astrologia Astropsychologia horoskop

Jest już najnowsze AstroCalendarium! Dowiedz się, co cię czeka w 2023 roku!

Dodane przez Mariusz Golak

Możesz już skorzystać z profesjonalnego horoskopu na 2023 rok! Sprawdź, czy planety będą ci sprzyjać przez kolejnych 12 miesięcy. Dowiedz się, kiedy warto podejmować ryzykowne decyzje, a kiedy lepiej wstrzymać się z nimi. Co przyniesie ci 2023 rok w sprawach sercowych, a jak wpłynie na twoją sytuację zawodową. Wszystkie odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w najnowszym AstroCalendarium.

Co przyniesie 2023 rok?

W chaldejskim porządku świata rokiem 2023 rządzić będzie Mars. Pamiętajmy jednak, że rok astrologiczny zaczyna się w momencie wiosennego przesilenia, które w roku 2023 będzie mieć miejsce 20 marca. Przez pierwsze trzy miesiące roku światem władać będzie jeszcze Jowisz. Władanie Marsa potrwa zatem do wiosennego przesilenia w roku 2024.

W astrologii klasycznej Mars jest planetą maleficzną (złoczynną), która patronuje konfliktom, wojnie, zarazom, przemocy. Jednak sprzyja on również odważnym przywódcom, a także liderom, bohaterom i wojownikom, którzy walczą w imię dobra.

Planeta Mars widziana w przestrzeni kosmicznej. Czerwona planeta wyraźnie odcina się od ciemnego nieba.
W chaldejskim porządku świata rokiem 2023 rządzić będzie Mars. Fot. Depositphotos

Numerologiczny zapis daty roku 2023 sumuje się do liczby siedem. Wibracja ta symbolizuje świętość, mądrość, naukę, powołanie do wyższych celów i misji, stąd uświęcenie siódmego dnia tygodnia – soboty – u starożytnych Hebrajczyków. Jednak w numerologii kabalistycznej jest tzw. liczbą „wielkiego odpływu”. Połączenie rządów Marsa i siódemki będzie zapowiedzią trudnego, kryzysowego i niespokojnego dla świata roku.

Kluczowym wydarzeniem roku 2023 będzie marcowy ingres Plutona w znak Wodnika. Na skutek retrogradacji Pluton wróci w czerwcu w znak Koziorożca, by pozostać w nim jeszcze do stycznia 2024 roku. Blisko dwudziestoletni tranzyt Plutona przez znak Wodnika przyniesie światu niebywale głębokie zmiany. Będą one obejmowały niemal wszystkie obszary cywilizacji i kultury, od technologii i energetyki, po strukturę społeczną, upadek instytucjonalnych religii, zmiany systemów politycznych. Konsekwencje wędrówki Plutona przez znak Wodnika dostrzeżemy jednak dopiero w kolejnych latach, gdyż planeta ta będzie zaledwie trzy miesiące w Wodniku w roku 2023.

Jakiej wiedzy dostarczy ci Astrocalendarium 2023?

W AstroCalendarium 2023 planety wchodzą między sobą w aspekty, co tworzy aurę dnia. Nadają jakość i charakter wydarzeniom, niosąc konsekwencje dla naszych decyzji i wyborów. Planując różne przedsięwzięcia warto uwzględnić aktualne aspekty planet dostosowując – w miarę możliwości – nasze działania. Nową pozycją w Kalendarium jest funkcja energia dnia. Każdy dzień ma przyporządkowaną ocenę dnia w skali od jednej do pięciu gwiazdek.

Ten ranking ma szczególne znaczenie w astrologii elekcyjnej. Zajmuje się ona planowaniem horoskopów ważnych wydarzeń. Przykładem są np. ślub, zabieg medyczny, transakcja handlowa, wyruszenie w podróż, rozmowa kwalifikacyjna, negocjacje biznesowe itd. Uwaga! Ranking energia dnia ma znaczenie przede wszystkim w aranżowaniu wydarzeń, które mogą mieć długofalowe konsekwencje i skutki. Niekoniecznie musi mieć to wpływ na osobiste odczucia co do danego dnia.

