Astropsychologia chiromancja

Chiromancja – jak interpretować gesty i wygląd dłoni, by odkryć tajniki osobowości

chiromancja - jak interpretować gesty dłoni?
Dodane przez Janusz Nawrocki

Chiromancja to potocznie wróżenie z dłoni. Dzięki jej technikom dowiemy się, jaką osobowość posiada nasz rozmówca i czego możemy się spodziewać po takiej znajomości. Na dobrą interpretację wystarczy tylko kilka chwil.

Czym jest chiromancja?

Chiromancja pozwala na odczytanie z wyglądu dłoni cech charakteru i losów danej osoby. Taka wróżba zwykle ma charakter pozytywny i nie zdradza żadnych negatywnych przekazów. Podczas wróżenia z dłoni zwraca się uwagę na jej wielkość, kształt, kolor skóry oraz linie, które przebiegają na wewnętrznej stronie. W interpretacji linii zwraca się uwagę na ich długość, kształt, grubość, strukturę oraz to, czy się przecinają bądź pokrywają w jakichś fragmentach. Ich układ jest unikalny, tak samo jak linie papilarne, które są charakterystyczne dla danego człowieka. Podczas rozmowy możemy także zwrócić uwagę na zachowanie drugiej osoby i to, co robi ze swoimi rękami. Gesty zdradzą wiele o tym, jak czuje się w danej chwili i czy jest z nami szczery.

Za pomocą analizy wyglądu i kształtu dłoni oraz palców a także z obserwacji skóry stóp czy nóg nauczysz się eliminować i diagnozować schorzenia o charakterze psychosomatycznym i duchowym a także poznasz choroby na które jesteś narażony.  Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w książce Twoje palce zwierciadłem zdrowia.

Gesty dłoni – interpretacja mowy rąk

Do najbardziej popularnych przejawów komunikacji niewerbalnej należy mowa rąk. Umiejętność odczytywania gestów jest bardzo pomocna w życiu codziennym. Bez niej wielu rzeczy nie będziemy w stanie zrozumieć, a także nasz sposób komunikowania się będzie ograniczony i ubogi.
Różne gesty wykonywane dłońmi mają ogromne znaczenie w kontaktach z ludźmi i w sposób znaczący wpływają na to, jak człowiek jest postrzegany. Jak odczytać poszczególne gesty:

 • Bębnienie palcami po stole. To typowa oznaka zniecierpliwienia. W ten sposób świadomie lub nieświadomie przekazywany jest sygnał, że coś trwa zbyt długo (np. czyjeś wystąpienie). Jeżeli do nas przekazywany jest tego rodzaju sygnał, to powinniśmy danej osobie poświęcić nieco uwagi, wciągając ją np. do dyskusji.
 • Zakładanie splecionych rąk za głowę. Taki gest pokazuje pewność siebie. Osoba go czyniąca sugeruje, że umie rozwiązywać problemy. W ten sposób może też być wyrażana pewność siebie i przewaga nad rozmówcą. Zakładanie rąk za głowę znamionuje również osoby lubiące pouczać swoich rozmówców i wytykać im błędy. Jeśli będziemy przez taką osobę pouczani i strofowani, to najlepiej odwdzięczyć się tym samym, gdyż inaczej znajdziemy się na przegranej pozycji.
 • Ręce trzymane w kieszeniach. Ręce lub ręka schowana głęboko do kieszeni sugerują, że dana osoba chce skryć swoje uczucia i zamiary, maskuje reakcje. Niektórym ręce w kieszeniach dodają pewności siebie i stają się wzorcem amerykańskiej przebojowości.
 • Głaskanie brwi. Gdy dana osoba często głaszcze dłońmi brwi, może to być wyrazem jej wybujałej fantazji, ubarwiania opisywanych przez nią zdarzeń, koloryzowania i dodawania od siebie. Często, gdy słuchamy osobę głaszczącą brwi, mamy wrażenie, że buja ona w obłokach. Jeśli ktoś na przemian głaszcze brwi i spogląda na swoje paznokcie, będzie to wskazówka, że treść wypowiedzi danego człowieka jest prawdopodobnie nieprawdziwa.

Naucz się odczytywać myśli człowieka dzięki jego gestom i ruchom ciała. Niezbędne do tego wskazówki znajdziesz w książce Co inni myślą o Tobie. Bez słów, bez kłamstw.

Co mówią linie na dłoniach?

Linie na dłoniach mogą świadczyć m.in. o zdrowiu, o naszych pozytywnych i negatywnych cechach charakteru, o uzdolnieniach, karierze, szczęściu, niepowodzeniach. Zawierają mnóstwo informacji. Mamy kilka głównych linii zarysowujących się dosyć wyraźnie na dłoniach. Są to: linia Życia, linia Głowy, linia Serca, linia Przeznaczenia (Losu), linia Zdrowia, linia Małżeństwa oraz linia zwana też Pierścieniem Wenus (Wenery):

linie na dłoni

Źródło: „Tajniki osobowości” autorstwa Genowefy Szrajer i Stefana Karola Wdowiaka

