anioły Ezoteryka intuicja noetyka parapsychologia psychotronika Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość

Podróże astralne dla każdego – prosty poradnik nie tylko dla wtajemniczonych

Dodane przez Mariusz Golak

Czy kiedykolwiek marzyłeś, żeby dotrzeć do miejsc, w których nigdy nie byłeś? Podróżować, nie czując ograniczeń czasu i przestrzeni… Brzmi jak scenariusz filmu science-fiction? A jednak nie jest to tylko fantazją. Podróże astralne są niesamowitą umiejętnością, która daje możliwość podróżowania poza ciałem, przekraczania swoich ograniczeń fizycznych. Co więcej, posiąść może ją każdy. Wystarczy odpowiedni trening i… w drogę.

Czym są podróże astralne?

Doświadczenie poza ciałem bądź podróż astralna to przeżycie, w którym dana osoba znajduje się poza swoim ciałem fizycznym. Tak lub podobnie brzmią powszechne definicje doświadczenia poza ciałem. Przypadki podróży astralnych są zgłaszane na całym świecie i niezależnie od kultury czy religii, zawsze opisywane są bardzo podobnie. Większość ludzi czuje, że opuszczają swoje fizyczne ciało i wyruszają w podróż swoją duszą. Psycholog i badacz świadomości Susan Blackmore szacuje, że około15–20 procent światowej populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło podróży astralnej.

W tym stanie ma się dostęp do innego ciała, które jest również nazywane ciałem astralnym, subtelnym lub nie fizycznym. Dzięki niemu można świadomie poruszać się w przestrzeni i czasie, podczas gdy fizycznie pozostaje się w łóżku. Kiedy ciało astralne oddzieli się od ciała fizycznego, podróżnik może patrzeć na siebie z zewnątrz. Po tym przeżyciu wiele osób stwierdziło, że przestali bać się śmierci, ponieważ doświadczyli, że świadomość może istnieć niezależnie od ciała, a tym samym przetrwać śmierć fizyczną. Od jakiegoś czasu także naukowcy starają się dotrzeć do sedna tego zjawiska.

W tym stanie nie ma żadnych praw fizyki, a latanie czy unoszenie się to naturalny sposób przemieszczania. Fot. Depositphotos

W każdym razie nie można zaprzeczyć istnieniu doświadczeń poza ciałem. Instytut Monroe, który został założony w 1974 roku i dzięki swojej technologii nauczył wielu ludzi podróży astralnych, bada zmiany zachodzące w mózgu podczas doświadczeń poza ciałem.

Podróż astralna to głębokie doświadczenie, które jest postrzegane jako rzeczywiste. Nie można porównywać tego do snu, ponieważ w tym stanie nie ma żadnych praw fizyki, a latanie czy unoszenie się to naturalny sposób przemieszczania. Ciało astralne może przenikać materię, taką jak ściany, drzwi czy okna. Zmienia się nawet percepcja wzrokowa, ponieważ nie patrzy się fizycznymi oczami. Co więcej, ma się zarys wszystkiego, co dzieje się wokół, czyli widok 360 stopni.

Nie ma ograniczeń co do możliwości doświadczenia poza ciałem. Im więcej doświadczenia się zdobędzie, tym większy staje się wachlarz możliwości.

Jak wyglądają podróże astralne w praktyce?

Latanie i unoszenie się nie jest problemem w doświadczeniach poza ciałem, na płaszczyźnie astralnej jest to najbardziej naturalny środek przemieszczania się! Chodzenie w świecie astralnym wydaje się zbyt męczące i skomplikowane. Podczas gdy nasza podświadomość na poziomie fizycznym z łatwością aktywuje wszystkie procesy przełączania nerwów i aktywowania odpowiednich mięśni, kiedy chcemy biegać. Inaczej jest w przypadku doświadczenia poza ciałem. Tutaj należy koncentrować się na każdym kroku. Podnieś nogę, przesuń nogę, opuść nogę. Każdy krok należy wykonać świadomie. Jednak podczas doświadczenia poza ciałem nie musisz martwić się o to, jak dostać się z jednego miejsca do drugiego. Po prostu wyobrażasz to sobie, a następnie unosisz się lub lecisz niemal automatycznie w wybrane miejsce. Możliwe jest nawet bezproblemowe penetrowanie obiektów, podłóg czy ścian. Człowiek jest w ruchu tylko ze swoją świadomością, bez ciała fizycznego. Dzięki temu materia nie zderza się z materią, każdą przeszkodę można pokonać.

Podczas podróży astralnej przy odrobinie wyobraźni możesz przybrać dowolny kształt. Fot. Depositphotos

Na płaszczyźnie astralnej można zarówno dotykać rzeczy, jak i przenikać przez nie. Liczy się to, co chcesz zrobić. Dzięki myślom można zrobić jedno i drugie. Trudno to wyrazić słowami.

Można wyobrazić sobie, że dotyka się dłonią powierzchni, a następnie zanurzyć ją w lepkiej cieczy. Wszystko, co widzi się w świecie astralnym, nie może być widziane fizycznymi oczami.

Zwykle nasze widzenie jest ograniczone anatomią naszych oczu. Na płaszczyźnie fizycznej widzimy tylko to, co jest przed nami. Ale nie na płaszczyźnie astralnej. Tutaj widzi się swoją świadomością. W tym samym czasie można dostrzec wszystko, co nas otacza.