Planety Układu Słonecznego w przestrzeni kosmicznej. Na horyzoncie świeci Słońce.
Planety są prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat ludzkich losów. Wystarczy nauczyć się je „czytać”. Fot. Depositphotos

Może zatem być i tak, że dany dzień ma niski ranking, gdyż planety układają się w nie najlepszych dla nich pozycjach, podczas gdy my czujemy się całkiem dobrze i komfortowo. Jednakże start jakiegoś ważnego przedsięwzięcia w dniu z niskim rankingiem może mieć długofalowe niekorzystne konsekwencje. Planując astrologiczną elekcję postarajmy się więc, by jej start wypadł w dniu z możliwie wysokim rankingiem.

Precyzyjne wyznaczanie horoskopu elekcyjnego wymaga jednak znajomości astrologii na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. W sytuacjach szczególnie ważnych dokładne wyznaczenie godziny horoskopu elekcyjnego wymaga konsultacji z profesjonalnym astrologiem, który stosuje reguły astrologii elekcyjnej.

Aspekty planet – czym są i jak je interpretować

Na aurę i energię dnia zasadniczy wpływ mają aspekty planet. W szczególności ich tzw. godności oraz takie wydarzenia, jak zaćmienia (Słońca i Księżyca), pusty bieg Księżyca i jego fazy (przede wszystkim nów i pełnia). Istotne dla energii dnia oraz naszych przedsięwzięć i decyzji są również ingresy (wejścia) planet w znaki zodiaku. Ze względu na roczny charakter prognozy zamieszczonej w Kalendarium, interesują nas przede wszystkim ingresy planet szybkich (indywidualnych). Takich jak Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus i Mars, które stosunkowo często zmieniają pozycję w znakach.

Korzystną aurę dnia tworzą harmonijne aspekty planet (sekstyle i trygony, czasem również koniunkcje). Pomyślną energię dnia może zapowiadać nów Księżyca dając nam szansę, okazję i dobrą sposobność na przeprowadzenie ważnych przedsięwzięć. Szczęśliwą energię przynoszą również ingresy planet beneficznych (Wenus i Jowisz) w znaki swojej godności (władztwo i wyniesienie). Dotyczy to również Księżyca i Merkurego. Trzeba jednak nadmienić, że „harmonijna” aura dnia nie musi zawsze i w każdych okolicznościach przynosić nam sukcesów. Jest to wyłącznie zachęta do podejmowania w takich dniach ważnych, strategicznych decyzji, dzięki którym możemy zrobić istotny krok naprzód.

Kosmos z oświetlonym fragmentem Ziemi.
Kluczowym wydarzeniem roku 2023 będzie marcowy ingres Plutona w znak Wodnika. Fot. Depositphotos

Niekorzystną aurę dnia tworzą nieharmonijne aspekty planet (kwadratury i opozycje, czasem również koniunkcje). Silne napięcie zwykle towarzyszy pełni Księżyca, choć pełnia sama w sobie nie jest negatywnym wydarzeniem astrologicznym. Niekorzystne tendencje pojawiają się także, gdy planety maleficzne (Mars i Saturn) znajdują się silnych pozycjach, jak też na wygnaniu lub w upadku. Tradycyjnie w astrologii elekcyjnej oraz w podejmowaniu ważnych, strategicznych działań, przedsięwzięć i decyzji, wystrzegać się należało tzw. pustego (próżnego) biegu Księżyca. Oznaczono go w Kalendarium „ost. aspekt v/c” (void of course).

Pusty bieg Księżyca zaczyna się wtedy, gdy Księżyc wędrując przez zodiak, opuszczając dany znak, nie utworzy już żadnego tzw. ptolemejskiego (głównego) aspektu do innych planet. Pusty bieg trwa zatem od ostatniego aspektu, aż do ingresu w kolejny znak. Pusty bieg Księżyca może trwać zaledwie kilka minut, ale czasem i ponad dobę. Według tradycji astrologicznej nie należało wtedy podejmować ważnych decyzji, strategicznych przedsięwzięć i istotnych życiowych wyborów.

