amulety i talizmany Ezoteryka rytuały

Kryształy dobre na wszystko – odkryj uzdrawiającą moc kryształów i litoterapii

Kryształy dobre na wszystko
Dodane przez Redakcja

Kryształy mogą pomóc ci emocjonalnie, psychicznie, duchowo i fizycznie. Wiele osób używa kryształów jako terapii uzupełniającej tradycyjną zachodnią medycynę, gdy doświadczają fizycznego problemu lub choroby. Na przykład, aragonit trzymany w rękach wspomaga uziemienie. Cytryn umieszczony na czakrze splotu słonecznego wzmacnia poczucie własnej wartości i przyciąga dobrobyt. Różowy kwarc wspiera bezwarunkową miłość. Wiele osób używa kryształów do fizycznego i emocjonalnego uzdrowienia. Jeśli chodzi o emocjonalne, psychiczne i duchowe uzdrowienie, to:

Kryształy pomogą ci dostroić się do twojej intuicji

Ludzie to istoty naturalnie intuicyjne, lecz wielu z nas tak bardzo daje się wciągnąć w codziennym życiu w wir zajęć, że nie słuchamy pojawiających się wglądów i przebłysków. Możesz użyć kryształów, aby lepiej skupić się na wskazówkach swojego wewnętrznego głosu.

Kryształy mogą wyostrzyć twoją medytację, wizualizację i afirmacje

Jeśli chcesz, by twoje życie ruszyło we właściwym kierunku, medytacja, afirmacja i wizualizacja w połączeniu z użyciem kryształów mogą pomóc ci skupić energię, której potrzebujesz, aby doprowadzić do pożądanej zmiany. Jest to mocny sposób, aby skierować swoją energię w pozytywnym kierunku.

Kryształy mogą oczyścić emocjonalne blokady

Czasami, gdy doświadczamy emocjonalnej traumy, możemy stworzyć samoobronne emocjonalne blokady, które nie pozwalają nam iść w życiu do przodu. Praca z odpowiednimi kryształami może pomóc oczyścić te emocjonalne blokady, pozwalając nam ruszyć z miejsca.

Kryształy mogą oczyszczać ludzi i przestrzenie

Wiele osób używa kryształów do oczyszczania i usuwania negatywnej energii z przestrzeni lub negatywnych wzorców myślowych u ludzi. Kiedy doświadczam w moim domu czegoś negatywnego, używam kryształów, aby oczyścić obszar i zapewnić na przyszłość ochronę przed niekorzystnymi energiami.

Kryształy mogą pobudzić kreatywność i przynosić pomysły

Pracuj z kilkoma kryształami leżącymi blisko ciebie. Poprzez strategiczne rozmieszczenie kryształów w miejscu pracy, można stworzyć energetyczne środowisko, które ułatwia myślenie i rozwiązywanie problemów w sposób twórczy.

Kwarc to czysty to kamień o wysokiej wibracji, jest znany jako mistrz uzdrawiania, ponieważ działa na wszystkie problemy (fot. Pixabay)

Oczyszczanie kryształów – jak prawidłowo to zrobić

Ze względu na swoją energetyczną naturę kryształy zatrzymują wzorce energetyczne, z którymi wchodzą w kontakt. Zanim kryształy trafią do ciebie, przechodzą przez wiele rąk i miejsc. Dlatego tak ważne jest, aby je oczyścić. Najlepiej zrobić to zaraz po przyniesieniu ich do domu, a następnie oczyszczać je co najmniej raz w tygodniu lub częściej w przypadku tych, których używasz codziennie. Istnieje kilka metod czyszczenia kryształów.

WODA Z SOLĄ. Nieporowate kryształy, takie jak kwarc i ametyst, można moczyć w roztworze soli. Zanurz swoje kryształy w słonej wodzie na około godzinę (lub dłużej, jeśli kryształy były mocno eksploatowane), a następnie opłucz je i osusz. Użyj soli morskiej lub himalajskiej różowej, a nie soli kuchennej. Nie używaj tej metody do porowatych kryształów, takich jak selenit, róża pustyni i gips. Kamienie magnetyczne, takie jak lodestone, trzymaj również z dala od słonej wody, ponieważ może ona wywołać rdzę.

