czakry Medycyna naturalna Terapie

Czakry – czym są, jak je odblokować i za co odpowiadają

Czakry – czym są, jak je odblokować i za co odpowiadają
Dodane przez Ewelina Kuryłowicz

W twoim ciele znajdują się centra energetyczne, które odpowiadają nie tylko za twoje zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. To czakry. Każdy z nas posiada 7 czakr głównych (czakra podstawy, sakralna, splotu słonecznego, czakra serca, gardła, trzeciego oka i korony) oraz 5 czakr zwanych eterycznymi (gwiazda Ziemi, boska brama, brama wszechświata, gwiazda duszy, gwiezdna brama). Odkryj czym tak naprawdę są czakry i dlaczego równowaga czakralna jest tak ważna dla twojego życia! Dowiedz się jak odblokować czakry, oczyścić je i naładować dobrą energią. Pora byś zadbał o zdrowie swoich czakr!

Czym są czakry i dlaczego tak ważna jest ich równowaga

Tradycyjnie myślimy o czakrach jak o bramach energetycznych pomiędzy fizycznym ciałem i otaczającym nas światem. Bramy te pozwalają na przepływy prądów energetycznych pomiędzy nami i większością ludzi. Energia natomiast to siła wprawiająca w ruch i ruchoma informacja. Twoje ciało aktywnie generuje częstotliwości w formie prądów elektrycznych i magnetycznych, które promieniują do wewnątrz, na zewnątrz i wokół twojego fizycznego ciała. Te prądy zachodzą na siebie, tworząc bramy skierowane ku górze. To mnóstwo ruchomej energii! Czakry można opisać jako toczące się, wirujące koła świetlne zarówno z przodu, jak i z tyłu twojego jestestwa, a gdy zachodzi pomiędzy nimi równowaga, kanalizują optymalnie tę energię, by zachować twoje ciało w najlepszej formie. Co więcej, wszystko, co znamy, posiada system czakr – ludzie, rośliny, zwierzęta, planety i reszta.

Czakry mają olbrzymi wpływ na twoje życie

W medycynie energetycznej oraz uzdrawianiu holistycznym dominuje pogląd, że wszystko jest energią. Energia ta powstaje w twoim polu aurycznym. Częstotliwości wytwarzające zarówno optymalny stan zdrowia, jak i potencjalne choroby pojawiają się początkowo na zewnątrz twojego fizycznego ciała, a następnie przy wystarczającej akumulacji są absorbowane do wewnątrz i występują jako objawy lub skutki fizyczne. Twoje ciało duchowe (lub ciało subtelne) zawiera tę informację energetyczną i optymalizuje ją, podczas gdy ty wykonujesz swoje codzienne obowiązki. Czakry mają ogromny wpływ na wszystko, co robisz, a także na twoje zewnętrzne i wewnętrzne systemy witalne. Przetwarzają całą energię, z jaką masz kontakt, w tym tę psychiczną (która jest niezwykle szybka), sensoryczną (bardzo wolną) i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi.

Praca z czakrami – zmień swój hologram

Wyższe centra czakralne wciąż tworzą hologramy fizycznego ciała, gdy wydzielają się one z eterycznego szablonu twojego wyższego ja zyskują formę. W tym sensie jesteś wiecznym odbiciem energetycznym, odzwierciedlającym harmonię twojej boskiej świetlistości jako stworzenia ziemskiego. Aby zmienić swój hologram musisz pracować ze swoją energią, by w pełni ją opanować. Innymi słowy, jeżeli chcesz dostrzec zmianę w swoim ciele fizycznym, musisz zmienić swoje częstotliwości czakralne. Czasem zaczyna się to od myśli i uczuć, które mogą wpłynąć na płaszczyznę mentalną oraz materialną. Częstokroć możliwa jest bezpośrednia zmiana pola energetycznego.