Nieharmonijną energię dnia zapowiadają również ingresy planet w znaki swojego upadku lub wygnania. W przypadku planet maleficznych (Marsa i Saturna) – także ich wyniesienie i władztwo. W tradycji astrologii przyjęło się również traktować jako niepomyślną retrogradację planety. Jej pozorny ruch wsteczny na tle gwiazd, przy czym interesują nas przede wszystkim retrogradacje planet indywidualnych (Merkurego, Wenus i Marsa). Słońce i Księżyc nie ulegają retrogradacji. Planety społeczne (Jowisz i Saturn) oraz pokoleniowe (Uran, Neptun i Pluton) częściej wchodzą w ruch wsteczny na zasadzie – im planeta ma dłuższy (wolniejszy) czas obrotu, tym dłużej trwają jej retrogradacje.

Kiedy czekają nas zaćmienia Słońca i Księżyca?

Tradycyjnie najbardziej niekorzystnym momentem roku są dni z zaćmieniami świateł (Słońca i Księżyca). W roku 2023 będą mieć miejsce cztery zaćmienia – dwa zaćmienia Księżyca i dwa Słońca. Hybrydowe (połączenie pierścieniowego i całkowitego) zaćmienie Słońca będzie mieć miejsce 20 kwietnia w znaku Barana. 14 października czeka nas pierścieniowe zaćmienie Słońca w znaku Wagi. Półcieniowe zaćmienie Księżyca będzie mieć miejsce 5 maja w znaku Skorpiona. Częściowe zaćmienie Księżyca czeka nas 28 października w znaku Byka.

Zaćmienie Słońca. Słońce wyłaniające się z cienia Ziemi.
W roku 2023 będą mieć miejsce cztery zaćmienia – dwa zaćmienia Księżyca i dwa Słońca. Fot. Depositphotos

W praktyce zauważymy, że stosunkowo często mogą się w jednym dniu pojawiać zarówno harmonijne, jak i napięciowe układy (aspekty, ingresy). Sprawia to, że powinniśmy uwzględniać całość wpływów planetarnych. Współczesna astrologia każe z dystansem traktować tradycyjnie źle odbierane wpływy zaćmień, pustego biegu Księżyca oraz jego faz. Kalendarium

będzie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy mamy wpływ na bieg wydarzeń i możemy sami coś planować. Nie unikajmy aktywności i działania w trudnych astrologicznie momentach oraz w dniach z niskim rankingiem energii dnia. Jednak zachowujmy powściągliwość, ograniczmy oczekiwania, nie podejmujmy ryzykownych i niebezpiecznych działań. Zajmijmy się wtedy czymś spokojnym, niezbyt absorbującym i intensywnym.

W praktyce pracy z Kalendarium kluczowe będą aspekty, ingresy i pusty bieg Księżyca. Ta planeta, na skutek swojej szybkiej wędrówki przez zodiak (cykl syderyczny – 27 dni) często wchodzi w aspekty z innymi planetami. Ważne są również fazy Księżyca oparte na cyklu synodycznym (od nowiu do nowiu – 29 dni), takie jak nów, pełnia, pierwsza i ostatnia kwadra Księżyca. Tradycyjnie na wzrastającym Księżycu (od nowiu do pełni) warto inicjować przedsięwzięcia, które mają się harmonijnie i pomyślnie rozwijać. Na Księżycu ubywającym (od pełni do nowiu) dokonujemy działań związanych z porządkowaniem, redukcją, pozbywaniem się tego, co zbędne, kończeniem i zamykaniem starych spraw.

Sięgnij po szczegółowy horoskop na 2023 rok, przygotowany przez znanego astrologa, Piotra Gibaszewskiego. Wyczerpujące opisy poszczególnych dni, wiele ciekawych informacji z dziedziny astrologii.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.