Widzenie podczas podróży astralnych

Na początku może to być trochę szokujące, gdy odkryje się, że można widzieć w zupełnie inny sposób. Przez całe życie patrzy się na świat oczami fizycznymi, początkowo będzie też taka tendencja do utrzymywania tego nawyku na płaszczyźnie astralnej i tym samym postrzegania jedynie niewielkiej części otoczenia.

Jednak po krótkim czasie można się przyzwyczaić do tego typu postrzegania świata. Wtedy zdaje się sobie sprawę, że percepcja odbywa się za pomocą świadomości. Nie ma „nad tobą”, „za tobą” czy „obok ciebie”. Lecz własna świadomość jest punktem w przestrzeni bez ustalonej orientacji. Przy odrobinie praktyki można nawet dostrzec rzeczy, które są „przed” tobą, i rzeczy, które są „za” tobą w tym samym czasie. Wkrótce zauważy się, że ciało astralne, które u początkujących często przybiera kształt ich ciała fizycznego, jest w rzeczywistości tylko projekcją świadomości. Jest to raczej punkt energetyczny, który jest w stanie przyjąć dowolną formę, jaką sobie wyobrazimy.

Transformacje nie stanowią żadnego problemu na płaszczyźnie astralnej. Przy odrobinie wyobraźni możesz przybrać dowolny kształt. Dokładniej mówiąc, twoja energia lub twoja świadomość formuje się w to, co sobie wyobrażasz. Ponieważ przyzwyczajenie do posiadania ludzkiego ciała jest czymś oczywistym, fizyczna forma będzie standardem dla początkowych doświadczeń poza ciałem.

Na płaszczyźnie astralnej można nie tylko widzieć przedmioty, ale także ludzi. Wszystkie cechy tej osoby pokrywają się z fizycznością.

Podróże astralne nie mają granic

Płaszczyzna astralna jest dokładnym obrazem rzeczywistości fizycznej. Można odwiedzać przyjaciół i krewnych, obserwować, jak wykonują swoje czynności. Robert A. Monroe, jeden z największych pionierów doświadczeń poza ciałem na świecie, był w stanie obserwować ludzi podczas swoich podróży astralnych, a później był w stanie zweryfikować, czy dana osoba faktycznie zachowywała się tak, jak to zaobserwował podczas doświadczenia.

Oprócz doświadczeń bardzo podobnych do świata fizycznego można również mieć odczucia, które umożliwią uzyskanie zupełnie nowej perspektywy.

Wystarczy skoncentrować się na jednym wybranym miejscu w określonym czasie i teleportować się tam. Fot. Depositphotos

Najwyraźniej nie ma ograniczeń w podróżach astralnych. Nie ma znaczenia, czy miejsca spełniają kryteria niezbędne do przetrwania człowieka. Ponieważ nie podróżujesz swoim ciałem fizycznym, takie czynniki jak powietrze, temperatura, ciśnienie itp. nie mają znaczenia. Można więc zapuszczać się w obszary, do których człowiek nie może się dostać.

Nie tylko miejsca wydają się być dostępne bez problemów podczas podróży poza ciałem, można je także odwiedzać w dowolnie wybranym czasie.

Czas, który jest związany z prawami fizycznymi, nie ma wpływu na podróże astralne. Podróże w przeszłość lub w przyszłość są możliwe nawet z niewielkim doświadczeniem.

Podróże w czasie mogą być zarówno wolniejsze, jak i błyskawiczne.

Tak więc wystarczy skoncentrować się na jednym wybranym miejscu w określonym czasie i teleportować się tam. Trzeba przyznać, że wymaga to trochę doświadczenia na płaszczyźnie astralnej.

Aby to zrobić, trzeba umieć zmienić częstotliwość wibracji świadomości, która określa, w jakim stopniu świat astralny pokrywa się ze światem fizycznym. Jeśli częstotliwość wibracji jest podobna, różnica między nimi będzie niewielka. Jeśli jednak jest różna, możesz zanurzyć się w równoległych światach. Może się to zdarzyć świadomie, ale też nieświadomie. Jest również możliwe, że nie każda podróż astralna będzie oddawać taki sam obraz świata fizycznego. Na przykład, możesz znaleźć się w równoległym świecie, w którym rozwój komputera obrał inny kurs, a tym samym nastąpiła zupełnie inna modernizacja. Ale możesz też odwiedzić równoległe światy, w których panują zupełnie inne prawa natury.

Co więcej, podczas doświadczenia poza ciałem otwiera się możliwość kontaktu z wyższą jaźnią. Przeżycia te prowadzą w kierunku duchowym i poszerzają świadomość. Możesz komunikować się z siłą wyższą (wielu mówi również o aniołach, Bogu itp.), co umożliwia przejście do poprzednich żywotów, pokazuje sens własnego życia bądź odpowiada na wszelkie pytania o sobie.

Wraz z łatwiejszym dostępem do podświadomości podróż astralna może być potężnym narzędziem. Wiedza pochodząca z kontaktu z wyższą jaźnią może zostać zaimplementowana w mechanizmach myślenia podświadomości. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku hipnozy można zaprogramować w swojej podświadomości afirmację, abyś mógł np. rzucić palenie, lepiej skoncentrować się w określonych sytuacjach lub nawet leczyć choroby.

Podróże astralne - jak je bezpiecznie praktykować. Proste wskazówki, instrukcja krok po kroku, relacje.

Więcej informacji o podróżach astralnych, relacje, praktyczne wskazówki i instrukcje krok po kroku znajdziesz w książce Andreasa Schwarza „Podróże astralne kluczem do duchowego przebudzenia”.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.