspirowały budowniczych pierwszych piramid. Ponieważ w Egipcie, na terenach wzdłuż brzegów Nilu grunt jest płaski, jego starożytni mieszkańcy zapragnęli stworzyć wypiętrzenia. Najstarsza tamtejsza piramida – Dżosera – została wzniesiona na naturalnych skalnych tarasach.

Jak budowano piramidy?

Na ten temat także utworzono sporo teorii. Interesującą hipotezę postawił w tej sprawie latem 2002 r. Polak, Wojciech Kołłątaj. Opierając się na przekazach greckiego dziejopisa Herodota żyjącego w V w. p.n.e., Kołłątaj założył, że do budowy tych wielkich konstrukcji wykorzystywano proste maszyny – rozmaite dźwignie. Pozwalało to budować szybko i przy udziale znacznie mniejszych zespołów robotników, niż to się zwykle zakłada.
Gdzie i kiedy powstała najstarsza piramida? Jaki lud wymyślił tę konstrukcję? I z jakiego powodu spodobała się ona tak różnym nacjom, że kamienne piramidy wznoszono aż przez 4 tysiąclecia? Na te pytania wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Niezwykła moc domowych piramid

Przeprowadzono wiele doświadczeń, które miały wykazać niezwykłą moc piramid. Badano wpływ seansów w piramidach (np. przy muzyce relaksacyjnej) na zdrowie, energię, czakramy. Propagatorzy stosowania piramid w Polsce, zarówno kobiety jak i mężczyźni, jako pozytywne skutki korzystania z ich siły, podawali m.in. odmładzanie, witalność, relaks, ustanie dolegliwości i chorób, zwiększenie sił życiowych. Badania właściwości piramid wykazały, że można je stosować w domu, aby

 • wzmocnić biopole człowieka i innych organizmów żywych
 • wzmocnić czakry
 • poprawić zdrowie, zwiększyć wydolność i odporność
 • zlikwidować bóle, stany zapalne i wspomóc odchudzanie
 • przyspieszyć gojenie się ran i innych urazów
 • zrelaksować się
 • rozwijać zdolności parapsychiczne
 • stymulować wzrost i rozwój roślin, zwiększyć ich odporność
 • zakonserwować żywność, zasuszyć owoce, warzywa, kwiaty
 • oczyścić metale
 • zwiększyć biowitalność wody i innych płynów
 • oczyścić energetycznie napoje i żywność.

Możesz także wykorzystać piramidę do zmagazynowania energii. Posłuży Ci do tego piramida z kryształu górskiego, którą wykorzystasz także do naładowania zmęczonych kryształów.

 

 

Źródło:  miesięcznik „Czwarty Wymiar”, Leszek Matela

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link