DYM. Zapal wiązkę szałwii, cedru, lawendy* lub słodkiej trawy i zdmuchnij płomień. Następnie przytrzymaj kryształy w dymie, aby je oczyścić. (Ja używam kombinacji tych czterech ziół). Możesz także użyć dymu z kadzidełek, takich jak laski Nag Champa.

KLASTRY KWARCU LUB GEODY. Jeśli masz duże klastry kwarcu lub geody z kamienia kwarcowego, takiego jak ametyst lub czysty kwarc, możesz umieścić swoje mniejsze kryształy w zagłębieniu na 24 godziny, aby je oczyścić.

ENERGIA. Jeśli masz jakiś rodzaj zdolności uzdrawiania energią (np. reiki), możesz oczyścić kryształy za pomocą tej energii. Jako mistrz reiki, robię to poprzez trzymanie kryształów w mojej dominującej ręce i wysyłanie do nich energii.

Po starannym wybraniu kryształów i przyniesieniu ich do domu, przygotuj je do użycia poprzez oczyszczenie, naładowanie i programowanie (fot. Pixabay)

Wypróbuj uzdrawiającą moc kryształów

Stres i pokój

Zbyt dużo stresu w życiu może okradać cię z poczucia spokoju. Jednak odnalezienie spokoju w sobie może zapewnić schronienie od nieuniknionego stresu, co pozwoli ci na wytchnienie podczas stresujących czasów. Każdy z nas ma takie spokojne miejsce w sobie, do którego może się udać, aby się zregenerować, bez względu na to, co dzieje się w naszym życiu. Zlokalizowanie własnego źródła spokoju może sprawić, że uda ci się utrzymać stres na dystans. Uwalniam cały stres i udaję się do mojego miejsca spokoju.

Medytacja

Usiądź spokojnie z zamkniętymi oczami i głęboko oddychaj. Skup całą energię na swoim wnętrzu, lokalizując w nim spokojną przestrzeń. Gdy skupiasz się na tym spokojnym miejscu, wdychaj spokój i wydychaj stres, powtarzając jednocześnie mantrę. Pozostań w medytacji przez co najmniej 10 minut.

  • Remedium#1: Onyks i Selenit

Czarny onyks absorbuje negatywną energię, podczas gdy selenit emanuje energią spokoju. Trzymanie selenitu lub nawet wpatrywanie się w niego może pomóc ci osiągnąć bardziej spokojny stan. W chwilach stresu trzymaj onyks i selenit przy sobie. Kiedy czujesz się zestresowany, trzymaj onyks w swojej dającej (dominującej) ręce, oddychaj głęboko i pozwól mu wchłonąć twój stres. Selenit trzymaj w swojej odbierającej (niedominującej) ręce, wpatruj się w jego głębię, biorąc głęboki oddech i powtarzając mantrę 10 razy.

  • Remedium#2: Obsydian i niebieski Kalcyt

Obsydian może uspokoić i wchłonąć negatywną energię, podczas gdy niebieski kalcyt pomoże złagodzić fizyczne oznaki stresu, kojąc zmysły i pozwalając ci odnaleźć wewnętrzny spokój. Podczas medytacji trzymaj obsydian w dającej (dominującej) ręce, a błękitny kalcyt w odbierającej (niedominującej) ręce.

RADA: Jeśli pracujesz w bardzo stresującym środowisku, trzymaj kawałek selenitu na swoim biurku. W wielu sklepach z kryształami można znaleźć wieżę selenitową na oświetlonej podstawie. Podstawa zmienia kolor światła, sprawiając, że selenit świeci w różnych odcieniach. Przyglądanie się takiemu selenitowi świecącemu różnymi kolorami pomoże uwolnić stres i zwiększy uczucie spokoju.

Więcej na temat kryształów i ich uzdrawiających właściwości można przeczytać w książce „Kryształy w uzdrawianiu. Kompletny przewodnik wykorzystania ponad 200 kryształów i kamieni szlachetnych do osiągnięcia zdrowia umysłu, serca i duszy”. Publikacja autorstwa Karen Frazier – intuicyjnej uzdrowicielki energetycznej i medium.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.