Czy wiesz, że czakry mają swoje kolory, kształty, a nawet kierunek obrotu

W tym współczesnym czakralnym systemie wstąpienia do twoich czakr przyporządkowane są zarówno kolory tęczy, jak i odcienie metaliczne, a także barwy (lub częstotliwości) reprezentowane przez wirujące kolorowe światełka, które pomagają połączyć energię kosmiczną poprzez twoje ciało z sercem Gai lub Matki Ziemi. Myślenie o kolorach w kategoriach częstotliwości pomoże oświetlić ich energetyczną naturę. Gdybyś miał zobaczyć, jak wirują czakry, obraz byłby zapewne zamazany z powodu osiąganej przez nie prędkości. A gdybyś mógł ujrzeć kolorowe widmo na swoim ciele, byłoby to zapewne siedem czakr w paśmie od czerwonego do białego. Rozwinięty system czakr składa się z większej liczby kolorów lub pasm świetlnych, w których operuje. Czakry mają również kształty, prędkość oraz kierunek obrotu, a także umiejętność otwierania się i zamykania w razie potrzeby, aby regulować energię napływającą i uchodzącą z fizycznego ciała oraz wszystkie warstwy ciała subtelnego (aurę, biomagnetyczną osłonę, która cię otacza).

Poznaj 7 głównych czakr:

Czakra podstawy

Czakra podstawy
Czakra podstawy

Pierwsza czakra jest nazywana czakrą podstawy, ponieważ jest to kluczowy punkt stabilizujący dla siedmiu głównych czakr. Przywiązana do Ziemi, czakra ta, wraz z zasadniczymi odciskami przetrwania, rządzi rzeczywistością materialną. Mantra dla tej czakry to JESTEM i nieprzypadkowo jest to główne stwierdzenie, na którym zbudowano całą drabinę czakr. Tak jak stworzenie silnych korzeni jest ważne dla roślin, tak mocna czakra uziemiająca stanowi niezbędny warunek zbudowania podstaw, jakie chcesz przyjąć w życiu.

Czakra sakralna

czakra sakralna
Czakra sakralna

Uważa się, że druga czakra prowadząca od podstawy kręgosłupa, czakra sakralna zawiera świętą wodę życia. Ścisłe związana z pierwiastkiem wody czakra ta wpływa na zmysłowość oraz otrzymywanie nektaru wszechświata, miłosną wymianę poprzez związek. To centrum energetyczne jest przykładem biegunowości, ponieważ łączy energie męskie i żeńskie, które pomagają ci sterować rzeczywistością z jej dwoistymi siłami, jednocześnie się przyciągającymi i odpychającymi. I ty i ona rozrastacie się do wewnątrz, do własnej świadomości oraz na zewnątrz, gdy dotykacie innych. Wrażliwość lub umiejętność by postrzegać i czuć, wpływa na to, jak się łączysz ze swoim światem wewnętrznym oraz na twoją umiejętność empatii wobec innych i relacje z otoczeniem – co jest podstawową cechą energii sakralnej.

Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego to czakra centralna i podobnie jak Słońce w systemie słonecznym stanowi wraz ze swoją ognistą energią ośrodek siły. Utrzymuje energię życiową i łączy cię z twoim celem i poczuciem siebie. Jako główny gracz w tworzeniu tożsamości, czakra ta pomaga rozwinąć uczciwość, przywództwo, niezależność, siłę i pewność siebie. Wielu ludzi uważa splot słoneczny za bramę manifestacji w ciele i na pewno można o niej w ten sposób myśleć. Czakra ta wyjaśnia rolę przyczyny i skutku w naszym życiu. Na przykład, jeśli podejmujemy działanie lub kreujemy przyczynę (centralne zadanie splotu słonecznego), czakra powoduje specyficzny efekt, którego fala tworzy świat takim, jakim go znamy. W ten sposób czakra ta uczy nas praw stworzenia, dostajemy z powrotem to, co włożyliśmy. Kiedy zaczynasz dodawać sobie siły, otwierasz w swoim życiu nowe drzwi i stajesz się magnesem, który przyciąga wszystko, czego zapragniesz.

