Terapie Zdrowie

Jakie dolegliwości usuwa terapia woskiem pszczelim?

Dodane przez Janusz Nawrocki

Zdarzają się sytuacje, w których ze względu na działania niepożądane, jakie wywołują konwencjonalne leki, wolelibyśmy skorzystać z terapii naturalnych. Jak się okazuje, znajdują się one tuż w zasięgu ręki. Każdy z nas zna zastosowanie miodu w leczeniu przeziębienia czy grypy i na pewno w dzieciństwie był nim kurowany przez mamę lub babcię. Cudowne właściwości pszczelich produktów nie kończą się jednak wyłącznie na na tych znanych z ludowych tradycji. Istnieją również inne wytwarzane przez pszczoły produkty, które możemy zastosować w terapii: pyłek kwiatowy, pierzga, kit, mleczko, jad czy wosk. Aby skorzystać z leczniczej mocy pszczół wystarczy sam produkt i zacisze własnego domu. Terapia woskiem pszczelim jest niezwykle prosta, a potrafi pomóc na wiele powszechnych dolegliwości. Jak więc ją przeprowadzić?

Korzyści z terapii woskiem pszczelim

Całkiem przyjemnym zastosowaniem produktu pszczelego jest terapia woskiem.
Dla uśmierzenia kaszlu, przeziębień, bólów mięśni i ścięgien na tle przeziębienia i stanów zapalnych, jak również degeneracyjnych, traumatycznych chorób stawów stosuje się wosk pszczeli czysty albo wzbogacony propolisem (5–10%). Podczas ogrzewania wosk chłonie ciepło, które następnie oddaje po nałożeniu go na ciało. Z jednej strony skóra jest w stanie przyjąć substancje czynne wosku, z drugiej zaś wydalić z tkanek toksyny, zanieczyszczenia i produkty przemiany materii, zatem w przypadku stosowania wosku można mówić o działaniu leczniczym.

Wiele możliwości zastosowania

Istnieją co najmniej dwie możliwości stosowania wosku. Możesz użyć arkuszy wosku, które pszczelarze wstawiają do uli jako ściankę środkową. Można je nabyć w sklepach pszczelarskich w postaci kilogramowych paczek jako gotowe płytki, także jakości bio. Druga możliwość to nabycie odpowiednich bloków wosku, przede wszystkim wtedy, gdy ma on być stosowany w postaci płynnej. Możesz też odwiedzić manufakturę pszczelarską.

Sposób użycia

Arkusz wosku da się ostrożnie ogrzać tak, by się nie stopił. Następnie należy go niezwłocznie położyć na wybraną do leczenia część ciała i przykryć kawałkiem grubszej tkaniny bawełnianej lub lnianej, co pozwoli dłużej utrzymać ciepło. Jeśli chcesz wosk upłynnić, musisz go stopić w tak zwanej kąpieli wodnej i, dopóki jest jeszcze ciepły, przelać do płaskich naczyń tak, by warstwa miała 2–3 cm. Wosk bardzo szybko przechodzi ze stanu ciekłego w stały. Toteż należy wyjąć go z naczynia, póki jest jeszcze ciepły, nałożyć na ciało i przykryć tkaniną. Inna możliwość: zanurz kompresy z gazy w stopionym wosku, połóż po lekkim przestudzeniu na chore miejsce i przykryj ręcznikiem. Zabiegi powinny trwać około 15–20 minut.

Miodowy opatrunek

Jeśli chcesz wykonać woskowy plaster, przytnij kawałek tkaniny bawełnianej lub lnianej, nadając mu odpowiedni kształt i wielkość, zanurz go w stopionym wosku i dodaj propolisu. Po ochłodzeniu taki kawałek można znów lekko ogrzać i przyłożyć na 12–24 godziny na chore miejsce i przykryć tkaniną.

Więcej terapeutycznych zastosowań produktów pszczelich można znaleźć w książce Lecznicza moc pszczół prof. Friedricha Hainbucha.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.