 • Linia Życia (1) świadczy o energii życiowej i przebiegu życia, a nie o jego długości. Długa linia charakterystyczna jest dla osób mających dużą intuicję, osób emocjonalnych, naturalnych, świadczy też o równowadze i stabilizacji.
 • Linia Głowy (2) (rozumu) wskazuje przede wszystkim na stan pamięci. Wyraźna i głęboka oznacza doskonałą pamięć.
 • Linia Serca (3) i stopień jej rozgałęzienia mówi o wrażliwości emocjonalnej człowieka, o uczuciach. Linia bez rozgałęzień wskazywać może na okrucieństwo. Zbyt duże rozgałęzienie może świadczyć o kochliwości, pobudliwości.
 • Linia Przeznaczenia (4) pokazuje stan równowagi wewnętrznej, wskazuje na odporność psychiczną osoby.
 • Linia Zdrowia świadczy o funkcjonowaniu przewodu pokarmowego i wątroby.
 • Linia Małżeństwa (7) wskazuje na stabilność człowieka. Jedna linia to wysoki stopień stałości. Jeśli tych linii jest więcej, może to świadczyć o niestałości w partnerstwie.
 • Pierścień Wenus (Wenery) (8) to symbol wpływów kosmicznych. Jego obecność wskazuje na jakieś niezwykłe zdolności człowieka.

Trzy wyraźne linie na przegubie tzw. bransoletki (9) oznaczają zdrowie, bogactwo i szczęście. Jeśli te linie splatają się ze sobą, może to oznaczać życie wypełnione ciężką pracą.

Budowa dłoni a cechy charakteryzujące człowieka

Ręce są wizytówką człowieka, zwierciadłem jego osobowości. Kształt dłoni, przebieg linii, układ wzgórków to indywidualne cechy. Dziedzina wiedzy, zajmująca się odczytywaniem znaków z dłoni, zwana jest chirologią. Posiada ona tradycję sięgającą kilku tysiącleci. Potrzeba naprawdę wielu lat nauki i praktyki, aby nauczyć się sztuki czytania z dłoni, by wyczytać z dłoni charakter człowieka, czy określić jego predyspozycje. Jednak niektóre tajemnice naszych rąk jesteśmy w stanie odkryć, wykorzystując nawet podstawową wiedzę na ten temat. Na naszych dłoniach warto zwrócić szczególną uwagę na główne linie i wzgórki:

 • Dłoń płaska – człowiek ugruntowany w swoich przekonaniach, z reguły nieustępliwy, chyba że zostaną mu podane logiczne argumenty poparte faktami.
 • Dłoń wklęsła – brak pewności siebie w konfrontacji ze środowiskiem, w którym człowiek żyje i pracuje.
 • Duża dłoń – człowiek chętnie wykonujący prace precyzyjne. Bardzo wyważony w słowach, niemniej zawsze można na nim polegać.
 • Mała dłoń – człowiek zaangażowany w tzw. duże sprawy, ma wygórowane ambicje i wysoko mierzy.
 • Szeroka dłoń – człowiek pracowity, praca jest dla niego podstawowym systemem wartości.
 • Smukła dłoń – człowiek, który robi tylko to co lubi i co musi. Nie można liczyć na to, że wykona jakąkolwiek czynność za kogoś innego.
 • Dłoń umięśniona – należy do człowieka posiadającego duży zasób energii. Brak mu wyczucia i taktu, co może mu utrudniać osiąganie celów życiowych.
 • Dłoń pulchna – należy do człowieka bardzo wrażliwego, delikatnego, szukającego pomocy u innych.
 • Dłoń koścista – należy do człowieka oschłego, któremu brakuje wyrozumiałości w stosunku do bliźnich, nie ufa nikomu. Podejrzliwy.

O cechach człowieka powie Ci nie tylko interpretacja wyglądu jego dłoni, lecz także jego twarzy. Poznaj tajemnice, które możesz odczytać po jednym spojrzeniu dzięki wskazówkom zawartym w książkach Elementarz astrologiczno-chirologiczny oraz  Tajniki osobowości.

Skóra dłoni w dotyku

Osobowość człowieka możemy też określić, obserwując skórę jego dłoni. Warto zwrócić uwagę na to, jaki ma kolor oraz jaka jest w dotyku. A zatem:

 • skóra gładka – oznacza wrażliwość, delikatność, czułość.
 • skóra wilgotna – znerwicowanie, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem, niemożność rozładowania wewnętrznych napięć.
 • skóra pomarszczona – oschłość, mała wrażliwość na drugiego człowieka.
 • skóra sucha – szorstkość, opryskliwość, niekiedy grubiaństwo.

Kolor skóry dłoni:

 • różowy – człowiek zrównoważony, pogodny, zadowolony z życia, cieszący się dobrym zdrowiem.
 • czerwony – silna, trudna do opanowania emocjonalność powodująca wiele sytuacji konfliktowych.
 • żółty – zazdrość, fałsz, obłuda. Może świadczyć również o zaburzeniach w funkcjonowaniu wątroby i przewodów żółciowych.
 • złotawy – (przypominający delikatną opaleniznę) świadczy o energii życiowej, samodzielności oraz zaradności człowieka.
 • blada – człowiek podatny na wpływy otoczenia, bezradny, niekiedy uciekający w świat fantazji.
 • biała – dłoń bardzo odporna na zmiany atmosferyczne, szczególnie na zimno. Człowiek bardzo wyrozumiały dla słabości bliźnich.
 • ziemista – bezwzględność, upór.
 • sina – człowiek zgorzkniały, zawzięty, zamknięty na innych, mściwy.

Źródło: Leszek Matela, Anna Chałubińska

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.