Czakra serca

Czakra serca
Czakra serca

Drzwi do świętości można odnaleźć w sercu. W tych drzwiach mieści się twoje anatomiczne serce i dlatego nazywa się je czakrą serca. To droga do alchemii i cudu oraz środek, dzięki któremu negatywne wzorce się odwracają i oczyszczają. Czakra ta powoduje zarzucenie wszelkich osądów i zanurzenie się w piękno, które jest twoją wewnętrzną duchową doskonałością. Oddając się czakrze serca, będziesz w stanie wykorzystać przepastne zasoby współczucia, odnowy, czystości, łaski i akceptacji wszystkiego, co napotkasz. Wzmocnienie przestrzeni serca tworzy wokół ciebie piękne, jednolite pole, otwierając ci dostęp do mądrości ponad intelektem i słowami. To mądrość boskości, nazywana świadomością, skupiona na sercu. Ćwiczenie pozostawania w mądrości serca i zgoda na to, by cię wiodło, przyczyni się do lepszego połączenia z sercem kosmicznym.

Czakra gardła

Czakra gardła
Czakra gardła

Czakra gardła wiąże się z wyrażaniem we wszystkich formach: werbalnej, niewerbalnej, wewnętrznej, zewnętrznej. Głównym elementem te tej czakry jest eter, ponieważ to on zaczyna cię łączyć z przestrzenią wyższej świadomości i bardziej subtelnymi poziomami duchowymi. To właśnie to centrum prezentuje twoje pomysły światu, nadając twojej rzeczywistości strukturę i utrzymując ją poprzez ekspresyjne wibracje. Wibracja jest oscylacją fal energetycznych – w tym przypadku wypowiedzianym słowem – które tworzą związek z twoim otoczeniem.

Czakra trzeciego oka

Czakra trzeciego oka
Czakra trzeciego oka

Znana jako centrum mistyczne czakra trzeciego oka przenosi ważne informacje wizualne zarówno ze wzroku zmysłowego, jak i psychicznego. Wzrok zmysłowy znany jako subtelna informacja lub wiedza szóstego zmysłu wykracza poza normalne zmysły do paranormalnego lub metafizycznego. Zasadniczo dar wzroku należy do tej czakry – zarówno w zakresie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Czakra ta pozwala ci doświadczyć samorefleksji a także myśli duchowej. Możesz otrzymywać wiadomości od swojego wyższego ja i boskości po otwarciu się na przekaz i oczyszczeniu wyższych fizycznych portali. Twoje trzecie oko proponuje szerszą perspektywę i pozwala na otrzymywanie alternatywnych odpowiedzi i rozwiązań, tak, abyś mogła sobie tłumaczyć informacje pochodzące z wyższej świadomości. Ta brama pozwala ci na zinternalizowanie świata zewnętrznego i zeksternalizowanie wewnętrznego wielowymiarowego ja.

Czakra korony

Czakra korony
Czakra korony

Dotarliśmy do czakry korony, szczytowego punktu fizycznego systemu czakr oraz siódmej bramy energetycznej transcendencji. Czakra korony znajduje się na czubku głowy i jest idealnym uczczeniem (poprzez koronację) wstąpienia w wewnętrzną królową lub króla. Prawdziwy władca jest rozumny, mądry i sprawiedliwy, współtworzy wraz z boską inspiracją. Gdy otwierasz się energetycznie, czakra korony znajduje się na samej górze wszystkich czakr cielesnych, otwierając świetlną drogę. Ta umiejscowiona wysoko czakra jest również znana jako siedziba prawdy lub satya loka, i można w niej osiągnąć stan nirwany i samadhi. W tych ostatnich stadiach medytacyjnych prawdziwych ćwiczeń jogi, składających się z ośmiu elementów, oświecenie zdobywa się poprzez wyższe kanały przekazujące ostateczną wiedzę do twojej świadomości. Hinduizm, buddyzm, dźinizm i szkoły jogi uważają czakrę korony za miejsce, do którego można dotrzeć poprzez anandamaya kosha (osłonę błogosławionej iluzji), lub ciała przyczynowego.

Czakry-kompletny-przewodnik-April-Pfender-EK-500px-2
Czakry – kompletny przewodnik, April Pfender

W książce Czakry – kompletny przewodnik. Ćwiczenia i praktyki odblokowujące i aktywujące system energetyczny 12 czakr autorstwa April Pfender znaleźć można więcej informacji na temat 7 czakr głównych oraz 5 czakr eterycznych. Autorka opisuje również techniki oczyszczania czakr oraz ich odblokowywania, wraz z dokładnymi charakterystykami każdej z 12 czakr.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.