Astropsychologia Ezoteryka Karty do wróżenia karty runiczne magia Rozwój duchowy runy rytuały szamanizm

Starożytna wiedza runiczna we współczesnym świecie – jak skutecznie wróżyć przy pomocy kart runicznych

Runiczna wyrocznia – przesłania w zgodzie z żywiołami
Dodane przez Redakcja

Częstym zagadnieniem pojawiającym się w dziedzinie ezoteryki są karty do wróżenia. To intuicyjny sposób, który ułatwia poznanie przyszłych wydarzeń. Umiejętnie wykorzystane zawierają praktyczne rady, podpowiedzi i wskazówki. Mogą być stawiane przez ciebie dla kogoś, kto szuka duchowego wsparcia lub pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu.

Specjaliści od świata ezoterycznego dostrzegają moc wróżebną w runach nordyckich. Runy w swojej pierwotnej formie były alfabetem ludów germańskich, a w kontekście magicznym – skutecznym narzędziem do wróżenia. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie ci korzystanie z run w formie kart, czego możesz dowiedzieć się o runach i jak właściwie zadać im pytanie.

Tradycyjne znaczenie i wykorzystanie run

Moc runiczna towarzyszy ludzkości od wielu setek lat. Runy od zawsze otaczano szczególną czcią i wysoko ceniono jako wyrocznie. Zgodnie z tradycją, znaki runiczne powinny być rzeźbione w drewnianych listewkach lub na tarczach. Wróżbici znający ich działanie, traktowali runy z należytą dbałością i szacunkiem. Te magiczne symbole towarzyszyły podczas konsultacji we wszystkich ważnych tematach w czasie spotkań wspólnoty. Runy przez dawnych wróżbitów stanowiły pomost między światem fizycznym i duchowym. Ich magia potrafiła leczyć chorych, zasugerować odpowiedź na trudne pytanie lub przepowiedzieć przyszłe wydarzenia. Niestety wraz z postępującą industrializacją współczesny człowiek stracił poczucie kontaktu ze swoimi tradycjami i pomocnikami w tle jakimi są runy. Jednak nadszedł moment, w którym moce runiczne znów mogą okazać się pomocne. Coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie tą wiedzą i chcą uzyskać więcej informacji na temat runicznego wsparcia podczas codziennych zajęć.

Zadaj odpowiednie pytanie do run

Aby zasięgnąć porady run, należy wcześniej sformułować konkretne pytanie, które powinno umożliwić udzielenia wyczerpującej odpowiedzi z uwzględnieniem kilku aspektów. Pytania typu „tak/nie” nie są odpowiednie do interpretacji przy pomocy run. Dobrą praktyką jest wcześniejsze zanotowanie pytania. O wiele łatwiej będzie ci zrozumieć odpowiedź, którą otrzymasz.

Oto kilka przykładów dobrze zadanych pytań:

• „Jakie siły mają obecnie wpływ na […]?“

• „Pod jakim wpływem zmieniło się […]?“

• „Jakie wpływy oddziałują na stosunki partnerskie między […] a […]?“

Tradycyjnie wyryte runy na małych drewnianych krążkach (fot. Depositphotos)

Jak układać karty runiczne?

W każdym planie układania poszczególne pozycje mają znaczenie rodowe. Po potasowaniu talii musisz wyciągać karty jedna po drugiej i umieścić je na miejscach zgodnie z kolejnością planu układania. Najpierw ułóż karty zakryte i odsłaniaj je po kolei dopiero po zakończeniu dobierania. Czasami zdarzy się, że dana talia zawiera tzw. karty specjalne, do których należą Aettiry lub żywioły. Jeśli w czasie wróżenia pojawi się jedna z tych kart, należy pierwotny plan układania doprowadzić do tymczasowego końca, bowiem w pewnym stopniu zmuszają one do głębszej refleksji nad danym problemem. Taki układ można dopiero po pewnym czasie zacząć interpretować.

Pamiętaj, że odpowiedź run powinna być jasna i przejrzysta. Jeśli kart specjalnych jest zbyt dużo i stają się one coraz bardziej skomplikowane, sprawdź, czy postawione przez ciebie pytanie było odpowiednio zadane i, jeśli to konieczne – bądź przygotowany na dostrzeżenie i zaakceptowanie odpowiedzi.

Kilka uwag i praktycznych rad w czasie korzystania z run

Przed potasowaniem kart i zadaniem pytania, musisz sam zdecydować, jakie będzie miało znaczenie dla interpretacji karty. Runa odwrócona może być interpretowana, jako brak odpowiedniej energii runicznej, ale tylko wtedy, gdy zostanie to ustalone przez ciebie przed rozpoczęciem wróżenia. Dobrą praktyką jest intensywne myślenie na temat pytania, które chcesz zadać. To dobry sposób, aby skutecznie zebrać wszystkie potrzebne informacje w jedną całość.

Co ciekawe, runy posiadają rozszerzone działanie dzięki żywiołom. Wzmacniają moc runiczną, czyniąc z nich świetne narzędzie do wróżenia. Ich potęga idealnie współgra z tradycyjnym zastosowaniem run tworząc w ten sposób jedną, wspólną całość.

Możemy wymienić następujące żywioły:

  • Ziemia: zwraca uwagę na to, że musisz zająć jasne stanowisko w sprawie swojego pytania (akceptacja okoliczności i stosunek do nich). Co więcej, twoje stanowisko powinno być wtedy poparte odpowiednimi czynami w zgodzie ze swoim wewnętrznym „ja”. Powiązane runy z Ziemią to m.in. Berkana, Dagaz czy Uruz.
  • Powietrze: dotyczy przede wszystkim siły twojego umysłu. Powietrze powoduje „przewianie” i ponowne oczyszczenie ze zbędnych myśli. Przynosi jasność i tworzy wolną przestrzeń w twojej głowie. Zazwyczaj odpowiedź na pytanie można znaleźć w swoich myślach i pomysłach. Powiązane runy z Powietrzem to m.in. Algiz, Gebo czy Sowilo.
  • Ogień: moc ognia umożliwia wykończenie, czyli stanie się gotowym na wszystkich poziomach znaczeniowych. Ogień wypala to, co przestarzałe i ten sposób robi miejsce na coś nowego. Nakazuje sprawdzić, czy masz wystarczająco dużo energii na realizację swoich celów. Powiązane runy z Ogniem to m.in. Fehu, Kenaz czy Eihwaz.
  • Woda: odbiera wszystkiemu ciężar i przynosi nową energię. Stare struktury przekonań mogą zostać rozbite i rozpuszczone dzięki mocy płynącej wody. Oznacza życie, działa odżywczo dla ciała i duszy. Jest to więc nasz potężny eliksir życia. Powiązane runy z Wodą to m.in. Hagalaz, Isa czy Laguz.

Więcej skutecznych i praktycznych porad dotyczących układania kart runicznych znajdziesz w książce „Runiczna Wyrocznia – przesłania w zgodzie z żywiołami” autorstwa Antary Reimann i Rolanda Schulza.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.