kobieta kosmetyki odmładzanie uroda

Zadbaj o twarz rano i wieczorem

Dodane przez Janusz Nawrocki

Czy wiesz, że poranna pielęgnacja twarzy jest tak samo ważna, jak wieczorna? Wiele z nas zapomina o tym, że o twarz należy dbać nie tylko raz, ale dwa razy dziennie. Zwykłe zmywanie makijażu nie wystarczy, aby zachować piękną cerę na długie lata. Szczególnie, kiedy dopadają nas problemy hormonalne, menopauza, trądzik, atopowe zapalenie skóry czy nawet zwykłe pryszcze. Na wszystko jest jednak rada.

Proces dbania o skórę twarzy nie musi być skomplikowany, aby był skuteczny. Pamiętaj, że najważniejszym narzędziem pielęgnacyjnym są twoje dłonie. Aby skutecznie przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu skóry możesz stosować różne techniki, zaczynając od stosowania odpowiednich kosmetyków oczyszczających, poprzez maski lotionowe aż do masażu limfatycznego i wodnego. Istnieją również uniwersalne zasady pielęgnacji, które przysłużą się każdej cerze. Oto kilka z nich.

Poranna ochrona

W godzinach porannych głównym celem powinna być ochrona skóry przed wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi w ciągu nadchodzącego dnia: promienie UV, klimatyzacja, dym papierosowy, spaliny i wiele więcej.
Zacznij od obejrzenia swojej twarzy w lustrze i zdecydowania, czego dziś potrzebuje. Następnie spójrz na swój rozkład dnia. Będziesz spędzać czas na zewnątrz? Czy zamierzasz siedzieć przez dłuższy czas w klimatyzowanym pomieszczeniu? Wybierz kosmetyki zapewniające skórze ochronę zgodnie z tym, co będziesz robił i gdzie będziesz przebywać w ciągu dnia.
Potem rozgrzej kosmetyki w dłoniach przed ich aplikacją. Twoja skóra będzie łatwiej absorbować uprzednio ogrzane produkty a makijaż dłużej się utrzyma.

Poranna pielęgnacja krok po kroku

1. Mycie. Mój sposób to po prostu spłukanie twarzy ciepłą wodą rano. Jeżeli chcesz użyć preparatu do mycia twarzy, spień go dobrze I otul twarz pianką, a następnie dokładnie płucz.

2. Lotion. Aplikowanie go za pomocą rąk jest w porządku, ale maska lotionowa odświeży skórę lepiej i to zaledwie w trzy minuty.

3. Serum. Czuj się swobodnie, wybierając serum według stanu i potrzeb twojej skóry. Ja używam produktów, które głęboko wnikają, odżywiając skórę właściwą.

4. Emulsja/krem. Emulsje i kremy uszczelniają składniki odżywcze w skórze. Pamiętaj, żeby najpierw ogrzać dłonie.

5. Baza pod makijaż. Wybierz odpowiednią zależnie od planów na twój dzień. Są takie, które chronią skórę przed słońcem lub rozjaśniają skórę. Może to być gęsty krem lub lekka emulsja.

6. Podkład. Polecam płynną formułę dla osób powyżej 30 roku życia. Starannie rozprowadź go na skórze, dzięki temu zachowasz makijaż przez cały dzień, nawet latem.

Terapia na noc

Wieczór to czas pielęgnacji zmęczonej skóry. Po pierwsze, usuń dokładnie makijaż za pomocą wacików. Następnie odśwież cerę lotionem, odżyw serum i w końcu zablokuj substancje odżywcze kremem.
Pamiętaj, aby uzupełnić podstawowy rytuał o to, co jest potrzebne dla twojej skóry w danym momencie. Obejmuje to mycie twarzy peeligiem raz w tygodniu w celu złuszczania oraz stosowanie maseczek rozjaśniających w dniu, kiedy było się długo na słońcu.
Uwaga, jaką poświęcisz skórze wieczorem, zostanie nagrodzona następnego ranka. Udanie się prosto do łóżka bez uprzedniego zmycia makijażu to bardzo duży błąd. Jeśli czynisz w ten sposób, okaż skórze więcej miłości.

Pielęgnacja wieczorna

1. Oczyszczanie. Jeśli jesteś po trzydziestce, użyj kremowego produktu do mycia. Zmyj cały makijaż z oczu i ust.

2. Mycie. Po dokładnym usunięciu makijażu, przepłukanie letnią wodą powinno być wystarczające, ale jeśli chcesz użyć jakiegoś kosmetyku, to należy go najpierw spienić.

3. Peeling. Złuszczaj naskórek peelingiem najrzadziej co 10 dni. Aby rozjaśnić jej kolor. Wymieszaj go z żelem do mycia twarzy, jeśli potrzebujesz łagodniejszej formuły.

4. Lotion. Wystarczy najzwyklejsza maska lotionowa, aby zapewnić skórze większą wilgotność, przykryj twarz folią. Pomoże to lepiej absorbować serum, które zastosujesz w kolejnym kroku.

5. Serum. Czy twoja skóra potrzebuje wilgoci? Czy jest sucha i się łuszczy? Sprawdź, czego potrzebuje twoja skóra i zdecyduj, jakiego serum użyć.

6. Emulsja/krem. Staranne uszczelnianie składników odżywczych, które właśnie wprowadzono do skóry, zapewni emulsja lub krem rozprowadzane opuszkami palców i dłońmi.

Autor: Chizu Saeki

O codziennej pielęgnacji cery o różnych potrzebach i tajemnicach piękna Japonek można przeczytać w książce Chizu Saeki Sekrety urody japońskich kobiet.

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link